Saç uzatan şampuanlar işe yarıyor mu?
Yaşam

Saç Uzatan Şampuanlar İşe Yarıyor mu?

11 Mayıs 2018 - 11:48:16

Saçların sağlıklı uzaması için saça uygun olan şampuanlar tercih edilebilmektedir. Şampuan içerikleri doğal saç dokusuna zarar vermemesi için saçın yapısına göre seçim yapılmaktadır.

Saç Nasıl Uzar? Saçın Uzaması İçin Neler Yapılır?

Saç yapısal olarak keratin içerir. Saçın keratin yapısı zarar gördüğünde kopmalar ve kırılmalar meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra saçının çok geç uzamasından şikayetçi kişiler bulunmaktadır. Normal şartlar saçlar 1 aylık zaman 4- 5 cm uzama sağlar. Fakat saça bakım yapıldığında saçların daha hızlı bir şekilde uzadığı görülmektedir. Bunun için de şampuan seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Saç Uzatan Şampuanlar İşe Yarar mı?

Saç bakımı bir kişi için oldukça önemli konulardan biridir. Yaşın ilerlemesi ile de beraber ilerleyen yaşlarda saçlarda sık sık dökülme ve seyrekleşme olabilmektedir. Saçların temiz ve bakımlı olması için birçok şampuan çeşidi bulunmaktadır. Uzun süre aynı şampuanı kullanmak bir süre sonra aynı şampuan yapısına alışmasına neden olur. Bu nedenle saç uzmanları genel olarak saç şampuanlarının belirli aralıklar ile değiştirilmesini tavsiye etmektedir. Saç uzatan bitkisel şampuanlar her saç yapısına uygun olmayabilir. Bazı durumlarda alerjiye sebep olabilmektedir. Ayrıca saç uzatan şampuan içerisinde genel olarak tuz olmaması gerekir. Şampuandaki tuz oranı yüksek olduğunda hem saç derisine hem de saç yapısına zarar vermektedir. Saçın düzenli olarak temizlenmesi ve şampuan içeriğindeki bitki özleri saçlarda hızlı uzamayı sağlayabilmektedir.

Sarımsaklı Şampuanlar Saç Uzatır mı?

Bu yıl özellikle sarımsaklı şampuanlar hakkında oldukça fazla talep olmuştur. Sarımsağın tek başına kullanımı saç derisinde kıl köklerini beslemektedir. Sarımsak özlü şampuanlar saç derisinin hava almasını sağlayarak kıl kökünün güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Sarımsağın keskin kokusunun olmaması normal sarımsak kullanımından daha pratik hale gelmektedir. Eskiden günümüze kadar özellikle saç kıran gibi rahatsızlıklarda kullanılan sarımsak, şampuan şekli ile kullanılması da aynı etkiyi sağlamaktadır. Önemli olan kaliteli ve güvenilir bir markaya ait ürünün kullanılması yeterli olacaktır. Hem saçların daha sağlıklı ve kısa sürede uzamasına yardımcı olur hem de saçta meydana gelen kepek ve egzama gibi durumların ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Saç Uzatan Bitkisel Şampuanlar Nelerdir?

Bitkilerin insan vücudu üzerinde oldukça büyük etkiye sahip olması ve tedavi destekleyici olması alternatif tıbbın da insanlar tarafından kabul görmesini sağlamıştır. Ayrıca saç bakımında uygulanan saç bakım ürünleri içerisinde de bitki özlerinin bulunduğu yağ karışımları sıkça tercih edilmektedir. Bu neden bitkisel şampuanlar daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Saç uzaması için tercih edilen bitkiler arasında biberiye, çam terebentin, tatlı badem yağı ve diğer bitki yağları bulunmaktadır. Şampuan içerisine karıştırılan ya da karışım şeklinde şampuanlarda bulunan bu bitki özleri saçların uzamasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra haftada bir gün saçlara bitki yağları ile bakım yapılması önerilerek daha hızlı uzama sağlanabilmektedir.

Yorumlar
Ayla Şekerci 11 Mayıs 2018 - 11:58:16 Saçın uzamasına yardımcı olan şampuanlar nelerdir? Bitkisel şampuanlar saçların uzamasını ve gürleşmesini sağlar mı? Genelde sarımsaklı şampuanların işe yaradığını söylüyorlar. Saçların daha hızlı uzamasını sağlayan bitkisel yöntemler nelerdir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: