Yosun sabununun faydaları ve zararları
Sağlık

Yosun Sabununun Faydaları ve Zararları

01 Kasım 2018 - 10:06:15

Yosun sabunu adından da anlaşılabileceği gibi denizde yaşayan tatlı bitki olan yosunlardan elde edilmiştir.

Yosun Sabununun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Yosun sabunu cildin daha iyi temizlenmesini ve yağlardan arınmasını sağlamaktadır. Bu sabuun protein, mineral ve vitamin açısından oldukça zengindir. Yosunların içerisinde kalsiyum, iyot ve fosfor bulunmaktadır. Bu sayede cildin tazelenmesini sağlamaktadır. Ciltte meydana gelebilecek kuruma ve çatlamaları azaltır. Aynı zamanda kırışıklıkların ortadan kalkmasına destek olarak yaşlanmayı geciktirir. Cildi gererek sıkılaşmasını sağlayan bu sabun aynı zamanda yumuşatır, nem oranını arttırır ve cilde parlaklık verir. Cildin duru ve hafif olmasını sağlar. Ciltteki ölü derilerin temizlenmesini sağlayan bu sabun aynı zamanda zayıf hücrelerin güçlenmesine destek olur. Sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin azalmasına destek olan sabun aynı zamanda içerisinde bulunan vitaminler sayesinde selülit görünümünün azalmasına da yardımcı olmaktadır. İçeriğinde bulunan A, C ve E vitaminleri lif oluşumuna etki ve kırışıklıkların azalmasını sağlar. Bakterilere ve mikroplara arşı koruyucu olan bu doğal sabun ter kokusunun da engellenmesine destek olur.

Yosun Sabununun Zararları Nelerdir? Yan Etkisi Var mı?

Genelde faydaları ve cilt üzerindeki yenileyici etkileri için kullanılan yosun sabununun zararları konusunda çok fazla bilgi bulunmamaktır. Bu sabunun zararları aşırı kullanım sonucunda meydana çıkabilir. Eğer cildinizde sivilce problemi varsa ve bunun için kullanmak istiyorsanız öncelikle bir doktora danışmanız ve bu cilt probleminin neden kaynaklandığını bilmeniz gerekmektedir. Sabunun cilt tipinize uygun olması oldukça önemlidir. Ciltte yağ dengesinin sağlanmasına etki eden bu sabun eğer cildiniz çok hassas ise kurutucu etki yapabilir. Bu nedenle kullanım öncesinde dikkat ediniz. Ayrıca eğer ki A, C ve E vitaminlerine karşı alerjiniz varsa bu sabunu kullanmamanız gerekmektedir.

Yosun Sabunu Nasıl Kullanılır? Nasıl Uygulanır?

Bu sabunu gün içerisinde sorunlu olan bölgelere düzenli olarak sürüp ılık suyla yıkayarak kullanmalısınız. Gün içerisinde cilt ve vücut temizliğiniz için de bu sabunu kullanabilirsiniz. Eğer ki selülit için kullanmak istiyorsanız öncelikle selülitli bölgeyi yıkayıp temizleyiniz. Sonra yosun sabunu sürerek 5-10 dakika boyunca masaj yapıp ardından durulayınız. Sivilce ve akneler için kullanımında ise öncelikle yüzünüzü ıslatınız ardından bu sabunu sürerek yaklaşık olarak 10 dakika bekletiniz. Ardından ılık suyla yıkayınız. Bu sabun bakterileri öldürdüğü için el sabunu olarak da kullanılabilir.

Yosun Sabunu Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Genel olarak sivilce, akne ve selülit tedavisi için kullanılan yosun sabunu etkileri sayesinde kullanıcılarından tam not almayı başarmıştır. Yosun sabunu kullananlar tarafından yapılan kullanıcı yorumları incelendiğinde kişilerin ne kadar faydalı etki gördükleri ortadadır. Etki göremeyen kişiler de olmaktadır. Fakat bu durum ciltte var olan bir sağlık probleminden ya da alerjik reaksiyondan gerçekleşmektedir.

Yosun Sabunu Fiyatı ve Satın Alma Bilgileri

Cildinizin arınmasına yardımcı olan yosun sabunu fiyatı oldukça uygundur ve internet dahil olmak üzere birçok yerde satılmaktadır. Satın alma işlemini gerçekleştirmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Eğer ki cildinizin tazelenmesini ve bakterilerden arınmasını sağlamak istiyorsanız bu doğal içerikli sabunu kullanmanız sizin için faydalı olacaktır. Bahsedildiği şekilde kullandığınız taktirde kısa bir süre içerisinde etkili sonuçlar almanız mümkün olacaktır. Sipariş vermek için internet üzerinden araştırma yapabilir ve aynı zamanda aktarlardan da bu sabunu temin edebilirsiniz.

Yorumlar
Latife Ayrancı 01 Kasım 2018 - 10:16:15 Yosun sabunu selülite iyi geliyor mu diye merak ediyordum. Sabunu yüze kullananlar var genelde. Kullanıcı yorumlarına baktım biraz sivilce ve akne yoğun olarak. Ben selülit için denemek istiyorum. İşe yarıyormuş bakalım etkili olacak mı... cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: