Trambolin nedir,ne demek? Trambolin ile zayıflama nasıl olur? Fiyatları ne kadar?
Zayıflama

Trambolin Nedir,ne Demek? Trambolin ile Zayıflama Nasıl Olur? Fiyatları Ne Kadar?

19 Mart 2018 - 00:41:04

Trambolin genel olarak özellikle çocuklar için eğlence aracı olarak kullanılan, birçok açıdan dayanıklı ve kolay kullanıma sahip bir zayıflama aletidir. Evet trambolin ve zayıflama ne alaka dediğinizi duyar gibiyiz ancak bu aletin kas ağrılarından zayıflamaya kadar pek çok etkisi bulunmaktadır.

Trambolin Nedir, Ne Demek?

Önceleri bu alet sadece çocuk parklarında ve lunaparklarda bulunan bir eğlence aleti olarak görülüyordu. Ancak etkileri ve yararları fark edildikten sonra birçok merkezde kullanımı yaygınlaştı. Öyle ki şu an sadece ülkemizde yüz yirmiden fazla trambolin park faaliyetini sürdürmekte ve vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

Trambolin Nasıl Zayıflatır? Etki Mekanizması Nedir?

Zıplamak hem çocuklarda boy uzaması için, hem duruş bozukluklarını önlemek ve dengeyi sağlamak için hem de yetişkinlerde kasları güçlendirmek için oldukça faydalı bir yöntemdir. Tabi tek bir kere zıplayıp bırakmaktan bahsetmiyoruz. Uzun dakikalar boyunca zıpladığınız zaman o etki sadece bacaklar ile sınırlı kalmaz ve kas titreşimleri ile bütün vücuda yayılır. İşte bu zayıflama aletinin de fayda ve etki mekanizması zıplamaya dayanmaktadır.

Trambolin Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Bu zayıflama aleti üzerinde zıpladığınız ve bunu günlük bir aktivite olarak yaptığınız zaman ilk olarak duruşunuzun düzelmesini sağlar. Daha sonra kan dolaşımının hızlanmasına ve kasların güçlenmesine yardımcı olur. On dakika gibi kısa bir sürede yarım saat koşmuş kadar efor sarf etmenizi sağlar. Ayrıca spor yaparken hem eğlenmiş olursunuz hem de tek bir harekete ya da tek bir mekana takılı kalmamanızı sağlar. Dilerseniz eşiniz, kardeşiniz ya da çocuğunuz ile birlikte hareketler oluşturabilir böylece sevdikleriniz ile geçirdiğiniz zamanın da kalitesini artırmış olursunuz.

Evde Kullanılır mı? Nasıl Kullanılır?

Evde kullanıma uygun boyutları ve son derece makul fiyatları sayesinde dilerseniz evinizin konforunda dilerseniz balkonda dilerseniz de bahçede spor yapabilir kendinizi hiçbir şekilde kısıtlanmış hissetmezsiniz. Spor salonuna gitme derdini ortadan kaldıran bu formül sayesinde isterseniz sabah kalkar kalkmaz ister akşam iş çıkışı spor yapabilme imkanı sağlar. Trambolin üzerindeki sadece zıplama olarak düşünmeyin. Son çıkan modellerinde yanlarında bulunan direnç bantları ve destek demirleri sayesinde birçok hareket seçeneği sunmaktadır.

Trambolinin Faydaları Nelerdir? Zararları Var mı?
 • Duruş bozukluklarının önlenmesini sağlar.
 • Kasların güçlenmesini destekler.
 • Çocuklarda ve gençlerde boy uzamasına yardımcıdır.
 • Vücudun sıkılaşmasını kolaylaştırır.
 • Yağ yakımını hızlandırır.
 • Kilo vermenizi sağlar.
 • Selülit oluşumunu azaltır, mevcut selülitleri giderir.
 • Varislerin azalmasını sağlar.
 • Kalp ve damar sağlığı için oldukça faydalıdır.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Eklemlerin güçlenmesine yardım eder.
 • Tendonların güçlenmesine kasların büyümesine yardımcıdır bu neden ile spor salonunda sıkça tercih edilir.
 • Kireçlenmeyi azaltır.
 • Bel ve boyun ağrılarını azaltır.
 • Mutluluk hissinin oluşmasını sağlar.
 • Hareket çeşitliliği sayesinde sadece tek bir bölgeyi çalıştırmaz ve tüm vücudun orantılı olarak kilo vermesini sağlar.
 • Ağır hareketler ve ekipmanlar gerektirmediği için sakatlık riski çok azdır.
 • Çok kısa zamanda çok daha fazla oranda kalori yakmanıza yardım eder.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Evet sakatlık riski çok azdır ama özellikle çocuklar spor yapacağı zaman dikkatli olunmalıdır. Küçük yaştaki çocukların dizlikle çıkması önerilmektedir. Çarpmalara karşı önlem alınmalıdır.

Trambolin Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

Spor salonlarında kullanılan büyük çaplı veya çoklu olarak oldukça yüksek maliyetlidir. Ancak eviniz için temin edebileceğiniz tek kişilik trambolinler 150 Türk lirası civarında satışa sunulmaktadır

Yorumlar
Nilay Eren 19 Mart 2018 - 00:51:04 Trambolin ev tipi boyutları nasıl oluyor? Zayıflamak için almak istiyorum gerçekten bu konuda etkili oluyor mu? Fiyatları eğlenerek zayıflamak için aslında hiçte fena değil. Denemek lazım diye düşünüyorum. Kullananlar var mı?cevapla
Eda Fırat 25 Şubat 2019 - 16:52:38 Ağrılarım için evde kullanabileceğim trambolin satın almak istiyorum. Fiyatları biraz pahalı diye biliyorum. Bide evim biraz küçük. Bunların hangi boyları var rahatça kullanılabilecek şekilde mi oluyor? Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim arkadaşlar. Aldıktan sonra sığmazsa kötü olacak.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: