Sandaloz Sakızı Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı ve Zararları
Zayıflama

Sandaloz Sakızı Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı ve Zararları

16 Mayıs 2019 - 09:50:36

Zayıflamak için kullanılmaya başlanan sandaloz sakızı, uzun vadede büyük etkiler gösterebilen bitkisel çözümlerden birisi olarak gösteriliyor.

Sandaloz Sakızı Nedir? Nasıl Elde Edilir?

Ülkemizde çok sayıda bitkisel ürün kullanılırken bunların bazıları ülke dışında yetişerek bizlere ulaşıyor. Ülkemizin farklı bölgelerinde farklı iklim yapıları ortaya çıktığı için birçok bitki yetişebiliyor. Ancak bazı bitkiler, yalnızca belirli bir iklim özelliğinde yetiştiği için dışarıdan ithal edilmesi gerekiyor. Sandaloz sakızı da ülkemizde yetişmeyen ürünler arasında yer alıyor. Kuzey Afrika'da yetişen bir ağaçtan elde edilen sandaloz ağacı, her yıl ithal edilerek alıcılara ulaştırılıyor. Afrika'da bulunan ve 5-6 metre boylarında olan bir ağaçtan elde edilen sandaloz sakızı, beyaza çalan bir sarı renkte görülüyor.

Zayıflatan Sakız Sandaloz Ne İşe Yarar?

Dışarıdan alınarak kullanılan sandaloz sakızı, insan vücudu için çok sayıda farklı fayda gösteriyor. Bunların ilk sırasında romatizma ağrılarını hafifletmesi geliyor. Eklemlerinde ağrılar olan kişiler bu sakız ile ağrılarını daha çekilebilir bir hale getirebiliyor. Bunun yanı sıra kolesterolü düşürücü etkisi de bulunuyor. Ülkemizde birçok kişi yüksek kolesterol rahatsızlığından şikayet ederken bu insanların düzenli olarak sandaloz sakızı kullanması ile birlikte sorunlar ortadan kalkabiliyor. Tansiyon hastalığı bulunan kişilerin tansiyonlarını dengeleyici bir özelliği de bulunuyor. Bu sebeple yaşı ilerlemiş olan kişiler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Sandaloz Sakızı Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Ülkemizde bu sakızın kullanım amaçlarından bir diğeri olarak zayıflatıcı etkileri gösteriliyor. Araştırmalar, sakızın insan vücudunda metabolizmayı hızlandırma etkisi olduğunu gösteriyor. Bu sayede günlük yakılan kalori miktarını arttıran sakız, zayıflamaya ciddi şekilde yardımcı oluyor. Ayrıca yağ yakma üzerinde de olumlu etkileri bulunan ürünlerden birisi olarak gösteriliyor. Kilolarından kurtulmak ve istedikleri vücuda kavuşmak için spor yapmaya başlayan kişiler, bu sakızı kullanarak istedikleri vücuda kavuşabiliyorlar. Bunlara ek olarak insanların tok hissetmesini sağlayan bir etkisi de bulunuyor. Düzenli olarak kullanılması durumunda insanların diyetlerine daha iyi bir şekilde uymasını sağladığı için kilo vermeye yardımcı oluyor. Tüm bu etmenleri bir araya getiren kişiler, zayıflamak için harika bir ürün elde etmiş oluyorlar.

Zayıflatan Sandaloz Sakızının Fiyatı ve Zararları Nelerdir?

Zayıflamak için kullanılacak ürünlerde her zaman fiyatların da hesaba katılması gerekiyor. Özellikle sandaloz sakızı gibi düzenli bir biçimde kullanılması gereken ürünlerde fiyatın etkileri oldukça büyük oluyor. Bu sakızın kilogram fiyatı 100 TL ile 200 TL arasında değişebiliyor. Kilo bazında düşünüldüğünde pahalı bir ürün olarak görülen bu sakız, kullanım miktarı oldukça düşük olduğundan uygun fiyata geliyor. İnsanlar 100 gramlık bir paketi dahi uzun süre kullanmaya devam edebiliyorlar. Çok sayıda faydası bulunan bu sakızın vücut için herhangi bir zararı bulunmadığı için rahatlıkla kullanılabiliyor. Zayıflamak için tercih edilebilen sandaloz sakızı düzenli olarak kullanımında zararı bulunmayan ve çok faydalı olan bitkisel ürünler arasında yer alıyor.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: