Akciğer temizleme kürü tarifi nedir? Nasıl yapılır?
Sağlık

Akciğer Temizleme Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

09 Ocak 2018 - 02:42:46

Nefes almamızı sağlayan akciğeri temizleme kürü tarifi daha sağlıklı nefes almayı sağlayan, öksürük gibi oluşumların geçmesini sağlayan ve nefese iyi gelen karışımdır.

Akciğer Temizleme Kürü Nedir?

Akciğerin kirlenmesi sonucu meydana gelen katran oluşumu nefes almayı engeller ve zaman içerisinde akciğerin işlevini yeri getirmemeye başlamaktadır. Akciğer özellikle sigara içimi sonrasında yıpranır ve kirlenir. Bu durum balgamlı öksürük ve tıkanma gibi problemleri meydana getirir. Akciğer temizleme kürü bu organ üzerindeki katranı ve zararlı maddeleri temizleyerek rahatlama sağlar. Bu konuda sebzeler, meyveler ve bitkiler oldukça etkili ve faydalı olacaktır. Birtakım doğal besinler ile elde edilen kür hem balgam gibi problemlerin atılmasına yardımcı olur hem de bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur.

Akciğer Temizleme Kürü Tarifi Nasıl Olur?

Ciğerin temizlenmesi ve daha rahat nefes almayı sağlanması için akciğer temizleme kürü tarifi için gereken malzemeler şu şekildedir:

  • Yarım tatlı kaşığı miktarında toz zencefil
  • Yarım tatlı kaşığı kadar keçiboynuzu özü
  • Yarım tatlı kaşığı ölçüsünde toz zerdeçal
  • 1 dilim limon
  • 1 bardak dolusu kadar sıcak su

Akciğer Temizleme Kürü Ne İşe Yarar?

Zencefil sigara bırakma konusunda oldukça etkili bir bitkidir. Sigara içme isteğini bastıran bu bitki sayesinde daha az sigara içimi gerçekleşir ve ciğerin kirlenmesi durma noktasına gelir. Keçiboynuzu birçok akciğer hastalığını önleyen bir besindir. Balgam söktürücü özelliği sayesinde akciğerin rahatlamasına yardımcı olan bu besin ciğerde bulunan katranın bu şekilde dışarı atılmasına yardımcı olur. Zerdeçal vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Bu özelliği sayesinde ciğer üzerinde onarıcı bir etki yaratmaktadır. Limon ise bilindiği gibi vücuttaki serbest radikallerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Böylece yabancı ve zararlı maddeler dışarı atılır ve vücut toksinlerden arınmış olur. Bu yararlı bitkilerin oluşturmuş olduğu kür tarifi ciğerin kirlenmesine neden olan tüm etmenleri ortadan kaldırdığı gibi aynı zamanda temizlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Akciğer Temizleme Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır?

Akciğer temizleme kürü tarifi için verilmiş olan malzemeleri temin ettikten sonra her birinin temiz bir şekilde bahsedilen sıcak suyun içerisine katılması yeterlidir. Tamamen karıştırıldıktan sonra demlenmesi için yaklaşık olarak 5 dakika beklenmesi gerekmektedir. Bu süre sonrasında afiyetle kürü tüketebilirsiniz. Gün içerisinde tok karnına belli miktarlarda tüketim gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu şekilde hazırlamak zor geliyorsa macun şeklinde satılan akciğer temizleme kürü satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu doğal kürü düzenli ve etkili kullanım sonucunda ciğerde meydana gelen rahatlamanın vücudunuz üzerinden etkilerini kısa bir süre içerisinde fark edebilirsiniz.

Akciğer Temizleme Kürünün Faydaları Nelerdir?

Akciğer temizleme kürü tarifi ile ciğerin hasar görmesine neden olan tüm etmenleri ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle sigara içenlerin ciğeri oldukça yıpranmış durumdadır. Bu kür ile ciğerlerde onarım işlemi gerçekleştirebilir ve vücudunuzda var olan zararlı maddelerin dışarı atılmasını gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın; sağlıklı nefes sağlık hayattır.

Yorumlar
Ayşegül Seçen 09 Ocak 2018 - 02:52:46 Akciğer temizlemek için kür tarifi nedir? Ben çok fazla sigara içiyorum ama ciğerimin temizlenmesini istiyorum. Çok öksürüyorum sigarayı son zamanlarda azalttım ama tabi ki temizlenmeden bu geçmeyecek. Nasıl bir yöntem kullanmalıyım?cevapla
Levent Efe 10 Şubat 2018 - 23:31:26 sigarayı bırakamıyorum ama ciğerlerimin yenilenmesi için akciğer temizleyen kürü uygulamak istiyorum. Bu sigara kürünü ne kadar süre uygulamak gerekiyor bir de ne kadar sürede akciğerler yenilenmiş olur. cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: