Yaşam 27 Aralık 2020 - 06:50:32

Korse Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korse Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korse giyerken; vücudunuza uyumluluğuna, beden ölçüsüne ve korsenin özelliklerine dikkat etmeniz, özen göstermeniz gerekmektedir.

Korse Nasıl Giyilir? Nasıl Takılır?

Geçmişten günümüze kullanım oranı ve alanı devamlı olarak artış gösteren korseler hem zayıflamak hem de sağlık için kullanılan iç giysilerdir. Normal bir iç çamaşırı gibi modelleri bulunan korselerin aynı zamanda kendine has modelleri de vardır. Vücudunuzun her bölgesi için korse kullanımı sağlayabilirsiniz. Kalça, bel, göbek, bacak, göğüs ve kol gibi hemen hemen her bölge için incelme ve zayıflama sağlayabileceğiniz modellere sahiptir.

Eski zamanlarda korse giymek ve çıkarmak oldukça zordu. İki kişinin sıktırması ile giyilebiliyordu. Günümüzde ise oldukça kolay bir şekilde takıp, çıkartabilmektedir. Korselerin kullanım amacına uygun giyilmesi gerekmektedir. Eğer ki zayıflamak için bir korse giyiyorsanız günde birkaç saat takmanız yeterlidir. Eğer ki zayıf ve ince gözükmek için bir korse giyiyorsanız gün içerisinde rahatça kullanabilirsiniz. Eğer ki bel ağrısı gibi nedenlerden ötürü korse giyiyorsanız doktorunuzun önerdiği şekilde giymelisiniz. Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan bu iç giysiler her ne kadar faydalı olsa da vücutta uzun süre tutulması alışkanlık meydana getireceği için belli sürelerde kullanılmalıdır.

Korse Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Rastgele bir korse alıp giymek istediğiniz ve beklediğiniz etkiyi görmenizi engelleyebilir. Şöyle ki korse kullanmak istiyorsanız öncelikle ne için kullanmanız gerektiğine dikkat etmelisiniz. Bel ağrısı ya da duruş bozukluğu için mi, gün içerisinde kıyafetlerin altından 1-2 beden daha ince gözükmek için mi yoksa kalıcı olarak vücut şekillendirici etki ile bölgesel incelme, zayıflama sağlamak için mi buna karar vermelisiniz. Kullanım amacınızı belirledikten sonra vücudunuza uygun bir korse modeli seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Korse giyerken beden ölçünüze uygun, kaliteli, nefes alabilen, terlemeyi hapseden ürünleri tercih etmelisiniz. Hangi modeli tercih ettiğinizin bir önemi yoktur. Seçtiğiniz her model için bu özelliklere dikkat etmelisiniz. Bazı korseler ten ile temas etmektedir. Bu nedenle kaliteli olmayan kumaşlardan üretilen korseler tahriş edebilir, çeşitli cilt hastalıklarının görülmesine neden olabilir. Korse giyerken bu faktörlere dikkat etmelisiniz.

Günlük Hayatta Nasıl Korse Giyilir?

Pek çok kişi günlük hayatta korse kullanmayı tercih etmektedir. Gün içerisinde giyeceğiniz korse modellerinin esnek, vücudu sıkmayan rahat kumaşlardan elde edilmiş olmasına özen gösteriniz. Günlük hayatta kullanılan korsenin vücudu kısıtlamaması gerekmektedir. Dışarı çıkarken, gezmeye giderken termal olmayan sıkılaştırıcı etkisi bulunan modelleri tercih ediniz. Normal bir günde kullanacağınız korse modelinin sizleri 1-2 beden incelme sağlamaya yardımcı olması yeterlidir. Eğer ki kilo vermek için bu iç giysilerden yararlanacaksanız termal modelleri tercih ediniz. Bunları gün içinde kullanmak terleme yaratacağı için sporda, yürüyüşte kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Korse Giymenin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Eğer ki korse giyerken dikkat edilmesi gerekenlere özen gösterirseniz kullandığınız model size faydalı etkiler sağlayacaktır. Fakat yanlış model, beden ya da korse seçimi zararlı etkiler meydana getirebilir. Korse giymek genel olarak faydalı ve verimli sonuçlar sağlar. Zayıflama, bel ağrısı ya da duruş bozukluğu gibi pek çok alanda da tercih edilebilmektedir.

  • korse giyerken
  • korse giymenin faydaları
  • günlük hayatta korse nasıl giyilir
  • korse giyerken dikkat edilmesi gerekenler
  • korse nasıl giyilir
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Dar Kıyafet Giymenin Zararları Nelerdir? Dar Pantolon Yumurtalıklara Zarar Verir mi?