Kan grubuna göre diyet nasıl yapılır?
Sağlık

Kan Grubuna Göre Diyet Nasıl Yapılır?

12 Kasım 2017 - 01:51:00

Herkesin kan grubu birbirinden farklı olduğu için tüketilen besinler de farklılık göstermektedir. Kan grubu diyeti kişilerin daha sağlıklı beslenmesi için geliştirilmiş bir programdır.

Kan Grubu Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Diyetlerin insanlar üzerindeki etkileri çok ciddi düzeylerde farklı olabiliyor. Bu aşamada herhangi bir diyet, bir kişinin çok hızlı ve sağlıklı kilo vermesini sağlarken başka bir kişide aynı etkiyi göstermeyebiliyor. Bu kişiden kişiye değişen durumu araştıran uzmanlar, kan grubunun insan vücudunun tükettiği besinler üzerinde etkili olduğunu belirtiyorlar. Bu sebeple de insanların diyet listeleri hazırlanırken kan gruplarına da dikkat edilmesi gerekiyor. Son dönemde birçok uzman diyetisyen kan grubuna göre diyet listelerini hazırlarken bu sayede aldığı verimi çok daha üst bir düzeye çıkarıyor. Bunu gören kişiler internet üzerinden aldıkları ya da kendileri hazırladıkları diyet listelerinde de bu notlara dikkat ediyorlar.

A ve B Kan Grubuna Göre Diyet

A kan grubunda meyve ve sebzenin önemi çok yüksek olduğundan diyet listeleri de bu doğrultuda oluşturuluyor. Sabahları portakal ya da greyfurt suyu tüketmeleri çok önemli olurken bunun yanında pekmez ile birlikte hazırlanan yulaf ezmesi tercih edilebiliyor. Öğle yemeklerinde salata, 1 dilim ekmek ve 1 adet elma tüketmeleri gerekiyor. Bunun sonrasında akşam yemeğini karşılarlarken sebze yemeği ve yoğurt tüketebiliyorlar. İsterlerse bir bardak bitki çayı tüketimi de mümkün oluyor. B kan grubundaki kişiler daha fazla hayvansal ürünlere yönelebilirken bunda belirli bir sınır bulunuyor. Sabahları tahıl gevreği ve üzüm suyu ile güne başlayan bu grup, öğlen yemeğinde ince bir dilim peynir, hindi salam ve sandviç ekmeği tüketebiliyor. Yanında salata ve bitki çayı tüketiminde de özgür oluyorlar. Akşam yemeğinde ise ızgara sebze ve sonrasında meyve tüketimi gerekiyor. Akşam yemeğinden sonra isteyenler kahve tüketimi de gerçekleştirerek kan grubuna göre diyet listesini başarılı bir biçimde uygulamış oluyor.

Ab ve 0 Kan Grupları İçin Diyet Listeleri

AB kan grubundakiler sabah kahvaltılarında 1 bardak greyfurt suyu, 1 dilim ekmek, yoğurt ve kahve tüketiminde özgür oluyorlar. Öğle yemeklerinde 100 gram hindi eti tüketmekte özgür olan kişiler yanında 2 dilim çavdar ekmeği ve 2 adet erik tüketiyorlar. Akşam yemeğine kadar bitki çayı tüketebilen AB grubu, akşamları omlet, kızarmış sebze ve karışık meyve salatası ile günü tamamlıyor. Aynı B grubu gibi bu grupta ta akşamdan sonra kahve tüketimi serbest bırakılıyor. Kan grubuna göre diyet listeleri hazırlanırken 0 kan grubundakiler kahvaltılarında 2 dilim tereyağlı tost ekmeği, 1 bardak sebze suyu, muz ve bitki çayı tüketiyor. Öğle yemeklerinde 100 gram dana eti tüketimi yapılırken yanında ıspanak salatası ve elma tüketilebiliyor. Akşam yemekleri geldiğinde 0 kan grubundaki kişiler buharda pişmiş sebzeleri tercih ederken isterlerse kuzu eti yemeği de tüketebiliyor. Son olarak karışık meyveler ve bitki çayı tüketimi ile birlikte diyetler bugün için sona ermiş oluyor.

Yorumlar
Rahime Şenel 12 Kasım 2017 - 02:01:00 Kan grubuna göre diyet yapanlar etkili bir şekilde zayıflama sağlayabiliyor mu? Ben normalde ok fazla diyet yapabilen biri değilim. Ama bu diyet kafama çok yattı çünkü vücut işleyişine göre diyet oluyor. Nasıl uygulamalıyım?cevapla
Sevil Bekçi 17 Eylül 2018 - 14:17:57 Kan grubu ile zayıflayanlar var mı doğru mu acaba diye araştırdım biraz. Okuduğum yorumlara göre bu diyet gerçekten işe yarar sonuçlar elde etmeye yarıyormuş. Hatta ben de denemek istiyorum. Arh+ kan grubu için nasıl olmalı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: