Yanmadan bronzlaşmak için ne yapılır?
Yaşam

Yanmadan Bronzlaşmak İçin Ne Yapılır? Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılmalı?

02 Eylül 2017 - 03:43:41

Çok uzun süre güneşte kalmanız sonucunda cildinizde oluşan renk değişikliği ve koyulaşma bronzlaşma olarak bilinir. Bu olay derin hasarın bir sonucudur. Cildin hasar görmemesi için yanmadan bronzlaşma teknikleri uygulanmalıdır.

Yanmadan Bronzlaşmanın Yolları Nelerdir?

Güneş altındayken, cilt derisinde renk hücrelerinin kimyasal reaksiyonu ile cildi bronzlaştırır. Melanin pigmenti koyu maddeleri yoğunlaştırdığında cildimiz daha karanlık olur ve bronzlaşma devreye girer. Sağlıklı bir tabaklamaya gelmezse, güneş ışınları cilt tarafından emilmeye devam edecektir. Sonuç olarak, cilt hasarı kanserli hücrelerin oluşmasına ve diğer cilt problemlerine yol açabilir.

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı?

Çok fazla güneş ışığına maruz kaldığında göğsüne cilt hasarı gelir. Bu nedenle, güneş ışınlarına maruz kalmak istemeyenler farklı bronzlaşma yöntemleri deniyorlar. Ünlü kozmetik markaları tarafından üretilen kremleri kullanabilirsiniz ve kullanım talimatlarına uygun olarak birkaç saat içinde uygulanan tüm bölgeyi bronzlaştırdı. Cildinizi temizledikten sonra, bronzlaşmak için ne yapmanız gerektiği konusunda yeterli bir süre bekleyip kullanmadığınız sorusu için pratik bir çözüm olacaktır. Uzmanlarla istişarelerde kullanabileceğiniz hapların bazılarının bronzlaştırmada etkili olduğu bilinmektedir. Bu haplar derideki melaninin pigmentini arttırır ve güneş ışığı altındaki deriyi yanmadan kıllar.

Mystic Tan Yöntemi Nedir?

Güneş ışınları olmadan bronzlaşma yapmak isteyenler, Mistik Tan olarak bilinen ve son yıllarda tercih edilen uygulamaları gerçekleştirmektedir. Bunun için gerekli ürünleri sürdükten sonra kabin içine giren ve bir süre bekledikten sonra bronzlaşan bayanlar bu yöntem için servis merkezlerinden bilgi alabilirler.

Zeytinyağı Bronzlaştırır mı?

Cilt üzerinde çok faydalı olan zeytinyağının bir özelliği, bronzlaştırmada kullanılmasıdır. Bunun için ne tür bir uygulama yapacağınıza ve zeytin yağı ile bronzlaşmaya başlamanız gerektiğinde, öncelikle saf zeytinyağı seçmeniz gerektiğini vurgulamalıyız. Tüm işlemler 30 dakika içinde gerçekleşecek. Yatağın üzerine geniş havlu yay. Ardından bez yardımı ile duş alın ve bronzlaşmak istediğiniz yere yarım saat boyunca zeytinyağı sürün. Herhangi bir zararlı madde içermediği için, yanmak ile bronzlaştırmak isteyenlere sağlıklı bir sonuç veren bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Vazelin Bronzlaştırır mı?

Hayatımızın birçok alanında kullandığımız vazelinler, bronzlaşmak isteyenler için de bir çözüm. Vazelinle bronzlaştırma yöntemini tercih eden kadınlar, aldıkları sonuçlarından çok memnundurlar. Cilt, zararlı güneş ışınlarından korunarak bronzlaştırmada vazelinlere karşı etkilidir. Cildi besleyen ve koruyan vazelinle sağlıklı bronzlaşmayı elde edebilirsiniz.

Kalıcı Boznluk İçin Ne Yapmalı?

Daha fazla bronzlaştırmak için ne yapmam gerektiğini soranlar aşağıdaki önerileri dikkate almalıdır.

  • Öğlenden sonra güneşte kalmamaya özen göstermeli ve yaklaşık 11 ila 15 saat arasında güneşle dolaşmamalıdır
  • Güneşte kalacağınız süre boyunca, şapkanızı ve bardaklarınızı kesinlikle birlikte tutmalısınız.
  • Giysi seçiminde, ince kumaşlara ve açık renklere dikkat etmeniz gerekir; önce bu özelliklere sahip kıyafetler seçmelisiniz.
  • 50'den fazla faktöre sahip güneş kremi tercih etmelisiniz.
Bronzlaşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sırtınızda, göğüsleriniz, omuzlarınız ve yüzün ışınlarının üzerinde dururken bu alanlara daha fazla dikkat edin. Güneş kremlerini seçerken, kozmetikçilerden gelen tavsiyeler yerine uzman düşüncelerini düşünmeli ve uygulamanız gerekir. Bu uygulamalarla ilgili en doğal ve gerçek bilgileri alabileceğiniz uzmanlarla görüşmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Çocuklar güneş kremi hakkında bir çocuk hekimi ile görüşmelidir. Sizler için sunmuş olduğumuz bronzlaşma yöntemleri ile hem kalıcı hem de sağlıklı bronzluk yaşayabilirsiniz. Bronzlaşma sırasında cildinizin zarar görmemesi oldukça önemlidir. Bu nedenle güneşin zararlı ışınlarına karşı kendinizi koruyarak bronzlaşmaya özen gösteriniz.

Yorumlar
Duygu Biber 28 Ağustos 2017 - 14:19:07 Çok beyaz tenliyim güneşte hemen kızarıyorum bunu nasıl engelleyebilirim? Bronzlaşmak için ne yapmalıyım?cevapla
Aslı Dağveren 19 Ağustos 2018 - 18:23:02 Ben dermatoloji uzmanı olarak bu siteyi okudum ve bu sitedeki şu an yazılmış olanlar tamamen her kişinin bildiği ve halktan alınmış bilgilerdir öncelikle. Yüksek faktörlü ürünler kullanılmalı gerekirse tuzlu suda çok durulmalı ve çıktıktan sonra kullanılmalı güneş kremi
Asiye Polat 20 Haziran 2018 - 16:35:00 Bronzlaşmak için en iyi krem nedir? Ne sürülür? Havuç yağı bronz olmak için etkili olur mu? Tenim biraz hassas ve eğer güneşten korumazsam kötü yanıyor. Güneş kremi sürdüğümde de yanamıyorum. Nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: