Zayıflama

Sinameki Kürü ile Zayıflama ve Saç Uzatma

09 Temmuz 2020 - 20:41:51
Sinameki Kürü ile Zayıflama ve Saç Uzatma

Sinameki kürü; kabızlığın giderilmesi ve hazımsızlık gibi problemlerin iyileştirilmesi için etkili olan aynı zamanda sindirim sisteminin aktif bir şekilde çalışmasına destek olan bitkisel bir kürdür.

Sinameki Kürü ile Zayıflama

Müshil etkisi olan bir bitki olarak tanımlayabileceğimiz sinameki, aynı zamanda iştahın kesilmesine de etki eden bir besin şeklinde nitelendirilebilmektedir. Kilo verme konusunda etkili olan sinameki bunu bağırsaklardaki yağların bloke edilip, ishal ve diüretik bir etki oluşturulmasının sağlanmasıdır. Vücuttan ödem atmaya destek olan bu sinameki kürü, kısa süre içerisinde kilo veriminin sağlanmasına destek olmaktadır. Diyet ile birlikte sinameki küründen faydalanmak vücutta ishal etkisinin görülmesine neden olur. Bu da elektrolit dengesizliği, sıvı kaybı gibi etkiler meydana getirir.

Eğer ki sinameki kürü ile zayıflamak istiyorsanız, bu süreçte beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğru gıdaların tüketilmesi, hem çayın etkisinin artmasına yardımcı olur hem de vücutta yan etki oluşmasını engeller. Bunun için balık, meyve ve yeşil salata gibi besinleri bol miktarda tüketiniz. Ayrıca gün içerisinde bol miktarda su içilmesi gerekmektedir. Bu süreç içerisinde metabolizmanın hızlanması ve yağ yakımının gerçekleşmesi için birtakım egzersizler yaparsanız daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Fakat daha hızlı kilo vermek adına aşırı tüketim sağlanmamalıdır. Gün içerisinde 1-2 bardak içerek gerekli etkilerin görülmesini sağlayabilirsiniz.

Sinameki Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için pek çok kişinin tercihi haline gelen sinameki kürünün tarifi oldukça basittir. Bu kürü hazırlamak için öncelikle bir bardak kadar suyu kaynatınız. Daha sonra içerisine 1-2 çay kaşığı miktarında sinameki bitkisinden koyup yaklaşık olarak 5 dakika boyunca demlenmesini sağlayınız. Dilerseniz içerisine bir miktar limon suyu da ekleyebilirsiniz. Hazırlanışı oldukça basit olan bu çayı günde iki defa tüketmeniz yeterlidir. Sabah aç karnına ve akşam yemeğinden önce içilmesi önerilmektedir.

Sinameki Kürü ile Saç Uzatma

Saçların gür, uzun ve bakımlı gözükmesi için etkili olan sinameki kürü, saç dersinin beslenmesini sağlamaktadır. Saç dökülmesi gibi problemler söz konusu ise ve saçlarınız cansız, hacimsiz duruyorsa bu kürü uygulayabilirsiniz. Saçlarınız için hazırlayacağınız sinameki kürü için gerekli olan malzemeler; sinameki otu, badem yağı, E vitamini ve B vitamini içeren ampüller ve maskenin hoş bir kokuya sahip olması için tercihe göre kullanılan lavanta gibi esansiyel yağlardır. Öncelikle kürün tarifi için 100 ml. suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar sinameki otu koyup kaynatınız. Daha sonra ocaktan alıp ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra içerisine diğer malzemeleri ekleyip saçlarınıza güzelce yediriniz. Yaklaşık olarak 4-5 saat bekleyip ardından durulayınız.

Sinameki Kürünün Zararları Nelerdir?

Genel olarak sinameki kürünün yan etkileri zayıflama konusunda aşırı kullanım sağlanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Çok fazla içildiği zaman ishal ve buna bağlı olarak gaz etkisi meydana getirmektedir. Eğer ki kabızlık için kullanıyorsanız öncesinde mutlaka doktora başvurunuz. Çünkü farklı bir hastalık söz konusu olabilir ve böyle bir durumda şiddetli karın ağrısı meydana gelebilir. Eğer kronik hastalığınız ya da devamlı kullandığınız bir ilaç varsa bu kürü tüketirken dikkatli olunuz ve doktorunuza danışmayı unutmayınız.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: