Yaşam

Korse 1 Beden Küçük Mü, Büyük Mü Alınmalı?

27 Aralık 2019 - 21:40:36
Korse 1 Beden Küçük mü, Büyük mü Alınmalı?

Korse bedeninin vücut ile uyumlu olması, hem vücut hatlarının daha düzgün ve kusursuz gözükmesini sağlar hem de beklenilen etkinin verimli ve olumlu bir şekilde gerçekleşmesine destek olur.

Korse 1 Beden Küçük Mü Alınmalı?

Giymek istediğiniz korse modelinin vücudunuzun hangi bölgesine etki etmesi gerektiğini belirledikten sonra beden ölçümünün yapılması gerekmektedir. Genel olarak korseler hakkında bilinen yanlışlardan bir tanesi beden ölçüsünün 1 beden küçük alınmasıdır. 1 beden küçük alınan korsenin daha fazla sıkılaştırıcı özelliği sağlayacağı düşünülmektedir. Bu sıkılaşmasının ise vücutta şekillendirici ve zayıflama etkisi oluşturacağı düşünülmektedir. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir ve uygulanmamalıdır.

Korse bedeninin 1 beden küçük alınması sadece vücudu rahatsız eden, hareket kısıtlaması ile birlikte kan dolaşımının yavaşlamasına etken olan bir durumdur. Korse kendi bedeninize göre daha küçük olduğunda vücudu aşırı bir şekilde sıkar. Bu durum zayıflama sağlamaz. Korse ile zayıflayabilmek için öncelikle vücuttaki yağ kütlesini azaltmaya yardımcı olacak ve kasların gelişmesine etki eden egzersizlerin uygulanması, tüketilen besinlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Korsenin sıkı olmasının zayıflamaya değil anında incelmeye etkisi olmaktadır. Eğer ki korse çok sıkarsa bu kötü bir fiziksel görünümün oluşmasına neden olmaktadır.

Korse 1 Beden Büyük Mü Alınmalı?

Doğru bir korse seçimi yapmanın temeli doğru bir korse bedeni seçimidir. Korse eğer ki vücudunuz büyük gelirse sıkılaştırıcı etki meydana getirmez ve aynı zamanda potluk oluşturur. Giydiğiniz bir kıyafetten belli olur ve bu da görüntü olarak çok hoş bir şey değildir. Korsenin 1 beden büyük olması vücutta toparlayıcı bir etki sağlamaz. Korse giymenizle giymemeniz arasında bir fark meydana gelmez.

1 beden büyük korse almak incelme meydana getirmez. İncelmenin yanı sıra meydana getirdiği potluk nedeniyle daha şişman da görünebilirsiniz. Kendi beden ölçüleriniz nasılsa alacağınız korsenin de bu şekilde olması gerekmektedir. Eğer ki S beden giyiyorsanız korseniz de S beden olmalıdır. Korsenin vücuda göre 1 beden küçük ya da büyük alınması doğru bir kullanım yöntemi değildir. Bu nedenle kendi bedeninize uygun modelleri tercih ediniz.

Korse Bedeni Nasıl Alınmalı?

Eğer ki vücudunuzla uyumlu bir korse satın almayı düşünüyorsanız beden ölçülerinizi ölçmelisiniz. Bel korsesi kullanacaksanız bel çevresini, tayt korse kullanacaksanız bel, göbek, kalça bacak gibi bölgeleri ölçmelisiniz. Korse modeli hangi bölgeye hitap edecekse ona yönelik bir ölçüm yapmalısınız. Çünkü bel bölgeniz kalça ve pop bölgenize göre ince olabilir. Siz kalça ya da göbek bölgesi için tercih edeceğiniz bir korseyi belinizi ölçerek alırsanız bu doğru bir beden seçimi olmayacağı için görülen etki de verimsiz olur. Bu nedenle korse satın alırken bedeni kendi vücudunuzla birebir uyum ve orantı sağlayacak şekilde sipariş veriniz.

Kiloya Göre Korse Bedeni Nasıl Olur? En Küçük Korse Bedeni Nedir?

Kiloya göre korse bedeni belirlerken bazı yanıltıcı etmenlere maruz kalabiliriz. Şöyle ki vücuttaki kilo dağılımı eşit ve orantılı bir şekilde gerçekleşmeyebilir. Bu durumda vücudunuzun bazı bölgeleri zayıfken bazı bölgeleri kalın olabilir. Örneğin bacaklarınızda fazlalık yoktur ama göbek bölgenizde fazlalık bulunmaktadır. Bu durumda kiloya göre değil kullanılacak bölgeye göre beden ölçümü hesaplanmalıdır. Korseler farklı bedenlerden oluşur. Bazen 5 segmentte bazen 4 bazense 3'tür.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: