Sağlık 19 Haziran 2021 - 05:44:20

Ruşeym Yağı Nedir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Fiyatı

Ruşeym Yağı Nedir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Fiyatı

Birçok kişinin ilk kez duyduğu rüşeym kelimesi buğday özü anlamına gelir ve rüşeym yağı cilt için çok önemli ürünlerden birisi olarak gösterilebilir.

Ruşeym Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Tarım denildiğinde birçok kişinin aklına ilk gelen ürünlerden birisi buğdaydır. Ülkemizde de buğday yetiştiriciliği son derece popüler olurken kullanım alanı genel olarak un ve unlu mamullerdir. Ancak ruşeym adı verilen buğdayın özü, farklı amaçlar ile kullanılabilmektedir. Bu özden elde edilen yağ da ruşeym yağı olarak isimlendirilmektedir. Son derece zor elde edildiği için oldukça değerli bir yağ olarak gösterilebilir. Günümüzde çok sayıda cilt bakım ürününün içerisinde ruşeym yağı düşük miktarlarda kullanılmaktadır. Bu şekilde yağın faydalarının olabildiğince cilt bakım ürününe geçmesi amaçlanmaktadır.

Ruşeym Yağı Nasıl Yapılır?

Buğday yetiştiriciliği yapan insanlar, bu yağın son derece değerli olduğunu duyduklarında kendileri bu yağı üreterek satmayı düşünüler. Ancak bunun için oldukça profesyonel ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. 1 ton kadar buğday kullanıldığında yalnızca 1 ile 5 kg. arasında değişen miktarda ruşeym yağı elde edilebilir. Bu yağın elde edilmesinin ardından çiğ olarak tüketilmesi mümkün olmaz ancak cilt bakım ürünlerinde kullanılır. Amerika'da bazı salata ve yemeklere katılarak ağız yoluyla da tüketilmektedir. Buğday üzerinde çok özel ayrıştırma işlemleri uygulanarak ruşeym elde edilir. Bunun sonrasında ruşeym üzerindeki işlemler ile yağı çıkarılır ve istenen ürün elde edilir. Yağ elde edildikten sonra sıcaktan ve ışıktan tamamen korunabileceği bir alanda saklanması gerekir.

Ruşeym Yağı Faydaları Nelerdir?

Ruşeym yağı kullanacak kişiler, bu yağın çok sayıda faydasını vücutlarında görmeye başlarlar. Cilt üzerindeki en önemli etkisi yaşlanmayı olabildiğince geciktirmesidir. Birçok insanın cilt bakım ürünlerinde aradığı yegane özellik budur. Bunun yanı sıra sivilce, sedef ya da egzama gibi cilt problemlerinde de muhteşem bir destek ürünü olmaktadır. Son dönemde profesyonel bir şekilde yapılan selülit tedavilerinde masaj aşamasında sıklıkla kullanılmaktadır. Düzenli olarak bu seanslar gerçekleştirildiğinde bu yağ ile birlikte selülitlerden kurtulmak mümkün olabilir.

Ruşeym Yağı Kullananlar ve Fiyatı

Bu ürünü kullanan kişilerin yorumları incelendiğinde farklı seviyelerde yorumlar göze çarpar. Bazı kişiler üründen hiçbir verim alamadığını belirtirken bazıları son derece yüksek fayda gördüğünü söylemektedir. Bu yağı satan iki ana firma bulunurken bu firmaların arasında çok ciddi bir fiyat farkı söz konusudur. Bu durum yorumlarda yaşanan farklılıkları da açıklayabilir. 30 ml. kadar ruşeym yağı bir firma tarafından 15 TL fiyatla satılırken diğer firma aynı miktardaki ürünü 210 TL seviyesinden satışa sunar. 15 TL içerikli üründe farklı yağlar da bulunmaktadır. Diğer ürün tamamen saf olarak satılır. Burada karar tamamen kullanıcılara kalmaktadır. Ruşeym yağı fiyatı son derece yüksek olsa da insanlar yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak adına tercih etmekte ve kısa süre içerisinde sonuca gitmektedir.

  • ruşeym yağı
  • ruşeym yağı nedir
  • ruşeym yağı nasıl yapılır
  • ruşeym yağı faydaları
  • ruşeym yağı kullananlar
Yorumlar
Tuğçe Şahin Ruşeym yağı kapsül ve tablet şeklinde de satılıyor mu? Saç için kullananlar var mı? İşe yarıyor mu? Satın almak istiyorum ama zararları olur mu emin değilim. Deneyenler var mı? Herhangi bir yan etkisi oluyor mu? cevapla
yorum yaz
Meslek Hastalığı Nedir? Hangi Hastalıklar Meslek Hastalığına Girer?