Göbek eritme diyeti ve egzersizleri
Zayıflama

Göbek Eritme Diyeti ve Egzersizleri

10 Kasım 2017 - 21:13:32

Göbeklerinde yer alan çıkıntıdan kurtulmak isteyen bayanlar bu aşamada göbek eritme diyeti uygulayarak sonuca gitmek istiyorlar.

Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Yakılır?

Zayıflamak için uygulanan diyetler genel olarak bayanların fazla kilolarından kurtulmasını sağlarken istedikleri bölgeden kilo vermelerini sağlamıyor. Bu sebeple de göbeklerindeki fazlalığı atmak isteyen kişiler bu amaçla diyetlerin yanında spor egzersizlerini de en iyi şekilde yapmak zorunda oluyor. Eğer kişiler bir yandan diyetlerini yapıp bir yandan da karın bölgesini çalıştıran hareketleri yaparlarsa bu sayede fazla kilolarından kurtulabiliyorlar. Bu işlemler için spor salonlarına yazılmak bir seçenek olurken evlerde de imkanı olan kişiler hareketleri tamamlayabiliyorlar.

Göbek Eritmek İçin Nasıl Diyet Yapılır?

Literatürde göbek eritme diyeti olarak bilinen diyetler, genel olarak sabit bir menüye bağlı kalmaz. Günümüzde çok sayıda farklı besini içeren diyetler, kişilerin göbek eritme egzersizleri yaptıkları dönemde kullanmaları gereken listeler olabiliyor. Bu aşamada genel hatlarıyla yapmaları gerekenleri öğrenen kişiler bunun sonrasında bu şartları sağlayarak kendi listelerini de rahatlıkla hazırlayabiliyor. Bu aşamada ilk olarak kişilerin beslenme alışkanlıklarında karbonhidrattan uzak durması, yağlı ve şekerli besinleri tüketmemesi gerekiyor.

Göbek Eritmek İçin Nasıl Beslenmeli?

Karbonhidratı hayatlarından çıkarmak isteyen kişilerin beyaz ekmek tüketimini tamamen bırakmalıdır. Bunun yanı sıra esmer ekmeklerin de gün içerisinde en fazla 1-2 dilim tercih edilmesi gerekir. Buna ek olarak pilav ya da makarna gibi yemekler daha rahat tüketilebilmektedir. Bu yemekler de olabildiğince yağsız hazırlanmalıdır. Buna ek olarak şekerli ürünlerin tamamen beslenme düzeni içerisinden çıkarılması istenirken şerbetli tatlıların birkaç ayda bir defa ödül olarak tüketilmesi gerekmektedir. Bunlara karşın protein tüketiminin çok daha hızlı bir düzeyde olması gerekirken bu sayede kas oluşumlarının hızlanması sağlanacaktır. Bu sebeple hayvansal gıdalar rahatlıkla tüketilmektedir.

Göbek Eritme Egzersizi Nasıl Yapılır?

Vücutlarına yüksek miktarda protein alan kişiler bu sayede kas oluşumu için gerek duyulan enerjiyi de elde etmiş oluyorlar. Bunun sonrasında düzgün yapılan göbek eritme egzersizleri ile birlikte yağları yakıp bu yağların yerine kas oluşumuna çalışılacaktır. Göbek eritme diyeti sorunsuz bir şekilde uygulanırken bu dönemde spor salonlarına gidilerek fazla yağlardan rahatlıkla kurtulma imkanı elde edilir. Genel olarak göbek bölgesini çalıştıran hareketler herhangi bir ekipman olmadan vücut ağırlığıyla yapılırken bu özelliği sebebiyle evlerde de rahatlıkla yapılmaktadır. Ancak spor salonlarında daha iyi bir disiplin sağlanabilmektedir. Bu egzersiz hareketleri genel olarak mekik hareketine benzeyen işlemlerdir. Yerde yatar pozisyonda durulurken kalçanın ve bacakların karın kaslarının kullanılarak kaldırması temel alınır. Buna göre evde rahatlıkla yapılabilecek 8-10 adet egzersiz hareketi yer alır. Bu hareketleri kullanmayı düşünen kişilerin kendileri için küçük bir yer açmaları yeterli olacaktır. Bunun sonrasında haftada dinlenerek 3-4 gün boyunca bu egzersizler yapılırsa kısa süre içerisinde çok önemli bir verim alınacaktır.

Yorumlar
Neriman Yıldız 10 Kasım 2017 - 21:23:32 Göbek eritme yöntemleri ve programı nedir? Göbek bölgemdeki fazlalıklardan kurtulmak istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Egzersizler göbeği eritmek için etkili olur mu? Doğal kürler tek başına işe yarar mı?cevapla
Şenay Ekinci 17 Eylül 2018 - 10:51:33 Karın bölgemdeki yağlardan kurtulmak istiyorum. Göbek eritmek için uygulanacak doğal yöntemler nelerdir? Diyet yapmak bu konuda çok etkili olmadı. Bölgesel zayıflamak için egzersiz de şart diyorlar. Mekik çekere erir mi göbek onu merak ediyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: