Parazitlerden nasıl kurtuluruz? Parazite kesin çözüm nedir?
Sağlık

Parazitlerden Nasıl Kurtuluruz? Parazite Kesin Çözüm Nedir?

08 Şubat 2018 - 19:42:39

İnsan vücudunda yaşamını sürdüren vücuda faydalı veya faydasız olan canlıların tamamı parazittir.

Parazit Nedir, Ne Demek?

Hayatımızı sürdürdüğümüz mekanların tamamında hermint yani kurt yumurtası bulunmaktadır. Yumurtaların sindirim sisteminin içine girmesi ağız yolu ile gerçekleşmektedir. Yumurtaların sindirim sistemi içerisinde yaşayacak mekan bulamamaları halinde dışarıya atılmaktadırlar. Karşılaşılan sistem sağlıklı olduğu zaman parazitler hayat bulamaz. Metabolik atıklar biriktiği zaman Karaciğer veya bağırsak gibi organlarda çöplükler bulunmaktadır. Bu durumda zararlı bakteriler burada hayat bulmakta ve üreyebilmektedirler. Bu zararlı maddeler oldukça yaygın varlıklardır. Bunların var olduğunu anlamanın birçok farklı belirtisi bulunmaktadır. Teşhisi zor olan bu rahatsızlığın nöronal hastalıklar ile ilişkisi bulunmaktadır. Dolayısı ile var olan durumun fark edilmesi ve önlem alınması gerekir.

Vücuttaki Parazitler Nasıl Atılır?

Parazit probleminin çözümü için doğadaki faydalı bitkileri kullanmak ve bu problemi ortadan kaldırmak mümkündür. Doğadaki faydalı bitkilerden en önemlisi sarımsaktır. Doğal antibiyotik olarak bilinen ve tedavi etme özelliği olan bu bitki parazit probleminin ortadan kaldırılması için destek sağlamaktadır. Sarımsağın sindirilmesi biraz zor olduğu için sindirme sorunu yaşamayan kişilere sabah saatlerinde çiğ sarımsağın tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Dünya genelinde bahsedilen problemle savaşan bitki olarak gösterilen balkabağı çekirdeğinin bu toksinlerin ortaya çıkmasını engelleme özelliği bulunmaktadır. Balkabağı çekirdeğinin kullanımı ise bu çekirdeğin çiğ olarak tüketilmesidir. Tüketilmesi için tavsiye edilen zaman dilimi ise sabah saatleridir.

Parazitleri Döken Bitkiler Nelerdir?

Kekik ve papatya çayının da bu tarz sorunlar üzerinde etkisi bulunmaktadır. Bu bitkilerin demlenerek meydana gelen sularının tüketilmesi toksinlerin oluşumunu engelleme olasılığı bulunmaktadır. Vücuda zarar verme ihtimali olan bu yabancı maddeler, zararlı bakteri, virüs ve mantarları yok etme üzerinde etkili olan greyfurt özünün gücü çeşitli araştırmalarda ifade edilmiştir. Güçlü bir C vitamini deposu olan greyfurt özü sağlık için de oldukça faydalı bir bitkidir. Papaya çekirdeğinin de aynı şekilde bu problemi ortadan kaldırma özelliği bulunmaktadır. Papaya çayını yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Papaya çekirdekleri suyla karıştırılır, kişi tercih ederse tatlandırıcı ilave edilir ve içecek tüketilebilir. İçeceği tüketmek için sabah kahvaltısından önceki zamanı tercih edebilirsiniz.

Parazitlerin Belirtileri Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?
  • Kişideki iştahın bozulması yani iştah artışı ya da iştahın tamamen kaybedilmesi olarak ifade edilebilir.
  • Kaygı başlangıcı ve gergin, sinirlik olmak gösterilebilir.
  • Gözbebeklerinin büyümesi belirtiler arasında yer alır.
  • Gözler şişer ve yorgunluklar baş göstermektedir.
  • Kabız ya da ishal gibi sindirim sorunları meydana gelebilmektedir.
  • Baş ağrıları ve bazı bölgelerde kaşıntıların başlaması belirtiler arasında gösterilmektedir.
Parazit Nasıl Tedavi Edilir? Nasıl Geçer?

Süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi, şekerli besinler ve şekerin fazlaca kullanılması, alkol tüketimi parazitler ile savaşan besinlerdir. Diyet döneminde bu besinler kullanılmamalıdır. Ayrıca bu zararlı bakterilerden nasıl kurtuluruz sorusunun bir diğer cevabı ise bu zaman diliminde karbonhidrat kullanımının azaltılması gerekir. Karbonhidrat içeren besinler hamur işi, pirinç, pasta ve makarna türleri olarak belirtilmektedir.

Yorumlar
Bircan Acay 08 Şubat 2018 - 19:52:39 Parazitler nasıl ürer nasıl bulaşır? Vücudumuzda parazit olduğunu nasıl anlayabiliriz? Benim baş ağrılarım aşırı oluyor. Doktor herhangi bir sağlık problemi olmadığını belirtti. Parazit baş ağrısı ve halsizlik yapar mı?cevapla
Yasemin Kızıl 09 Kasım 2018 - 11:29:34 Kendimi halsiz hissediyorum ve sürekli kabızlık yaşıyorum. Bunun nedeninin parazit olduğunu düşünüyorum. Bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilmek için bitkisel çaylar denemeye başladım. Hazımsızlık ortadan kalkmaya başladı diyebilirim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: