Yaşam 25 Aralık 2020 - 18:40:22

Korsenin Altına İç Çamaşırı Giyilir mi?

Korsenin Altına İç Çamaşırı Giyilir mi?

Korselerin bazıları iç çamaşırı niteliğinde bazıları ise normal bir giysi şeklindedir. Bu nedenle bazı korselerin altına iç çamaşırı giyilmesi gerekirken bazılarında gerek duyulmamaktadır.

Korsenin Altına Bir Şey Giyilir mi?

Günlük hayatta hemen hemen hepimizin kullanmış olduğu korseler oldukça çeşitlidir. Kullanım alanına göre farklı yapıda ve modelde karşımıza çıkabilmektedir. Korse kullanırken altına iç çamaşırı giymek gerekir mi sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Genel olarak korselerin altına herhangi bir şey giymeye gerek yoktur. Fakat bazı zamanlarda gerekebilir. Örneğin tayt korselerin altında iç çamaşırı giymeniz gerekmektedir. Çünkü bu korseler yapı itibari ile iç çamaşırı görevi üstlenmemektedir. Fakat külot korse giyerken altında tekrardan iç çamaşırı olarak külot giymenize gerek yoktur. Bu şekilde değerlendirme yapıldığında korsenin modeline göre değişkenlik içerdiği gözlemlenmektedir.

Bel ve göbek bölgesini incelten korselerin altında ihtiyaca göre iç çamaşırı giyebilirsiniz. Eğer ki sizi rahatsız etmiyorsa atleti korsenin üzerine giyebilirsiniz. Eğer ki rahatsız ediyorsa atletin üzerine doğru korse takabilirsiniz. Fakat kilo vermek ve incelmek için korse kullanacaksanız bunun teninize değmesini sağlamalısınız. Özellikle termal korseler terleme yolu ile zayıflattığı için, terin iç çamaşırına geçmesi önlenmelidir. Farklı bir durumda korseyi çıkardığınızda iç çamaşırınız da ıslak olmuş olur.

Korse Çamaşırın İçine Mi Üstüne Mi Giyilir?

Toparlama etkisi bulunan korse modellerini kullanırken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Çünkü doğru kullanılan bir korseden sadece verimli etkiler görebilirsiniz. Eğer atlet korse giyerek vücudunuzun üst kısmını inceltmeyi ve toparlamayı istiyorsanız korsenin altına herhangi bir şey giymenize gerek yoktur. Korseyi giyip üstüne normal kıyafetinizi giyebilirsiniz. Yani korse burada iç çamaşırı görevi görmektedir.

Korselerin bazıları giysi olarak kullanılırken bazıları iç çamaşırı olarak kullanılmaktadır. Buradaki ayrı iyi kavramak gerekmektedir. Bu ayrımı yaptığınızda korsenin içe ya da üste giyilir şeklinde bir kuralının olmadığını aksine daha iyi bir kullanım rahatlığının olduğunu fark edebilirsiniz.

Korse Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük hayatta ya da özel bir davette kullanacağınız korsenin vücut yapınıza uygun olmasına özen gösteriniz. Fazlalığınızın olduğu bölgeye hitap edecek bir korse kullanmanız gerekmektedir. Eğer göğüsleriniz büyükse göğüs küçültücü bir korse takmalısınız. Eğer ki küçükse destekli sütyen korse kullanmanız gerekmektedir. Eğer ki kalçanız büyükçe kalça toparlayıcı, küçükse kalça dikleştirici korse modellerini tercih etmelisiniz. Doğru tercih edilen korseler ile kusursuz bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır.

Korse Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatta kolayca takıp çıkartabileceğimiz korse modellerinin kullanımı oldukça basittir. Eğer incelme ve zayıf gözükmek için bir korse kullanıyorsanız kıyafetlerinizin altına rahatça giyebilirsiniz. Zayıflamak için yağ yakmak istiyorsanız termal korseleri tercih etmeli ve korse vücudunuzdayken egzersiz yaparak hareket halinde olmalısınız. Günde birkaç saat boyunca korse takmak yeterlidir. Gece uyurken kullanmamaya özen gösteriniz.

  • korselerin altına iç çamaşırı
  • korsenin altına bir şey giyilir mi
  • korse çamaşırın içine mi üstüne mi giyilir
  • korse modellerinin kullanımı
  • korse nasıl takılır
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Maca Kökü Nedir? Kullanımı, Zararları, Faydaları ve Fiyatı