Baobab yağı nedir? Fiyatı ne kadar? Kullananlar ve kullanıcı yorumları
Sağlık

Baobab Yağı Nedir? Fiyatı Ne Kadar? Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

19 Haziran 2018 - 01:54:19

İçerisinde vitamin ve mineral içeren yağlar, kişisel bakım ürünlerinde çok büyük bir öneme sahip olurken baobab yağı da bunlardan birisidir.

Baobab Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kozmetik ve kişisel bakım sektörlerinde ortaya çıkan birçok ürün daha önce ismi duyulmayan ve insanların yeni tanıştığı ürünler olmaktadır. Sürekli olarak dünya daha iyi ve faydalı ürünlere yöneldiğinden bu arayışlar belirli zamanlarda sonuç verebilir. Baobab yağı da bunlardan birisidir. İnsanlar tarafından çok bilinmiyor olsa da vücut için son derece faydalı bir ürün olarak gösterilir. Baobab ağacında yetişen meyvelerin toplanması ve sonrasında bu meyvelerden tohumların ayıklanması ile elde edilir. Tohumların yağları çıkarılarak vücut için çok faydalı olan bu ürün ortaya çıkar. Oluşum sürecinin biraz zahmetli oluşu insanlardan daha yüksek ücret talep edilmesine de sebep olmaktadır.

Baobab Yağının Faydaları Nelerdir?

Baobab yağının faydalarının ilk sırasında cilt için muhteşem bir nemlendirici olması gelir. Eğer bayanlar kuru bir cilde sahiplerse bu durumda rahatlıkla baobab yağı kullanarak daha nemli bir cilde sahip olabilirler. Düzenli olarak kullanıldığında cildin adeta ışıldamasını ve çok canlı gözükmesini sağlayacaktır. Bunların yanında güneş yanığına karşı çok önemli bir üründür. Güneş kremlerinin ve güneş yağlarının içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Güneş yanıklarının oluşmasının ardından acının dinmesinde ve kızarıklıkların kısa süre içerisinde ortadan kaldırılmasında son derece önemli bir rol oynar. Saç derisinin beslenmesini sağladığından saçlarından sorun yaşayan kişiler için de son derece kaliteli bir ürün olarak görülmektedir.

Baobab Yağının Fiyatı Ne Kadar?

Fiyat olarak çok sorun yaratmayan bir ürün olduğunu söylemek oldukça zordur. Dünya üzerinde çok fazla yetişmeyen bir ağaçtan elde edilmesi ve elde ediliş sürecinin biraz sancılı olması ürünün fiyatının yüksek olmasına sebep olmaktadır. Günümüzde birçok kişi internet üzerinden bu yağın siparişlerini vererek kısa süre içerisinde ellerine alırlar. İnternet üzerinden satın alacak olan kişiler 30 ml. baobab yağı için 40-50 TL arasında bir bedel ödemek durumundadır. Eğer şehirlerinde bulunan mağazalardan bu ürünleri alırlarsa ödemeleri gereken miktar biraz daha üst seviyelere çıkabilmektedir.

Baobab Yağı Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Yağı satın almayı düşünen kişiler, daha öncesinde bu ürünü kullanmadıkları için kullanıcı yorumlarını sıklıkla dikkate alıyorlar. Bu konuda kullanıcılar genel olarak yağdan memnun olduklarını belirtirken kullanımının kolay olduğundan ve beklentilerini karşıladığından bahsediyor. Vücudunun farklı bölgelerinde çatlaklar oluşan kişiler, bölgeye düzenli olarak uyguladıklarında olumlu sonuçlar aldıklarını belirtirken emiliminin çok kısa süre içerisinde gerçekleştiğini söylüyorlar. Vücutlarında kuruluk olan ve kaliteli bir nemlendirici arayan kişiler için en doğru adreslerden birisi olarak rahatlıkla baobab yağı gösterilebilir. Çok ucuz bir yağ olmasa da baobab yağı son derece etkili ve doğal bir nemlendirici olarak kullanılmaktadır.

Yorumlar
Pelin Turunç 19 Haziran 2018 - 02:04:19 Baobab yağının saça faydaları nelerdir? Saçı uzatır mı? Ayrıca göz çevresi için de kullanılıyor diye duymuştum. Kullananlar var mı? Kullanıcı yorumlarını okumak benim için iyi olur. İlk defa kullanacağım ve etkilerini bilmek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: