Yüzdeki tüyler için kesin çözüm nedir?
Sağlık

Yüzdeki Tüyler İçin Kesin Çözüm Nedir?

10 Mayıs 2018 - 18:47:58

Her insanı rahatsız eden yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak amacı ile yapılan uygulamalara denir.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Tüylerden kurtulmak için cımbız kullanılmaktadır. Cımbız aracılığı ile yüzdeki tüyler alınabilir. Fakat cımbızla suratın üzerindeki tüyler alınırken meydana gelen acıyı göz ardı etmemek gerekir. Ayrıca cımbızın tüyleri çoğaltmak veya daha sert çıkmasına neden olmak gibi bir etkisi vardır. Her insanın kullandığı kıl alma yöntemi farklıdır. Acı eşiği düşük olan kişilerin bu yöntemi kullanmaları tavsiye edilmez. Cımbızın tek avantajı küçük bir alet olması ve her yere taşınabilmesidir. Kişi zor durumda kaldığı zaman cımbız sayesinde rahatsız olunan tüyler alınabilir.

Epilasyon Yöntemi ile Tüylerden Kurtulmak

Son yıllarda hızla gelişen ve kullanımı artan epilasyon aletleri favori kıl alma yöntemleri arasında yer alır. Çoğu kadın epilasyon yöntemi ile altı ila sekiz seans arasında tüylerden kurtulmaktadır. Fakat epilasyon yönteminin pahalı olduğu bilinen bir gerçektir. Pahalı olmasının yanı sıra tüylere lazer ışını gönderilerek ortadan kaybolduğu için acı meydana gelmektedir. Güvendiğiniz bir lazer epilasyon markası ile çalışarak tüy probleminden kurtulabilirsiniz. Epilatör cihazı aracılığı ile tüyler alınabilir. Bu cihaz ile tüylerin alınması çok basittir. Cihaz tüyleri sıkıştırarak çekmektedir. Hem etkili hem ucuz olmasıyla bilinir. Fiyatı ise elli TL ila dört yüz TL arasında değişiklik göstermektedir. Yöntem herhangi bir acıya yol açmamaktadır. Fakat cihazın kullanılmasından sonra çok hafif bir sızlama oluşabilmektedir. Bir ila iki dakika sonrasında bu sızı ortadan kalkmaktadır. Bu yüzden yüz bölgesinde bulunan tüylerden kurtulmak için bu cihazdan satın alabilirsiniz.

Ağda Bandı ile Yüz Alma İşlemi

Ağda banda sık kullanılan uygulamalardan biridir. Bıyık, kaş bölgesi gibi alanlardaki kıllar ağda ile alınır. Kozmetik mağazalarında bulunan ağda bantlarından alarak bu bölgelerde yer alan tüylerden kurtulabilirsiniz. Ağda bandı kılların üzerine yapıştırılır ve sert olarak tüylerin ters yönünde çekilir. Ağdanın en önemli olumsuz tarafı acı vermesidir. Acıyı yoğun derecede hisseden kişiler bu yöntemi kullanmayabilir. Ağda dışında kullanılan diğer yaygın yöntem iptir. Kuaförlerde sıkça kullanılan ip yöntemi ile tüyler alınmaktadır. Fakat ip hem ağda hem de diğer yöntemlerden daha acılı bir tekniktir. Acı vermesine rağmen kılların çıkma süresi uzundur. İple alınan kılla kırılmıyor ve kökünden alınıyor ise uzun süre kıllar çıkmamaktadır.

Jilet Yöntemi ile Tüy Alma İşlemi

Jilet aracılığı ile tüylerin alınmasıdır. Herhangi bir acıya, sızıya yol açmayan jilet yöntemi en kolay yöntemdir. Hızlı ve acısızdır. Olumlu taraflarının yanında olumsuz yanları da vardır. Bunlardan biri alınan tüyler her defasında daha sert çıkmaya başlar. Dolayısı ile jilet yöntemi sadece erkekler tarafından kullanılmalıdır. Bu yöntemin kadınlar tarafından kullanılması tavsiye edilmemektedir. Tüylerden kurtulmak için kesin çözüm lazer epilasyon yöntemi olarak ifade edilmektedir.

Yorumlar
Gönül Elmaslar 10 Mayıs 2018 - 18:57:58 Yüz bölgesinde çıkan tüyleri nasıl gider? Ağda yapmak yüze zarar verir mi? Hangi yöntemleri uygulamak gerekiyor? Yüzümü ilk defa alıcam ama hangi epilasyon yöntemini uygulamıyım bilmiyorum. Kökten çözüm nasıl olur?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: