Yaşam 24 Eylül 2021 - 14:04:39

Shapewear Nedir, Ne Demek?

Shapewear Nedir, Ne Demek?

Shapewear; vücudun belirli bir oranda sıkılaşmasını sağlayarak şekillenmesini sağlayan ve forma sokan korselere verilen isimdir.

Shapewear Nedir, Ne Demek? Ne Anlama Gelir?

Günümüzde birçok kadın vücudunu sıkılaştırmak ve ince göstermek için bazı kıyafetler tercih etmektedirler. Shapewear kelime anlamı olarak şekillendirici ve ince gösterici anlamına gelmektedir. Genelde bu kelime vücuda şekil veren korseler için kullanılmaktadır. Özellikler bölgesel anlamda zayıflamak isteyenler ve fazlalıklarını gizlemek isteyenler shapewear korse kullanarak bu amaçlarına ulaşabilmektedirler. Toparlayıcı ve bölgesel olarak ince gösterme gibi görevleri olan shapewear korse modelleri hem kadınlar hem de erkekler için ayrı ayrı üretilmiştir. Erkekler daha kalıplı ya da göbek bölgesinin daha toplu gözükmesini istediklerinde bu korse modellerinden yararlanabilirler. Kadınlar ise elbiselerinin daha şık durması, vücutlarının olduğundan daha ince ve toplu gözükmesi için vücut şekillendirici korse modellerinden yararlanabilirler.

Shapewear Korse Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Vücudun daha fit ve formda gözükmesini sağlayan shapewear korsenin faydaları oldukça çokken zararları yok gibidir. Bölgesel incelme ve toparlanma gösteren etkisi sayesinde daha formda bir vücuda sahip olmayı sağlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken önemli unsur korsenin vücutta sürekli değil belli saatler arasında kalmasıdır. Gece uyuduğunuzda mutlaka çıkarmalısınız. Ayrıca aldığınız korsenin kumaş kalitesine de dikkat etmelisiniz.

Shapewear Korse Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Türkiye'de shapewear korse kullanımına dair ilgi ve tercihler artış göstermiştir. Vücut şekillendirmek ve fazlalıkları gizlemek için kullanılan bu tarz korseler daha formda gözükmeye yardımcı olmaktadır. İnsanlar farklı nedenlerden dolayı kilo almaktadırlar. Verilmeyen kilolar belli bir dönemden sonra rahatsızlık vermektedir. Sağlık problemlerinin haricinde fiziksel görünüş olarak da hoş durmamaktadır. Bunun için geliştirilmiş bazı korse modelleri bu fazlalıkları örterek formda bir vücuda sahip olmayı sağlamaktadır. Shapewear korse modelleri de bunlardan biridir. Özellikle göbek bölgesinin daha ince ve sıkı gözükmesini sağlayarak kıyafetlerin daha hoş ve güzel durmasını sağlamaktadır. Özellikle spor yaparken ya da yürüyüşteyken bu korseleri kullanmak bölgesel olarak zayıflama konusunda olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır. Shapewear korse erkek ve kadınlar için ayrı ayrı bulunmaktadır. Erkeklerde de karın bölgesinin daha sıkı durmasını sağlamaktadır.

Shapewear Korse Kullanaları ve Yorumları

Birçok kişinin kullandığı shapewear korse modeli vücudun daha sıkı durmasını sağlamaktadır. Vücut şekillendirici korse kullananlar genelde kıyafet altına giymektedir. Bu şekilde kıyafetler hem toplu durur hem de vücutları daha sıkı gözükür. Shapewear korse kullananlar yapmış oldukları yorumlarda oldukça olumlu cümleler kurmaktadırlar. Vücudu toparladığını ve sıkılaştırdığını ifade eden kullanıcılar aynı zamanda giymekte zorlandıkları elbiseleri bu korseler sayesinde artık daha rahat bir şekilde giydiklerini dile getirmektedirler. Genellikle birçok kişi göbek ve bel çevresindeki fazla kilolardan şikayetçidir. Shapewear korseleri de göbek ve bel bölgesine uygun olarak tasarlanmıştır. Hem gündelik hayatta hem de spora yaparken kullanılabilen bu korseler toparlayıcı etki yanında zayıflatızı etkiler de meydana getirmektedir.

Shapewear Korse Nerede Satılır? Nereden Alınır?

Vücudu sıkılaştırmak ve toparlamak gibi görevleri olan shapewear korse modelleri internet üzerinde satışa sunulmuştur. Dışarda da bulabileceğiniz bu korse modellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Farklı renk ve modellerle satışa sunulmuş olan shapewear korse fiyatları oldukça uygundur. Eğer ki vücudunuzdaki fazlalıklardan şikayetçiyseniz ve fit gözükmek istiyorsanız bu korseleri kullanabilirsiniz. Hem kadınlar hem de erkekler için üretilmiş olan bu korseler giysilerin altına rahatça giyilir ve belli olmaz. Dilerseniz zayıflama sürecinde spor yaparken de kullanabilir ve böylece bölgesel zayıflama sağlayabilirsiniz. Bel çevreniz ve göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmakta zorlanıyorsanız bu korse modelleri ile kamufle edebilirsiniz.

  • shapewear
  • shapewear korse
  • shapewear nedir
  • shapewear korse kullananlar
Yorumlar
Fatma Deniz Shapewear korse modellerini inceledim hatta kullananlar hakkında ne diyor ona da baktım ve bugün sipariş verdim. Göbek bölgemde biraz fazlalık var onu yok etmek için bu korseyi kullanmak istiyorum. Hem gizlemek hem de daha ince gözükmesini sağlamak için. İşe yarıyor diyorlar ama bakalım. cevapla
yorum yaz
Saçları Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatmanın Yolları