1 haftada 5 kilo verdiren çay, diyet, detoks
Zayıflama

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Çay, Diyet, Detoks

27 Ocak 2019 - 13:40:05

Kısa sürede kilo vermek ve forma girmek isteyen kişiler 1 haftada 5 kilo verdiren yöntemlere yönelim gösterebiliyorlar.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Çay Tarifi Nedir?

Çaylar, kilo vermek isteyen kişiler için her zaman doğru adreslerden olurken vücuda etkileri kısa süre içerisinde ortaya çıkmaktadır. Kısa süre içerisinde kilo vermek isteyen kişiler, bitki çaylarını kullanmak isterlerse karşılarına belli tarifler çıkabilir. Bunlar arasından kendileri için en kolayını ya da en lezzetli geleni seçerek uygulamaları doğru olacaktır. Bu çay için 1 tutam maydanoz, 1 tutam dereotu, 1 tutam kiraz sapı, 4 tane karanfil, 1 adet çubuk tarçın, yarım limon, 3 tane karabiber ve 4 bardak su gerekmektedir. İlk olarak suyu kaynatan kişilerin sonrasında tüm malzemeleri içerisine atarak birkaç dakika demlenmeye bırakması gerekmektedir.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Nasıl Uygulanır?

Bu diyeti uygulayacak olan kişiler, günün ilk öğünü olan kahvaltıda 1 adet şekersiz kahve tüketirken yanında 2 dilim tam buğday ekmeğinden yapılmış olan sandviç tüketmelidirler. Öğle yemekleri ise protein alımı ile geçerken 2 adet yumurta, 3 adet köfte ya da ızgara tavuk ve balık seçeneklerinden birisi seçilerek uygulanabilmektedir. Kişilerin her hafta en az bir defa et, tavuk ve balık yemeye dikkat etmesi önem arz eder. Akşam yemekleri ise doyana kadar sebze yemeği ya da doyana kadar meyve seçeneklerinden birisi ile geçmektedir. Kişilere farklı seçenekler sunulurken kendileri kararlarını vererek diyetlerini şekillendirebilirler.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Detoks Tarifi

Haftada 5 kilo vermek isteyen kişiler detoks tariflerini de kullanabilirken bu tarif için 2 yeşil elmanın kabuğu, 1 limon, 1 tutam maydanoz, 1 adet zencefil, 1 adet çubuk tarçın, 2-3 adet karabiber, 1 tutam yaseminli yeşil çay ve 1,5 litre su gerekmektedir. Akşam saatlerinde tüm malzemeleri bir tencereye atarak kaynatmaya başlayan kişiler, sonrasında karışımı sabaha kadar soğumaya bırakmalıdır. Sabah saati geldiğinde karışım süzüldükten sonra rahatlıkla kullanılabilir. Bu karışımın düzenli olarak kullanımı da diyet dönemlerinde kişilerin haftada 5 kiloya kadar fazlalıklarından kurtulmasını sağlayacaktır.

1 Haftada 5 Kilo Vermenin Zararları Var mı?

Haftada 5 kilo vermeyi planlayan kişiler, bunun vücutlarına zararlı olup olmadığından endişelenirken uzmanlar bu konuda ciddi uyarılarda bulunmaktadır. Araştırmalara göre, insanların kısa sürede verdikleri bu kilolar, bünyelerini çok ciddi biçimde zorlarken onların bağışıklık sistemlerinde değişimlere sebep olacaktır. Ayrıca bu hızda verilen kiloların sonrasında geri alınmaması çok daha zor olur. Birçok kişi bu kiloları vermesine rağmen daha sonrasında fazlasıyla geri aldığından şikayetçi olmaktadır. İnsanlar 1 haftada 5 kilo verdiren çay, diyet, detoks tariflerini uygulamak istiyorlarsa olumsuz sonuçlarının çıkabileceğini bilmeli ve tüm adımlarını bunları göze alarak atmalıdır. Aksi halde hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Yorumlar
İlknur dönmez 27 Ocak 2019 - 13:50:05 1 haftada 5 kilo verdiren spor yöntemini uyguladığımda gerçekten etkili olmuştu ama çok yorulmuştum. Sonrasında vücut direncim düşmüştü. Aslında zayıflamak için öncelikle beslenme düzeni şart. Spor da yapmak gerekiyor ama çok ağır olmamalı.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: