Yaşam 26 Aralık 2020 - 18:40:53

Korse Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Korse Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Korse alırken; vücut ile uyumuna, korsenin bedenine ve aynı zamanda kumaşına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Korse Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücudumuzu incelten ve sıkılaştıran korseler 2 beden daha zayıf gözükmemizi sağlamaktadır. Fakat korselerden beklenilen verimli etkinin alınabilmesi için öncelikle doğru seçimlerin yapılması gerekmektedir.

Korse seçerken öncelikle beden ölçüsüne dikkat etmelisiniz. Beden ölçülerinizde tam olarak uyumlu bir korse satın almalısınız. Bu konu hakkında bilinen bazı yanlış bilgiler vardır. Öncelikle belirtmek gerekir ki korse 1 beden küçük mü alınmalı sorusunun cevabı hayırdır. Çünkü korseyi 1 beden küçül almak vücudu çok fazla sıkması anlamına gelir. Vücudu sıkan bir korse kan dolaşımını zayıflatır ve bu kişinin halsiz hissetmesine neden olur. Bu durum uzun süreli yaşandığında ise iç organlar zarar görebilir. 1 beden küçük korse takmak tüm gün vücudu rahatsız eder. Korsenin aşırı sıkı olması değil vücut ölçüleri ile birebir uyum halinde olması gerekmektedir. Bunun için ne 1 beden büyük ne de 1 beden küçük alınması gerekmektedir. Almadan önce vücut ölçülerinizi hesaplamalı ve ardından rakamlarınızın hangi bedene eşit olduğunu bularak bu şekilde, birebir ölçüde sipariş vermeniz gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri beden seçimidir. Birçok kişi bu konuda yanlış yaptığı için korseden istediği ve beklediği etkiyi görememektedir.

Korse Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toparlayıcı etkisi bulunan korselerden tam etki görebilmek için beden ölçüsünün yanı sıra kumaşının özelliklerine de dikkat edilmelidir. Korseler tenle birebir temas ettiği için kaliteli kumaşlardan tasarlanmış olmalıdır. Korsenin nefes alabilme özelliği olmalıdır. Nefes alan korseler terleme sonucunda ortaya çıkan bakteri ve toksin maddelerin vücutta kalmasını önler. Teri hapseden kumaşlar aynı zamanda mantar, kaşıntı ve kızarıklık gibi cilt rahatsızlıklarının oluşmasını da önlemektedir. Cildin tahriş olmaması için bu tarz kumaşlardan yapılmış olmasına özen gösterilmelidir.

Korse kumaşının esnek olması gerekmektedir. Esnek kumaşlar ile gün boyu kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Eğer ki kumaş esnek değilse rahat hareket edemezsiniz. Bu hareket kısıtlaması vücudu rahatsız edeceği için etkili ve düzenli bir korse kullanımı meydana gelmemektedir. Bu tarz durumların oluşmaması için korse seçerken kumaş özelliklerine dikkat edilmelidir.

Korse Seçimi Nasıl Yapılır?

Eğer ki kullanılan korseden fayda görmek istiyorsanız kullanım amacınıza göre bir korse seçmelisiniz. Korselerin birçok çeşidi vardır. Zayıflamak için alacağınız model ile sağlık için alacağınız model aynı değildir. Şöyle ki bel ağrılarını varsa çelik balenli korseler takmalısınız. Bu korseler belin sabit durmasına yardımcı olur ve çok esnek değildir. Fakat kilo vermek için korse alacaksanız esnek olmasına, yapısına dikkat etmelisiniz. Zayıflama korseleri ile kilo verebilmek için kişinin aynı zamanda spor yapması gerekmektedir. Eğer kumaş esnek olmazsa spor yapılması güç olur ve bu da korsenin etki verimini düşürür. Korse seçimi yaparken kullanım amacına dikkat etmeyi unutmayınız.

Korse Alırken Bilmeniz Gerekenler

Genel olarak en iyi korse hangisi, hangi korse daha kullanışlı diye sorular birçok kişinin aklında geçmektedir. Korse alırken dikkat edilmesi gereken şeyler arasında en önemli olan korsenin kalitesinin fiyat ile belirlenmeyeceğidir. En iyi korse vücudunuza uyum sağlayan, nefes alabilen ve rahat etmenizi sağlayan korse modelidir. Bu nedenle satın alırken korselerin özelliklerine göre sipariş veriniz.

  • Korse seçerken dikkat edilmesi gerekenler
  • korse seçimi
  • korse 1 beden küçük mü alınmalı
  • korse seçimi nasıl yapılır
  • korse seçimi nasıl olmalı
  • korse alırken bilmeniz gerekenler
  • en iyi korse
  • korse seçimi yaparken
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
En Sağlıklı Tuz Hangisi? Sağlıklı Yaşam İçin Hangi Tuzu Kullanmalı?