Sağlık

Salatalık Çayı ile Zayıflama Nasıl Olur? Nasıl ve Kaç Gün İçilmeli?

15 Şubat 2018 - 12:49:39
Salatalık çayı ile zayıflama nasıl olur? Nasıl ve kaç gün içilmeli?

Zayıflama formüllerinden biri olan salatalık çayı vücuttaki fazla yağların atılmasında etkili olmaktadır. Zayıflarken özellikle bölgesel yağlardan kurtulmak için bu çay oldukça etkilidir. Sağlıklı yöntemler ile zayıflamak isteyenler için çeşitli formüller arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Salatalık Çayı Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Zayıflama için içilecek olan salatalık çayı kabukları soyulmayan salatalık halka şeklinde doğranır. Bu çay bir gün öncesinden hazırlanarak ertesi gün tüketilmektedir. Doğranan salatalıklar su içerisine ilave edilir ve buzdolabına koyulur. Zencefil rendelenir ve limon sıkılarak hazırlanmış olan salatalıklı suya ilave edilir. Salatalık çayı tüketileceği zaman içerisine birkaç dal nane ilave edilir ve aç karnına günde üç kez yemeklerden önce içilir. Bu doğal çay özellikle göbek bölgesindeki yağlarda çok fazla etkilidir. Düzenli olarak içildiğinde ve diyet yapıldığı sürede ciddi miktarda zayıflama olmaktadır. Yaz kış tüketilebilen çaylardan biridir. Özellikle yaz aylarında soğuk buzlu çay olarak da tüketilebilmektedir.

Salatalık Çayı ile Zayıflama Olur mu?

Zayıflarken çeşitli yöntemler denenmektedir. Bu zayıflama yöntemleri kişinin beslenmesine ve yaşam koşuluna göre belirlenebilmektedir. Düzenli olarak spor yapan kişilerin sağlıklı beslendiği görülmektedir. Sağlıklı beslenme edinildiğinde kişinin ideal kiloya ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Salatalık çayı özellikle yaz aylarında tercih edildiğinde kısa sürede zayıflama olmaktadır. Ayrıca vücutta sıkılaşma sağlamaktadır. Salatalık cilt sağlığı için de oldukça faydalı sebzelerden biridir. Salatalığın nemlendirme gücü olduğundan çok fazla tercih edilmektedir.

Salatalık Çayı Zayıflatır mı?

Salatalığın zayıflama üzerinde büyük etkisi bulunmaktadır. Bölgesel zayıflama da büyük ölçüde fayda sağlar. Göbek yağlarının eritilmesi için tercih edilen salatalık çay halinde tüketildiğinde kabızlığında önüne geçer. Çayaeklenen zencefil yağ yakımında daha fazla aktif rol oynar. Çayın içerisine ilave edilen limon suyu ve nane çayın daha lezzetli olmasına yardımcı olur. Ayrıca limon tansiyonun dengelenmesi için de faydalı olacaktır. Beslenme uzmanlarının çoğu salatalığın diyet listelerinde olmasına özen göstermektedir. Bol miktarda su içerdiği için vücuttaki fazla ödeminde atılmasında etkili olur. Diyet yaparken vücutta ödem birikmesi meydana gelebilmektedir. Bununla beraber kabızlık sorunu ortaya çıkmaktadır. Salatalık çayı ile beraber hem ödem hem de kabızlık sorunu ortadan kaldırılmış olur.

Salatalık Çayı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Vücudun susuz kalmasından kaynaklı olarak fazla su tutması ve şişliklerin meydana gelmesi vücutta ödem oluşumunu arttırır. Fazla ödem vücutta şişkinlik yapmaktadır. Salatalık çayı vücuttaki ödemin atılması için son derece önemli çaylardan biridir. Ödem ayrıca ayaklarda ve ellerde şişlik yapar. Bu da kişinin rahatsız olmasına sebep olur. Ödem vücuttan atıldıktan sonra kişi zayıflama sürecinde de daha rahat edecektir. Salatalığı çay yaparak tüketmenin dışında ayrıca detoks olarak da kullanılabilmektedir. Vücudun toksinlerden arınması için tercih edilerek düzenli olarak tüketilebilir.

Yorumlar
Gamze Dumlu 15 Şubat 2018 - 12:59:39 Salatalık çayı ile zayıflayanlar var mı? Nasıl hazırlanır? Nasıl içilir? Tarifi nasıl acaba nasıl yapabilirim? Zayıflamak için kullanmak istiyorum ama işe yarar sonuçlar alır mıyım? Deneyenler var mı?cevapla
Sedef Dinler 17 Kasım 2018 - 11:07:30 Geçen gün televizyonda gördüm ama tarifini kaçırdım. Salatalık çayı zayıflamak için nasıl kullanılır nasıl yapılır onu öğrenmek istiyordum yukarıdaki tarifle soruma cevap bulmuş oldum. Umarım işe yarar. Vermem gereken yaklaşık 10 kilom var.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: