Yaşam 19 Ağustos 2021 - 13:51:10

Sararmış Tırnak Nasıl Beyazlatılır? Evde Tırnak Beyazlatma Formülleri

Sararmış Tırnak Nasıl Beyazlatılır? Evde Tırnak Beyazlatma Formülleri

Belli başlı etkenlerin sebep olduğu sararmış tırnakların beyazlaması için kullanılan çeşitli formüllerdir.

Tırnak Sararması Nasıl Geçer?

Sebepleri çeşitli olan problemin asıl nedeni sürekli oje kullanılmasıdır. Bunun dışında sigara kullanmak, bazı cilt hastalıklarının varlığı ve yetersiz beslenilmesi nedenler arasında gösterilebilir. Kişisel bakımına dikkat eden çoğu insan bu durumdan rahatsız olmakta ve bu yüzden sosyal çevrede kendini rahat hissedememektedir. Kadınlar genellikle problemi gizlemek amacıyla her gün oje kullanmaktadır. Fakat devamlı olarak oje kullanmak tırnakların havasız olmasına neden olur. Tırnaklar havasız kaldığında sağlıksız hale gelir. Bunun sonucunda tırnak sararması meydana gelir.

Karbonatla Tırnak Beyazlatma Yapılır mı?

Yöntemler uygulandıktan hemen sonra tırnak beyaz haline dönmez, sararmış tırnaklardan kurtulmak için bakımını düzenli yapmak gerekir. Kozmetik mağazalarından tırnak fırçası alınarak bakım sürecinde bu fırçadan yararlanılabilir. İlk olarak diş macunu fırçaya sıkılır ve karbonatın içine diş macunun bastırılmaktadır. Fırça bütün tırnaklara dairesel hareketler ile uygulanır. Fırçadaki malzeme bittikçe aynı işlem yapılarak bütün tırnaklar bitirilir. Uygulama bittikten sonra on dakika kadar karışım tırnaklarda kalmalıdır. On dakika sonra tırnaklar yıkanır ve aynı işlem üç günde bir tekrarlanmaktadır.

Limon Tırnakları Beyazlatır mı?

Sararmış tırnaklara limon uygulanması renk açmakta ve tırnakları beslemektedir. Tırnaklar limonun etkisiyle sertleşir ve hızlı bir şekilde kırılma olmaz. 1 tane limon sıkılır ve ellerin sığabileceği büyük bir kaba aktarılır. Kaba ılık su ilave edilir ve eller suya sokulur. Tırnak etleri suyun altından kalmalıdır. Bunun yanı sıra su çok fazla olmamalı limonun yetersiz kalmasına fırsat verilmemelidir. On beş ila yirmi dakika suyun içinde bekletilen eller sudan çıkarıldıktan sonra limonun posasıyla ovulur. Bu işlem iki ila dört günde bir yeniden yapılmalıdır.

Tırnak Sararması Neden Olur?

Tırnakların uzun zaman ojeli kalması ve sürülen oje renginin koyu olması tırnakların havasız kalmasına neden olmaktadır. Bu durumun nedeni ojenin içerisinde formaldehit ismindeki maddenin yer almasıdır. Kişi yeteri oranda D ve C vitamini almadığında sararmalar meydana gelir. Sigara kullanmak ve devamlı olarak ilaç kullanmak bahsedilen problemin oluşmasına sebep olarak kişiyi rahatsız eder.

Evde Tırnak Beyazlatma Formülleri Nelerdir?

Sağlıklı tırnaklara kavuşmanın yollarından biri bol su içilmesidir. Su tırnakların hızlı ve sağlık olmasına yardım eder. Parlak ve güçlü tırnaklara sahip olmak günlük iki litre su içmekten geçer. Eller gibi tırnakların da nemlendirilmesi gerekir. Nemini kaybeden tırnaklara gün içinde krem sürmek gerekir. Temizlik yaparken kimyasal ürünlerin tırnaklara değmesi sağlıksız bir durum olduğu için bu süreçte eldiven giyilmelidir. El ve tırnak bakımı düzenli yapılmalıdır. Tırnakların güçlü olması için beslenmeye, uykuya dikkat etmek gerekir. D vitaminin eksik olması tırnaklara zarar verir bu yüzden D vitamini eksikliği olmamalıdır. Evde uygulanan tırnak beyazlatma formülleri ile sararmış tırnaklar beyazlatılabildiği için bu uygulamaların ihmal edilmemesi gerekmektedir.

  • evde tırnak beyazlatma
  • sararmış tırnak
  • tırnak sararması
Yorumlar
Neriman Karakaya Sararmış tırnaklar için bakım nasıl yapılır? Nasıl beyazlatılır? Tırnakların daha güçlü ve bakımlı olmasını sağlayan yöntemler nelerdir? Tırnaklarımda sararmalar oluyor bunu nasıl engelleyebilirim? Bakımı nasıl yapılmalı? cevapla
yorum yaz
Dut Pekmezinin Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?