Sağlık

Waist Korse ile Bel Şekillendirme

25 Aralık 2019 - 09:50:01
Waist Korse ile Bel Şekillendirme

Waist korse; sıkılaştırıcı etki ile belin incelmesini ve vücudun şekillenmesini sağlayan bir aparattır.

Waist Training Korse Nedir?

Bel bölgesinin incelmesini ve buna bağlı olarak kalçanın daha belirgin bir hal almasını sağlayarak vücutta adeta bir kum saati görünümü meydana getiren waist training korse, bölgesel incelme ve şekillendirme etkisi meydana getiren iç giysi modelidir. Bu korse giyildiği andan itibaren bel ve göbek bölgesinin incelmesini, vücut hatlarının ise daha kıvrımlı ve zarif durmasını sağlamaktadır.

Dünyaca ünlü isimlerin de tercihi olan bu korse modeli, bel ve göbek bölgesindeki yağların zaman içerisinde vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bölgesel olarak şekillendirici bir etki meydana getirmektedir. Bu etki sayesinde vücutta kıvrımlı ve çekici bir görüntü meydana gelir. Kum saati olarak adlandırılan bu fiziksel görüntü birçok kadının hayalidir. Bu korse modelleri ile herhangi bir şey yapmaya gerek kalmadan anında kıvrımlı hatlara sahip olabilirsiniz.

Waist Korse Bel Şekillendirir mi?

İnce belli olmak çok eski yıllardan beri kadınların istediği bir fiziksel görüntüdür. Belin ince ve zarif olması vücut hatlarının daha belirgin olmasını sağlamaktadır. Özellikle kalçanın daha yuvarlak ve çıkık durması belin ince olması ile oluşmaktadır. Waist korse bel şekillendirici olarak nitelendirilen bir iç giysidir. Normal bir korseye göre kumaş şeklinde değil kalıp şeklindedir. Kolay giyilip çıkartılabilen bu korseyi taktığınız anda belinizde incelme meydana gelir. Çıkarttığınız zaman ise vücut tekrar eski halini alır.

Waist korse uzun süreli kullanım bel eğitici özelliği sayesinde şekillendirici bir etki meydana getirir. Fakat bu konuda kişinin de yapması gereken bazı uygulamalar vardır. Bunlardan ilki egzersizdir. Bel bölgesi kol ve bacak gibi hareket etmez bu nedenle karın kaslarını hareket ettirmeye yardımcı olan egzersizler uygulanmalıdır. Ayrıca tüketilen besinlerin aşırı yağlı ve yüksek kalorili olmaması gerekir. Çünkü bel ve göbek bölgesi en kolay kilo alan bölümdür.

Waist Korse Nasıl Kullanılır?

Günlük kıyafetlerinizin altına rahatça giyebileceğiniz bu korsenin farklı renkleri vardır. Bu nedenle her renk kıyafetin altına tercih edebilirsiniz. Kumaş olarak kıyafetleri altından belli olmamaktadır. Renk uyumu da yakaladığınız da ince ve zarif gözükebilirsiniz. Önünde kopçaları bulunan bu korselerin genişliğini ayarlayabilirsiniz. Beden ölçüsüne göre satılır fakat kendi beden ölçünüzün dahilinde tekrardan sıkılık genişlik ayarlaması yapabilirsiniz. Günde birkaç saat takmak yeterlidir. Çıkarmak istediğiniz zaman kolayca çıkartabilirsiniz. Gece yatarken kullanmayınız ve kendi bedeninizden küçük modelleri tercih etmeyiniz.

Waist Korse Kullananlar ve Yorumlar

Hem ülkemizde hem de dünya çapında pek çok ünlü isim bu korseleri kullanmaktadır. Waist training korse kullanıcı yorumlarını incelediğinizde gereke t-shirt gerek elbise gibi pek çok kıyafetin altına takıldığını görebilirsiniz. Sizler de ince vücut hatlarına sahip olmak ve kum saati görünümü elde etmek için bu korselerden kullanabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: