Zayıflama

Zayıflama Kemeri Zayıflatırmı? Ne İşe Yarar? Ne Kadar Kullanılmalı? Faydaları ve Zararları

12 Şubat 2018 - 04:15:29
Zayıflama kemeri zayıflatırmı? Ne işe yarar? Ne kadar kullanılmalı? Faydaları ve zararları

Kişilerin, bölgesel olarak kilo vermesini ve daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla kullanılan kemeler, zayıflama kemeri olarak isimlendirilmektedir.

Zayıflama Kemeri Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

Zayıflama kemerini kullanmayı düşünen kişiler, bu aşamada zayıflayıp zayıflayamayacakları konusunda da büyük bir merak içerisinde olurlar. Genel olarak insanların bu kemeleri kullanarak zayıflayabilmeleri için ciddi biçimde hayatlarını düzene sokmaları gerekmektedir. Hayatlarındaki hiçbir etmeni değiştirmeden yalnızca bu kemeri kullanmaları kilo vermelerini sağlamayacaktır. Ancak bunun yanında eğer beslenme düzenlerini değiştirirler ve çok daha sağlıklı, az kalorili besinler ile beslenmeye başlarlarsa bu kemerler de kişilerin kilo verme hızlarını arttıracak ürünler olacaktır.

Zayıflama Kemeri Ne İşe Yarar?

Zayıflama kemeri kendi arasında iki farklı çeşide ayrılmaktadır. Bazı ürünler titreşim ile birlikte kişilerin uyguladıkları bölgedeki kasları çalıştırarak yağ yakımına sebep olur. Diğer ürünler ise bölgeyi terleterek yağların atılmasını ve bu sayede kullanılan bölgenin forma girmesini sağlamaktadır. Her iki ürünü kullanan kişiler de bölgesel olarak incelemeyi gözleriyle görebilirler. Ancak bunun için geçmesi gereken süre 3-4 ay civarında olacaktır. Bu sebeple de insanların sabırlı olması ve bunun yanında diyetlerini aksatmadan yapmaları gerekmektedir. İnsanlar spora zaman ayıramıyorlarsa bu kemerler ile birlikte düzenli olarak günlük yaktıkları kalori miktarlarını arttırabilirler.

Zayıflama Kemeri Ne Kadar Kullanılmalı?

Zayıflama kemeri üreten uzmanlar, kemelerin kullanım sıklığı konusunda da belirli standartlar getirmişlerdir. Uygulanacak olan bölgedeki kasların belirli bir süre çalışması gerekirken belirli bir miktarda dinlenmesi de gerekmektedir. Aksi halde tekrar çalışma anında istenen verim alınamamaktadır. Bu sebeple de genel olarak kemerler gün içerisinde 2 farklı seans halinde uygulanır. Kemerin türüne göre bir seans uzunluğu 10 dakika ile 30 dakika arasında değişiklik gösterebilmektedir. Günde en az 2 defa uygulanması gereken bu kemelerin kullanım sıklığı daha yüksek olabilir ancak bunun için doktorlara danışmak daha doğru bir tercih olacaktır. Fazla kilosu olan ya da gün içerisinde farklı şekillerde kalori yakamayan kişiler daha yüksek miktarlarda tercih edebilirler.

Zayıflamanın Kemerinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kullanılan bölgeyi terleterek etkilerini gösteren kemeler belirli bir ısı verdiği için bitkinlik problemleri ortaya çıkabilmektedir. Özellikle oturarak çalışan kişiler için bu ürünler oldukça sıkıntı yaratabilir. Bunun yanı sıra sürekli olarak çalıştırıldığında kişilerin kendilerini yorgun hissetmesi ve buna paralel olarak nefes almakta zorlanma gibi şikayetler görülmektedir. Ancak doğru kullanım ile birlikte karın, kalça ya da bel gibi bölgelerdeki fazla kilolardan vücut uzaklaştırılarak istenen çekici vücuda kavuşmak mümkün olacaktır. Zayıflama kemeri olarak satışa sunulan ürünler arasında gerçekten etkilerini gösteren birkaç farklı marka yer alırken bu markanın ürünlerini alan kişilerin aynı zamanda diyetlerini de yaparak olabilecek en hızlı şekilde kilo vermesi öngörülecektir.

Yorumlar
Halime Çıkmaz 12 Şubat 2018 - 04:25:29 Zayıflama kemeri kullananların yorumları nelerdir? Gerçekten işe yarar mı zayıflatır mı? Ne kadar etkili olur acaba? Bölgesel zayıflama sağlamak için kullanmayı düşünüyorum ama etkisi olur mu tam bilemedim.cevapla
Birgül Töre 12 Kasım 2018 - 15:18:59 Zayıflama kemerinin fiyatları çok pahalı değilse almak istiyorum. Basenlerimi eritmek için bu kemerleri kullanmak etkili olur mu genelde hangi bölgeler için kullanılıyor? Kapıda ödeme olarak satan yerler var oralardan sipariş vereceğim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: