Yaşam

Korse Alırken Kaç Beden Alınmalı?

26 Aralık 2019 - 09:50:02
Korse Alırken Kaç Beden Alınmalı?

Zayıf ve ince gözükmeyi sağlayan korseleri alırken beden ölçüsünün vücut yapısına uygun bir şekilde seçilmesi ve uyumluluk göstermesi gerekmektedir.

Korse Ölçüsü Nasıl Olmalı?

Vücudumuzla uyumlu olan korse modelleri inceltici ve şekillendirici bir etki meydana getirerek daha zayıf gözükmemize yardımcı olmalıdır. Korselerin bu tür özellikleri bulunmaktadır. Fakat verimli etkiler görebilmek için korse ölçüsünün vücut ölçüsü ile uyum ve oran halinde olması gerekmektedir. Giydiğiniz zaman korsenin rahat olması, vücudu sıkmaması ya da bolluğu ile rahatsız etmemesi gerekmektedir. Kıyafetlerin altına korse giydiğinizde belli olmaması için vücudunuza tam oturmalıdır.

Korsenin vücut bedenine göre ne küçük ne de büyük olması gerekmektedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki korsenin bel çevresini tamamen sarması gerekmektedir. Vücudunuzu kavraması ve adeta bir bütün haline gelmesi gerekmektedir. Yüksek bel ya da düşük bel pantolonlar üzerinden ölçü alarak hesap yapmak yanıltıcı olabilir. Bu nedenle eğer ki bel bölgesi ölçülecekse göbeğin yaklaşık 2 cm üstü baz alınmalıdır. Ölçünün buna göre yapılması doğru orantıların elde edilmesini sağlamaktadır.

Korse Seçerken Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Toparlayıcı ve inceltici özelliği bulunan korse modellerinin bedenleri değişkenlik göstermektedir. Kimisi 5 bedenden oluşurken kimisi 4 kimisi de 3 bedenden oluşmaktadır. Burada önemli olan ölçüsünün doğru hesaplanmasıdır. Korse seçerken öncelikle hangi bölgenize etki etmesi gerektiğini belirleyiniz. Yani hangi model seçeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin bel korsesi seçecekseniz belinizin ölçüsünü almalısınız. Birçok kişi göbek ölçüsüne göre bel korsesi aldığı için yanlış beden seçimi yapmaktadır.

Beden ölçülerinizi belirlediğiniz hangi bedenin size uygun olacağını ayarlamanız gerekmektedir. Ölçüm yaparken doğru olması için de bazı kriterlere dikkat etmelisiniz. Eğer ki kalça ölçümü yapıyorsanız bacaklarınızın 2 parmak üstünden ölçü almanız gerekmektedir. Eğer ki tayt korse alacaksanız hem popo hem de bacak ölçüsüne göre beden belirlemelisiniz. Ölçüm sonrasında ortaya çıkan rakamlar bedeninizi gösterir. Alacağınız korse de bu bedene uygun olmalıdır.

Korse Kaç Beden Alınmalıdır?

Korse alırken beden seçimini kendi bedeninizle aynı yapmalısınız. Birçok kişi sıkı korse kullanımının daha hızlı ve etkili zayıflama sağlayacağını düşünmektedir. Bu nedenle kendi bedeninde bir beden küçük almaktadır. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü korse vücudunuzu sıktığı zaman kan dolaşımını zayıflatır ve bu durum iç organların zarar görmesine neden olur. Sıkı olmaması için büyük beden korse almak da incelme ve zayıflama sağlamamaktadır. Herhangi bir verim alınamamaktadır. Bu nedenle korse alırken kendi ölçülerinizle birebir uyuşan bedenleri tercih ediniz.

Vücuda Uygun Korse Nasıl Olmalıdır?

Korseler kopçalı oldukları için kolay giyilip çıkartılabilmektedir. Bu sıkılaştırıcı iç giysiler asıl olarak insan vücudu ile ergonomi sağlamaktadır. Doğru beden tercihi ile birlikte vücuda uygun korse seçilebilmektedir. Kopçalı korseler genel olarak beden seçiminin oranları dahilinde genişlik ya da sıkılık ayarlaması sağlayabilmektedir. Korsenin vücuda uyumlu olması için kişinin beden ölçüsü ne ise korse ölüsü de o olmalıdır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: