Yulaf ezmesi nasıl tüketilir? Yulaf ezmesi ile zayıflayanlar
Zayıflama

Yulaf Ezmesi Nasıl Tüketilir? Yulaf Ezmesi ile Zayıflayanlar

19 Ağustos 2017 - 09:59:47

Gıdaların yüksek besin değerleri arasında bulunan yulaf ezmesi birçok alanda kullanılabilir. Bazen cilt için maske olarak uygulanabilirken veya bazen de saç bakımı ve bazen kilo verirken beslenme takviyesi olarak kullanılmaktadır.

Yulaf Ezmesi Zayıflamak İçin Nasıl Tüketilir?

Peki en önemli faydalı etkisi olarak kilo vermede kullanılan bu bitki nasıl tüketilir? Öncelikle kahvaltıda süt ile pişirilerek ya da çiğ olarak tüketebilirsiniz. En yaygın tüketim şekli süt veya yoğurt ile karıştırılarak yenmesidir. Ayrıca süt veya yoğurtla pişirmeden tüketmek de mümkündür. Bu pratik kullanım için 3-4 porsiyon yulaf ezmesi bir bardak süt veya bir kase yoğurt ilave ederek tüketmek yeterlidir. Mevsime göre meyveleri ekleyerek daha hoş bir lezzet de elde edebilirsiniz.

Yulafın Tadı Nasıldır? Nasıl Yenir?

Bilindiği gibi yulaf oldukça tatsız bir yiyecektir. Bu bitki ile zayıflayanlar üzerinde yapılan bir araştırmada, 6 hafta boyunca bu bitkiyi tüketenlerin günlük olarak kolesterol düzeylerinde düşüş olduğu gözlenmiştir. Daha az kalori almaya gerek kalmadan siz de bu şekilde zayıflayabilirsiniz. Kahvaltıda yulaf varsa, size kahvaltı için ihtiyacınız olan kalorilerin ve liflerin tam miktarını verecektir. İşlenmiş karbonhidratlarla dolu şekerli şeylerden çok daha fazla olan vücut bu bitkiyi daha yavaş sindirir ve kan şekerini dengede tutar. Sonuç olarak, kendinizi aç hissetmeyeceksiniz ve gün boyu enerjik olacaksınız.

Yulaf Ezmesi Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilo vermek isteyenler için yulaf diyeti nasıl yapılır? Yulaf diyetleri ile günlük kalori alım miktarı 900'dür. Bu diyet ile haftada 1-2 kilo verebilirsiniz. Yulaf bitkisi lifli yapısı ile sağlık için en faydalı bitkidir. Kilonuzu sağlıklı bir şekilde vermenize kolesterolü düşürmenize, işlenmiş rafine ürünleri yerine yulaf ezmesini tükettiğiniz için şekerle beslenen kanser hastalığına yakalanma riskini azaltmanıza yardımcı olur.

Yulaf Ezmesi Nasıl Hazırlanır?

Yulaf, çeşitli besin değerlerine sahip mükemmel bir besindir. Lifli, protein ve kompleks karbonhidratlı yulaf ezmesi, bu gıdalardan biridir. Bu bitki ile zayıflarken tatlı ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Nasıl mı çok basit önce bir çay bardağı lifli bitkiyi arzuya göre süt ya da su ile kaynatın. Kaynayınca ocaktan alın. Daha sonra ise kakao ya da arzuya istediğiniz meyvelerle blenderdan geçirerek istediğiniz sütlü tatlıyı yapıp afiyetle yiyebilirsiniz. Peki bu kadar mı tabi ki hayır. Kurabiyelerde un yerine yulaf ezmesi kullanarak hem diyetinizi bozmamış hem de canınız çektiği şeyi un ve şekerden uzak tutarak yapıp afiyetle yiyebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Nasıl Kullanılır?

Bu bitkinin ne tuzlu ne de tatlı bir besin olduğu için tatlandırıcı olarak şeker yerine bir miktar bal ya da pekmez koyabilirsiniz. Bu sayede hem besin değeri yüksek hem de işlenmiş rafine ürünlerden arındırılmış diyetinizi de bozmayarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Ayrıca bu lifli bitkiyi tüketerek kötü kolesterol olarak adlandırılan LDL değerlerinizi de düşürebilirsiniz. Lifli yapısı ile boşaltım sistemi için de oldukça faydalı bir besin takviyesidir. Siz de yulaf ezmesi ile zayıflayanlar arasında bu şekilde yer alabilirsiniz.

Yorumlar
gülten derin 16 Ağustos 2017 - 16:28:49 Yulaf ezmezi zayıflatırmı? Kilo vermek için diyet yapmayı düşünüyorum etkisini çok duydum gerçekten işe yarar mı?cevapla
Zeliha Güven 19 Ağustos 2017 - 13:44:00 Yulaf ezmesi ile zayıflayanlar sonrasında tekrar kilo alma problemiyle karşılaşırmı? Sabahları ve yemeklerde tüketmeyi planlıyorum yan etki görür müyüm?cevapla
Kadriye Torun 23 Ağustos 2017 - 15:30:37 Yulaf nasıl kullanılır? Zayıflamak için kullanmak istiyorum etkisi görür müyüm? En etkili kullanım şeklini öğrenip hemen uygulamaya geçmek istiyorum. Deneyenler var mı yulafla zayıflayanlar?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: