Zayıflama 27 Ekim 2021 - 14:38:23

Yulaf Ezmesi Nasıl Tüketilir? Yulaf Ezmesi ile Zayıflayanlar

Yulaf Ezmesi Nasıl Tüketilir? Yulaf Ezmesi ile Zayıflayanlar

Yulaf ezmesi; yulaf, su ya da inek sütü ile hazırlanan, besin değeri oldukça yüksek ve lif bakımından zengin olan, cilt maskesi olarak kullanılabilen, saç sağlığında etkili olan ve beslenme takviyesi olarak tüketilebilen bir besindir.

Yulaf Ezmesi Nasıl Tüketilir?

Besleyici değerleri yüksek olan ve sağlıklı tahllar arasında yer alana yulaf ezmesi, kahvaltıda süt ile pişirilerek ya da çiğ olarak tüketebilmektedir. En yaygın tüketim şekli süt veya yoğurt ile karıştırılarak yenmesidir. Ayrıca süt veya yoğurtla pişirmeden tüketmek de mümkündür.

Kahvaltılık yulaf tariflerinden yararlanmak istiyorsanız eğer; pratik kullanım için 3-4 porsiyon yulaf, bir bardak süt veya bir kase yoğurda ilave edilerek, yenebilir. Mevsime göre meyveleri ekleyerek daha hoş bir lezzet de elde edebilirsiniz.

Yulafın Tadı Nasıldır? Nasıl Yenir?

Bilindiği gibi yulaf besin değeri oldukça yüksek olmasına rağmen oldukça tatsız bir yiyecektir. Yulafın kalorisi düşük olduğu için genelde zayıflama alanında tok tutucu özelliği ile tercih edilmektedir. Bu bitki ile zayıflayanlar üzerinde yapılan bir araştırmada, 6 hafta boyunca bu bitkiyi tüketenlerin günlük olarak kolesterol düzeylerinde düşüş olduğu gözlenmiştir. Böylece kalp sağlığını da korur.

Daha az kalori almaya gerek kalmadan siz de bu şekilde zayıflayabilirsiniz. Kahvaltıda yulaf varsa, size kahvaltı için ihtiyacınız olan kalorilerin ve liflerin tam miktarını verecektir. Vücudumuz bu besini daha yavaş sindirir ve kan şekerini dengede tutar. Sonuç olarak, kendinizi aç hissetmeyeceksiniz ve gün boyu enerjik olacaksınız.

Yulaf, çeşitli besin değerlerine sahip mükemmel bir besindir. Lifli, protein ve kompleks karbonhidratlı yulaf ezmesi, bu gıdalardan biridir. Bu bitki ile zayıflarken tatlı ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Bir çay bardağı lifli bitkiyi arzuya göre süt ya da su ile kaynatınız. Daha sonra ise kakao ya da arzuya istediğiniz meyvelerle blenderdan geçirerek istediğiniz sütlü tatlıyı yapıp afiyetle yiyebilirsiniz. Kurabiyelerde un yerine yulaf ezmesi kullanarak hem diyetinizi bozmamış hem de canınız çektiği şeyi un ve şekerden uzak tutarak yapıp afiyetle yiyebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Kilo Verdirir mi?

Yüksek oranda lif içermesi sayesinde tokluk etkisi meydana getiren yulaz ezmesi vücudun günlük ihtiyacı olan vitamini mineral ve proteinin karşılanmasını sağlamaktadır. Kilo vermek isteyenler için yulaf diyeti oldukça etkilidir. Bel çevresindeki yağlanma problemlerinin önüne geçen bu beslenme programı, açlık hissini bastırarak gün içerisinde daha az yemek yenmeyi sağlar.

Yulaf bitkisi lifli yapısı ile sağlık için en faydalı bitkidir. Kilonuzu sağlıklı bir şekilde vermenize kolesterolü düşürmenize, işlenmiş rafine ürünleri yerine yulaf ezmesini tükettiğiniz için şekerle beslenen kanser hastalığına yakalanma riskini azaltmanıza yardımcı olur.

Bağırsak hareketlerini düzenleyen ve metabolizmayı hızlandıran etkisi sayesinde sağlıklı zayıflama sağlayan yulaf ezmesi kaç kilo verdirir diye merak ediyorsanız bu kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Yulaf Ezmesi ile Zayıflayanlar

Vücudunu forma sokmak isteyen pek çok kişinin uyguladığı yulaf ezmesi ile tarifler, hem genel sağlığı iyileştirir hem de yağ yakımına yardımcı olur. 3 öğün yulaf ezmesi yiyenler bulunmaktadır. Fakat herkes metabolizmasına uygun bir beslenme programı uygulamalıdır.

Bu bitkinin ne tuzlu ne de tatlı bir besin olduğu için tatlandırıcı olarak şeker yerine bir miktar bal ya da pekmez koyabilirsiniz. Bu sayede hem besin değeri yüksek hem de işlenmiş rafine ürünlerden arındırılmış diyetinizi de bozmayarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Ayrıca bu lifli bitkiyi tüketerek kötü kolesterol olarak adlandırılan LDL değerlerinizi de düşürebilirsiniz. Lifli yapısı ile boşaltım sistemi için de oldukça faydalı bir besin takviyesidir.

  • yulaf ezmesi
  • yulaf ezmesi nasıl tüketilir
  • kahvaltılık yulaf tarifleri
  • yulafın besin değeri
  • yulafın kalorisi
  • yulaf ezmesi kilo verdirir mi
  • yulaf ezmesi kaç kilo verdirir
  • yulaf ezmesi ile zayıflayanlar
  • yulaf ezmesi ile tarifler
  • 3 öğün yulaf ezmesi
Yorumlar
gülten derin Yulaf ezmezi zayıflatırmı? Kilo vermek için diyet yapmayı düşünüyorum etkisini çok duydum gerçekten işe yarar mı? cevapla
Zeliha Güven Yulaf ezmesi ile zayıflayanlar sonrasında tekrar kilo alma problemiyle karşılaşırmı? Sabahları ve yemeklerde tüketmeyi planlıyorum yan etki görür müyüm? cevapla
Kadriye Torun Yulaf nasıl kullanılır? Zayıflamak için kullanmak istiyorum etkisi görür müyüm? En etkili kullanım şeklini öğrenip hemen uygulamaya geçmek istiyorum. Deneyenler var mı yulafla zayıflayanlar? cevapla
yorum yaz
Baklanın Yararları ve Zararları Nelerdir? Pişirilişi ve Yapılışı Nasıl Olur?