Tatlı badem yağı saç uzatır mı? Nasıl kullanılır?
Sağlık

Tatlı Badem Yağı Saç Uzatır mı? Nasıl Kullanılır?

16 Ağustos 2018 - 12:46:33

Tatlı badem yağı saç uzatma konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin kullandığı saça ve diğer bölgeler yararları olan yağdır.

Saç Bakım Yağları Ne İşe Yarar?

Zaman geçtikçe bir sürü kişi hem saç hem de saç bakımı için kozmetik ürünler kullanmayı reddederek doğal uygulamaları tercih etmektedir. Yağın en bilindik özelliklerinden biri saç ve cilde olan faydalarıdır. Bakım yapmaya karar verdikten sonra saçın neye ihtiyaç duyduğunu iyi bir biçimde tespit etmek gerekir. Saç tipi, yapısı ve problemine göre ürün kullanılır. Çoğu insan kozmetik veya bitkisel ürünlerin içeriğine bakmadan kullanmayı tercih eder. Fakat yapılan bu davranış saç için son derece yanlış bir uygulamadır. Tatlı badem yağı saç için kullanılabilecek doğal yağlardandır.

Saç Bakım Yağları Nasıl Olmalı?

Saçın bekletisini karşılama gücü olan ürünler kullanılmalı ve saçın ihtiyacına göre ürünlerin içeriği incelenmelidir. Bir kişide muazzam sonuçları getiren bir ürün başka bir kişide hayal kırıklığına yol açabilir. Dolayısı ile kullanılan ürün çok iyi olsa da kullanım sürecinde saçın yapısı ve problemi önemlidir. Tatlı badem yağı badem tohumlarından elde edilen ve soğuk pres yönteminin kullanıldığı yağ türüdür. E vitamini çok kuvvetli olan yağ kalsiyum, magnezyum ve D vitaminine sahiptir.

Badem Yağı Çeşitleri Nelerdir? Neye Yarar?

Badem yağı tatlı, acı olmak üzere iki türe ayrılmaktadır. Yağ saç ve cilt bakımı için kullanılacak ise tatlı olan çeşidi tercih edilir. E vitaminin yanı sıra protein oranın da fazla olması saçın hızlı bir şekilde toparlamasına olanak tanır. Yağ ile evde kür hazırlanarak uygulaması yapılabilir. Uygulama için saç derisi iyice temizlenmeli ve deriye masaj yardımıyla uygulama yapılmalıdır. Bunun dışında saç kreminin içerisine 1 çay kaşığı yağ eklenir ve duş sonralarında karışım kullanılabilir. Şampuan veya kremin içine yağın eklenmesi bu tür kozmetik ürünlerin zararlarının az seviyeye indirilmesine yardım eder.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Nasıl Kullanılır?
  • İlk olarak saçlar yıkanarak temiz hale getirilir. Saçların suyu gidip nemli bir doku oluşunca yağ sürülür ve masajla bütün saça yedirilir. Saç derisine yağ ile masaj yapılması ihmal edilmemelidir.
  • Saçta kırk dakika boyunca bekleyen yağ yıkanır ve durulama işlemi yapılır.
  • Durulama işlemini istemeyen kişi ise temiz olan saç uçlarına duştan sonra bir miktar yağı uygulayabilir. Sonrasında saç kurumaya bırakılır. Uygulanan teknik saçların korunmasına yardım etmektedir.
  • Kepek problemi olan insanlar saç derisine masaj aracılığıyla yağı yedirerek uygulayabilir. Yedirilen yağ otuz dakika bekletilmeli ve sonrasında yıkanmalıdır.
Tatlı Badem Yağı Saç Uzatır mı?

Yağın sonucu için hemen saç uzatır denmesi doğru bir bilgi olmayabilir. Fakat saç uzamasına dolaylı da olsa etki ettiğini söylemek mümkündür. Düzenli kullanım sonrası kırık oluşumu engellenir ve sağlıklı saçlara kavuşulur. Kırık sorunundan dolayı saçını devamlı olarak kestirmek zorunda kalan kişiler yağın bu özelliğinden fayda sağlayabilmektedir. Tatlı badem yağı saçların sağlık uzamasına destek olmaktadır.

Yorumlar
Öznur Polat 16 Ağustos 2018 - 12:56:33 Tatlı badem yağı kaşlar için kullanılır mı? Kaşların gürleşmesini sağlar mı? Fiyatları ne kadar nerede satılıyor? Aktarlarda olanlar organik mi? Saçlara da kullansak faydalı etkileri olur mu? Bu yağı kullananlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: