Sauna Etkili Korse ile Terleyerek Zayıflama
Sağlık

Sauna Etkili Korse ile Terleyerek Zayıflama

01 Aralık 2019 - 21:40:44

Sauna etkili korse; sıkılaştırıcı, inceltici ve terletici özelliği ile hem kilo vermeye destek olan hem de hem de vücut şekillendirici bir etki meydana getirerek ideal ölçülere ulaşmayı sağlayan bir aparattır.

Sauna Etkili Korse Nedir?

Vücutta ısı etkisi meydana getiren sauna etkili termal korseler, hem metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur hem de terleme etkisi ile birlikte vücutta yağ yakımının etkin hale gelmesini sağlar. Bölgesel incelme konusundaki etkileri ile bilinen bu korse modelleri aynı zamanda sıkılaşma sağlayarak sarkma problemlerinin önüne geçmektedir. Genel olarak fazla kilolar vücuttan atıldıktan sonra genişleyen deri eski halini alamaz ve bunun sonucunda sarkmalar meydana gelir. Termal korseler ile zayıfladığınızda ise yağ yakımı ile birlikte ciltte de sıkılaşma meydana geleceğinden sarkma problemleri meydana gelmez.

Sauna etkili korselerin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Göbek bölgesi, bel bölgesi, kalça, bacak ve basen gibi pek çok bölgenin incelmesi için kullanılabilir. Atlet, tayt, kemer gibi farklı farklı modelleri bulunmaktadır.

Termal Sauna Korse ile Terleyerek Zayıflama

Terleyerek kilo vermek vücutta yağ yakımının direk etkisini göstermektedir. Bu korseler takıldığı andan itibaren vücut ısısının artmasına yardımcı olsa da tam etki sağlanması için spor yapılması gerekmektedir. Spor yaptığınızda kaslarınız harekete geçer ve vücuttaki yağ kütlesinde azalma meydana gelir. Termal korse takarak spor yaptığınızda ise bu etkinin daha çabuk bir şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Çünkü bu yöntem sayesinde daha fazla terleme meydana gelir kalori yakımında da artış olur. Böylece vücut hem kilo verir hem de terleme ile birlikte vücuttan toksin atımı sağlanır. Toksinler vücutta kiloya neden olan maddelerdir çünkü sindirim sisteminin etkin çalışmasını önler. Toksin atarak daha sağlıklı bir zayıflama sağlayabilirsiniz.

Zayıflatan Termal Korse Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatta kıyafetlerinizin altına takabileceğiniz sauna etkili korseler, diğer korse modelleri gibi fazlalıkları gizlemek değil tam aksine bu fazlalıklardan kurtulmak için kullanılmaktadır. Spor yaparken yürüyüşteyken ya da evde iş yaparken bu korselerden yararlanabilirsiniz. Bölgesel olarak nereden kilo vermek isterseniz o şekilde model tercih etmelisiniz. Dilerseniz tayt, dilerseniz atlet herhangi birini giyebilirsiniz. Evde oturduğunuz yer de bu korse modelleri ile terleme sağlayabilirsiniz. Fakat hareket halindeyken daha fazla etki görürsünüz. Günlük hayatta incelmek için taktığınızda terleme etkisi rahatsız edici olabilir. Kumaş yapısı her ne kadar teri emse de bu korseler diğerleri gibi ince değildir. Bu nedenle zayıf ve ince gözükmek için kullanılmaz. Bu korselerle zayıflama sağlayabileceğiniz gibi ısı etkisi sayesinde birtakım ortopedik hastalıklar için de tercih edebilirsiniz.

Sauna Etkili Korse Kullananlar ve Yorumlar

Vücutta ısı artışı meydana getiren sauna etkili korseler birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Sadece kadınlar değil, erkeklerin de tercihidir. Kullanıcı yorumları incelendiğinde etkili ve kalıcı zayıflamak için yararlı bir yöntem olduğu gözlemlenmektedir. Sizler de bu korseler ile zayıflama ve sıkılaşma sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: