Yaşam

Tantra Masajı Nedir? Faydaları ve Zararları

15 Mayıs 2019 - 21:40:53
Tantra Masajı Nedir? Faydaları ve Zararları

İnsanlarda hali hazırda var olan cinsel enerjinin dışarıya çıkarılması amacıyla uygulanan masaj tantra masajı olarak tanımlanmaktadır.

Tantra Masajı Nedir, Ne Demek?

Tarihin eski dönemlerinde uygulanan yöntemlerden birisi olan tantra masajı, özellikle Budizm ve Hinduizm inancında kendisine yer bulmaktadır. Çok geniş bir kavram olan tantranın önemli aşamalarından birisi masajdır. Tantra yalnızca masajdan oluşmazken farklı yöntemleri de içermektedir. Tantra masajı sayesinde, insanların içerisindeki cinsel enerji dışarıya çıkarılmaktadır. Bu masaj gerçekleştirilirken farklı yöntemler ve nesneler kullanılabilmektedir. Ruhsal memnuniyetin artmasını ve insanların kendilerini çok daha iyi hissetmesini sağlayan bir masaj türüdür. İnanca göre insanların bedenine dokunmak, onların ruhuna da dokunmaktır. Bunu kullanarak kişilerin ruh sağlığı çok daha iyi düzeylere getirilebilir.

Tantra Masajı Nasıl Yapılır?

Masaj denildiğinde herkesin gözünde canlanan belirli hareketler bulunmaktadır. Genel olarak kaslara ve eklemlere müdahale edilerek bu bölgelerin rahatlatılması amaçlanmaktadır. Tantra masajında ise hareketler, kasların rahatlatılması üzerinden ilerlememektedir. Bu sebeple de uygulanan hareketlerde de farklılıklar ortaya çıkar. Bu masaj, parmak uçlarıyla yapılırken daha çok okşamaya benzeyen bir yöntemdir. Bir kuş tüyünün ya da masajı yapan kişinin saçlarının bedenin üzerinde hareket ettirilmesi de masajın bir aşamasını oluşturmaktadır. Tamamen sabır ve konsantrasyon odaklı bir masajdır. İnsanların masaj öncesinde çok büyük beklentiler içerisine girmemesi ve zihnini boşaltarak partnerine teslim olması gerekmektedir. Günümüzde çiftlerin birbirlerine uyguladıkları bir masaj türüdür.

Tantra Masajının Faydaları Nelerdir?

Çiftler arasında popüler bir hale gelmeye başlayan tantra masajı, fiziksel faydalardan çok ruhsal faydalar ortaya çıkaran bir masaj türüdür. İnsanlarda cinsel gücün artışını sağlayan yöntemlerden birisidir. Çiftler arasında düzenli cinsel ilişkinin uygulanma aşamasında problemler bulunuyorsa bu sorunları çözmek amacıyla kullanılabilmektedir. İnsanların kendilerine olan özgüvenlerini arttıran bir masaj türüdür. Vücudun farklı noktalarına okşar tarzda yapılan dokunuşlar, insanları mutlu ederken ruhsal açıdan çok daha iyi bir düzeye gelmesini sağlayacaktır. Çiftlerin birbirlerine çok daha fazla yaklaşmasını sağlayan ve onları ruhsal açıdan da baş başa bırakan bir eylemdir. Bu sebeple aile terapistlerinin büyük bir kısmında sunulan tedavi seçenekleri arasında yer almaktadır.

Tantra Masajının Zararları Nelerdir?

Tantra masajının zararlarından bahsetmek oldukça zordur. Tantra masajını bir kenara koyarsak masaj türlerinin tamamı için zararlarından bahsetmek kolay olmamaktadır. Genel olarak insanların ruhsal ve fiziksel açıdan daha iyi bir seviyeye gelmesini sağlamaktadır. Diğer masaj türlerinde yapılan yanlış uygulamalar insanlarda kas ya da eklemlerde sakatlanmalara yol açabilmektedir. Ancak tantra masajında büyük bir baskı uygulanmadığı için sakatlık oluşumu da çok mümkün olmamaktadır. Ortaya çıkabilecek tek zararı, çiftlerden birinin hoşuna gitmeyen bir uygulama olması sebebiyle ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklardır. Zararı bulunmayan tantra masajı çiftlerin evlerinde deneyebilecekleri ve bu şekilde cinsel yaşantılarını daha iyi bir hale getirebilecekleri yöntemlerden bir tanesidir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: