Diyet

Yulaf Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verilir?

20 Mayıs 2018 - 17:42:14
Yulaf diyeti nedir? Nasıl yapılır? Kaç kilo verilir?

Avrupa'da popüler olan yulaf diyeti zaman içerisinde Türkiye'de de talep görmeye başlayan bir diyet türüdür.

Yulaf Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Evde veya herhangi bir yerde kolay bir şekilde hazırlanma fırsatı sunan yulaf diyeti yeni duyulmaya başlamıştır. Yulafın içinde vitamin, mineral protein, lif vardır. İçindeki besinlerden dolayı zengin olduğu için tahmini olarak altı hafta gibi bir zamanda dokuz kilo vermek mümkün hale gelmektedir.

Yulaf Ezmesi Diyeti Nasıl Yapılır?

Yulaf ezmesinin kalori oranı düşüktür. Yulaf diyeti üç aşamaya dikkat çekmektedir. Diyetin içerisine göz atıldığı zaman kişilerin iki gün süresince bin ila bin iki yüz kalori tükettikleri görülür. Metabolizmanın hızlanması için güm içindeki öğünler altı adettir. Gün içinde yulaf ezmesinin dışında sebze, meyve, protein içeren besinler ve meyve sularının tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Diyetin ikinci kısmında ise 2 gün bin iki yüz ila bin dört yüz kalori alınmaktadır. 2 gün içinde yağ kaybını sağlayan ve kas kütlesini arttıran, kemiklere iyi gelen besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Beslenmenin yanı sıra yürüyüş ve yoga yapılması tavsiye edilir. Üçüncü kısımda ise gün içinde bin beş yüz kalori ila iki bin kalori alınması gerekir. Bu kalori süreci üç gün devam etmektedir. Üçüncü kısımda genel beslenme alışkanlığına dönülmektedir. Fakat sağlıklı beslenmeye devam edilir ve minimum bir öğün yulaf ezmesi tüketilir. Diyet süreci yedi gün devam eder. Yulaf ezmesi ile yapılan diyetler uzmanlar tarafından önerilmektedir. Sağlıklı kilo vermeyi sağlayan yulaf ezmesinin en büyük avantajı uzun süre tok tutmasıdır. Açlık hissinin azalması ile kilo vermek çok kolay bir hale gelir.

Yulaf Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Yulafın yapısında yoğun miktarda lif vardır. Lifin olması kan şekerinin dengelenmesini sağlamakta ve vücudun ihtiyaç duyduğu şekeri karşılamaktadır. Bu sayede kişinin enerjisi gün içinde düşmemektedir. Liflerin midede çözülmesi ile bağırsakların çalışması diyetin olumlu bir sonucudur. Hazımsızlık, karın şişmesi, kabızlık gibi problemler yulafın özellikleri sayesinde ortadan kalkmaktadır. Kişi isterse yulaf ezmesini tek şekilde tüketebilmektedir. Fakat yulafın sade halinin tadı yavan olduğu için tüketilmesi zor gelebilir. Bu yüzden içerisine çeşitli besinler ilave etmek tadını güzelleştirdiği gibi sağlık seviyesini de arttırmaktadır.

Yulaf Nasıl Tüketilir? Nasıl Yenir?

Yulafın tüketilme şekilleri çok çeşitlidir. En çok kullanılan tüketilme şekli yulaf ezmesi ve yoğurt karışımıdır. Baharat şeklinde yemeklerin üzerine serpilerek tüketilebilir. Sütün içine ilave edilerek hafif pişirilebilir. Ayrıca süt ve yulaf ezmesinin içine kivi, muz, portakal ve şeftali gibi meyveler ilave etmek tadını muazzam bir lezzete dönüştürmektedir. Yulaf diyeti uygularken yulaf ezmesinin içerisine marul, yağ içermeyen süt, üzüm, muz, kereviz, havuç, ıspanak, elma, portakal, balık, soda, kahve, balık, çay ilave edilebilir. Ağız tadına göre değişen bu durum diyeti eğlenceli ve hoş bir hale getirmektedir.

Yorumlar
Fatma Erdemirler 20 Mayıs 2018 - 17:52:14 Yulaf diyeti ile zayıflayanlar var mı? Kaç kilo verilir? Bu diyeti yapanların yorumlarını merak ediyorum asıl olarak. Ben de yapmak istiyorum ama kesin kilo verebilir miyim bilmiyorum. Emziren bir anneyim bebeğim artık 10 aylık sorun olmaz diye düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: