Göbek korsesi zayıflatırmı? Göbek eritirmi?
Zayıflama

Göbek Korsesi Zayıflatırmı? Göbek Eritirmi?

11 Kasım 2017 - 00:03:36

Ülkemizde birçok kişi fazla kiloları sebebiyle göbeğinin öne doğru çıkmasından şikayetçi oluyor. Bu durum hem erkekler hem de bayanlar için geçerli olurken kullanılan göbek korsesi bu görünümün daha düzgün hale gelmesini sağlayabiliyor.

Göbek Korsesi İşe Yarıyor mu?

İnsanlar bu tarz bir korse kullanarak kıyafetlerinin içerisinde çok daha çekici bir görüntüye sahip olmaları sebebiyle her geçen gün insanlar arasında korse kullanan kişi sayısı artış gösteriyor. Bu artışı karşılamak için birbirleriyle yarışan firmalar da çok sayıda farklı modeli satışa sunuyor ve bu modeller arasından seçimlerini yapan kişiler özel günlerinde ya da daha zayıf gözükmek istedikleri anlarda bu korseleri kullanabiliyorlar.

Göbek Korsesi Nasıl Kullanılır?

Göbek korsesi genel olarak yalnızca bel ve karın kısmını kaplayan bir şekilde dizayn ediliyor. Bu sebeple de bayanlar için bu tarz bir korse ile kalçalarını da düzgün hale getirmenin çok mümkün olduğu söylenemez. Bazı korseler modelleri direkt olarak bel kısmında kullanılırken, bazı korseleri belirli düzeyde ayarlamak gerekiyor. Bu korseler ile birlikte insanlar bel kısımlarını çok daha fazla ince gösterirken bu durum ciddi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Bu sağlık sorunlarının oluşmamasına dikkat ederken kişilerin aynı zamanda olabildiğince güzel gözükmesi korse kullanılan en iyi şekilde yapıldığını gösteriyor. Erkekler için düzenlenen göbek korselerinde karın kası kısımlarında çıkıntı bırakılabiliyor. Böylece erkeklerin karın bölgeleri zayıf gözükmesini yanında daha çekici bir hal alıyor.

Göbek Korsesi Zayıflatır mı?

Göbek korsesi almayı düşünen kişiler, göbek korsesi işe yarıyor mu sorusunu cevabını araştırıyor. Bu aşamada bu korsenin tek başına insanlarda kilo kaybına sebep olduğunu söylemek oldukça zor. Ancak bunun yanında zayıflamaya hiçbir etkisinin olmadığını söylemek de doğru değil. Göbek korsesi kullananlar doğru bir şekilde kullanıldığında ve kaliteli bir markanın ürünü satın alındığında zayıflama üzerinde olumlu etkiler bıraktığına dair yorumlar yapmaktadırlar. Kullanılan bölgenin hava almasını belirli oranda engelleyen korse, böylece bölgenin daha çabuk terlemesine sebep oluyor. Terleme ile birlikte bu bölgedeki yağlar yakılmak için hazır hale gelirken düzenli kullanımda daha büyük etkiler görmek de mümkün oluyor.

Göbek Korsesi Karın Eritir mi?

Bu korseler zayıflatıcı etkilerinin ortaya çıkması için kişilerin düzenli olarak spor yapması çok önemli. Aksi halde yakımı için hazır hale gelmiş olan yağ hücreleri yerinde kalıyor ve bu sebeple de herhangi bir zayıflama gerçekleşmiyor. Bu durum korsenin tek başına zayıflatıcı etkisi olmamasına sebep oluyor. Göbek korsesi zayıflatır mı sorusunun cevabı olarak evet ya da hayır şeklinde bir cevap vermek doğru bir seçim olmazken kişilerin bu sorunun cevabını olumlu hale getirebilmesi için günde en az 1 saat spor yapmaları gerekiyor. Bu spor, sabah aç karnına yapılan bir yürüyüş olabildiği gibi gün içerisinde spor salonlarında yapılan egzersizler de olabiliyor. Her iki durumda da yıkıma hazır hale gelmiş olan yağlar bel bölgesini uzaklaştırılarak göbeğin ortadan kaybolması ve bel çevresinin daha iyi hale gelmesi sağlanıyor.

Yorumlar
necla Kara 11 Kasım 2017 - 00:13:36 Göbek korse kullananlar var mı? Fiyatları ne kadar? Zararları var mı? Ben kullanmayı düşünüyorum ama işe yarar mı tam emin olamıyorum. Çeşitleri tam olarak nedir? Tek model olarak mı satılıyor yoksa farklı modeller de var mı?cevapla
Çisil Erdoğan 30 Ocak 2018 - 17:46:22 Doğum sonrası göbek bölgemdeki fazlalıklar henüz gitmedi. Doğum yapalı yaklaşık olarak 9 ay oldu. Göbek korsesi bölgesel olarak zayıflama sağlar mı? Göbek bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: