Su diyeti nedir? Nasıl olur? Nasıl yapılır? Kaç kilo verdirir?
Diyet

Su Diyeti Nedir? Nasıl Olur? Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

05 Ağustos 2018 - 14:06:56

Vücudumuzun %75'i sudan oluşurken diyet ile kilo vermek isteyen kişiler bu mucizevi hayat kaynağını kullanarak su diyeti uyguluyorlar.

Su Diyeti Nedir, Ne Demek?

Su diyeti olarak isimlendirilen diyet türünde kişilerin gün içerisinde çok yüksek miktarda sıvı tüketmesi ön görülüyor. Diyetin uygulandığı dönemde kişiler ana ve ara öğünlerini aksatmadan uygularken bu sayede vücutlarında sürekli olarak su almış oluyorlar. Vücuda yüksek miktarda su alınırken bu sayede hem alınan kalori değeri düşüyor hem de suyun vücuda olan faydalarından sonuna kadar yararlanmak mümkün oluyor. Ana öğünlerde tüketilen yemeklerde de genel olarak sulu yemek türleri tercih ediliyor. Böylece atılan her adım diyete katkı sağlamış oluyor.

Su Diyeti Nasıl Olur? Nasıl Yapılır?

Bu diyette kişiler 5 adet ara öğün yaparken toplamda 8 öğünle günü tamamlıyorlar. Kahvaltıda 1 bardak portakal suyu tüketen kişiler, 6 adet çilek ve yulaf ezmesi ile öğünü tamamlıyorlar. Sonrasında ara öğün olarak taze zencefil ve papatyadan yapılan bitki çayı içiliyor. Öğle yemeğinde 2 bardak su, 2 kase çorba ve salata tüketilmesi gerekiyor. Sonrasında akşam yemeğine kadar 3 adet ara öğün bulunurken bunların saatlere bölünmesi önem arz ediyor. İlk olarak 3 adet ceviz ile yeşil çay içen kişiler ikinci ara öğünde 2 dilim ananas ve 1 elmayı tüketiyorlar. Akşam yemeğine kadar ki son ara öğünde yağsız peynir ile yapılan salata ve 1 bardak su tüketiliyor. Akşam yemeğinde 2 bardak su, 2 kase çorba, 1 porsiyon haşlanmış sebze ve 1 kase yoğurt tüketiliyor. Günün son öğününde 15 adet üzüm, 1 adet şeftali ve 1 bardak su ile gün tamamlanıyor.

Su Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Bu tarz bir diyeti uygulamak insanlar için hiç de kolay olmuyor. Bu sebeple de sonucunda olabildiğince yüksek miktarda kilo vermek istiyorlar. Genelde su diyeti uygulayanlar günde 1 kilo ortalamasını tutturuyorlar. Ancak sürekli olarak bu diyetin uygulanmasına izin verilmezken uzmanların en fazla 5 gün boyunca bu diyetin uygulanması yönünde direktifleri bulunuyor.

Su Diyeti Nasıl Kilo Verdiriyor?

Gün içerisinde su diyeti uygulayan kişiler çok düşük miktarda kalori alıyorlar. Bu durumda da çok yüksek miktara kalori açığı ortaya çıkıyor. Kalori açığının oluşması da kişilerin kısa süre içerisinde kilo vermesini sağlıyor. Ayrıca bu diyet boyunca çok yüksek miktarda su tüketildiği için metabolizma hızları da çok yüksek seviyelere çıkıyor. Organlar daha iyi bir şekilde çalışırken vücut ısında artış meydana geliyor. Bu etmenler de kişilerin çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermesi için önem arz ediyor. Su diyeti ile kilo vermek isteyen kişiler rahatlıkla bu diyetlerini uygulayabiliyorlar. Ancak bu dönemde çok dikkatli hareket etmeleri ve halsizlik problemleri yaşamamaları gerekiyor.

Yorumlar
Nevin Tutal 05 Ağustos 2018 - 14:16:56 Su diyeti nasıl yapılır? Bu diyet ile zayıflayanlar var mı? Gün içerisinde kaç litre su içmek gerekiyor? Bu diyeti yapanlar kesin olarak kilo veriyor mu zayıflıyor mu acaba? Kaç gün boyunca yapmak gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: