Sağlık

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır? Yumurta Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

05 Ağustos 2020 - 17:57:02
Yumurta diyeti nasıl yapılır? Yumurta diyeti kaç kilo verdirir?

Yumurta, birçok kişinin sürekli olarak tükettiği besinler arasında yer alırken yumurta diyeti ile insanlar kısa sürede yüksek miktarda kilo verebilmektedir.

Yumurta Diyeti Nedir? Nasıl Olur?

Yumurta, besin değeri son derece yüksek olan ve bunun yanında insanları uzun süre tok tutabilen besinlerden birisidir. Bu özelliği sebebiyle de diyetlerde sıklıkla yumurta kullanımı tercih edilmektedir. Özellikle sporcular, kilo vermek istediklerinde yağlarından yakmak için her gün düzenli olarak yumurta tüketip gerekli protein miktarının bir miktarını karşılarlar. Yumurta diyeti ismi verilen diyet çeşidinde de insanlar yumurtanın farklı çeşitlerini tüketerek öğünlerini tamamlarlar. Bu sayede bir yandan tok kalırlar bir yandan da çok yüksek miktarda kalori almadıkları için zayıflamaya başlarlar. Bu sistem yumurta diyeti olarak isimlendirilmektedir.

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyeti uygulayacak olan kişilerin ilk olarak diyete 2 hafta devam edebileceğini bilmesi gerekmektedir. Diyete 2 hafta devam ettikten sonra diyetin bırakılması ve vücudun dinlendirilmeye başlanması gerekir. Bu diyet içerisinde kişilerin her gün en az 8 bardak su içmesi de diyetin etkilerini gösterebilmesi için çok büyük önem taşımaktadır. Gazlı içeceklerden sürekli olarak uzak duran kişiler her güne sabah 2 haşlanmış yumurta yiyerek başlar. Bazı günler yumurta tüketimi farklı ürünler ile desteklenirken öğlen ve akşam yemeklerinde salata tercihi olmaktadır. Buna destek olarak yağsız tavuk ve kırmızı et de tüketilebilen ürünler arasında gösterilmektedir.

Yumurta Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Bu diyeti uygulamaya başlayacak olan kişiler eğer sorunsuz bir şekilde devam ederlerse 2 hafta boyunca sürdüreceklerdir. Bu süreç sonrasında kişilerin 10 kilo vermesi planlanır. Bu değer birkaç kiloluk farklılıklarla daha düşük ya da daha yüksek düzeyde olabilmektedir. Bu dönemde egzersiz ile desteklenen diyetler çok daha yüksek miktarda kilo vermeyi sağlayabilecektir. Buna karşın daha durgun bir biçimde geçirilen diyet dönemlerinde yakılan kalori miktarı daha az olacağından verilen kilolar da daha düşük düzeylerde olmaktadır. Ancak ortaya çıkacak olan fark çok yüksek olmadığından egzersiz olmadan devam eden diyetlerde dahi ciddi şekilde kilo verilecektir.

Yumurta Diyetinin Yararları Nelerdir?

İlk olarak kişiler fazla kilolarından kurtulacağından birçok rahatsızlığı da ortadan kalkmaya başlar. İnsanlar günlük hayatlarında çok daha az yorgunluk hissederken kendilerini her zaman daha dinç görmeye başlarlar. Bu durum iş ve sosyal hayatlarına yansımaktadır. Bunun yanı sıra yumurta tüketimi ile birlikte oldukça iyi düzeyde protein alımı mümkün olur. Proteinin düzenli olarak tüketilmesi ile birlikte kişilerin verdikleri kilolar yağlarından gitmeye başlayacaktır. Diyeti egzersiz programları ile destekleyen kişilerin bu dönemde kas oluşumu da büyük bir hızla başlamaktadır. Bu sayede çok hoş bir fiziki görünüme kavuşmak mümkün olur. Haşlanmış yumurta tüketmeyi seven kişiler için birebir olan yumurta diyeti ile birlikte kısa sürede fazlalıklardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Yorumlar
Gamze Erkaya Yumurta diyeti yapanlar 1 haftada 7 kilo verebilir mi? Bu diyet ile zayıflayan var mı? Bazı ünlü isimlerin bu diyet sayesinde kilo verdiğini duymuştum. Diyetin tarifi nedir? Nasıl uygulanır? Kaç kilo verdirir? cevapla
yorum yaz