Papatya çayı zayıflatırmı? Kilo verdirir mi? Nasıl yapılır?
Sağlık

Papatya Çayı Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi? Nasıl Yapılır?

02 Haziran 2018 - 09:09:43

Birçok bitki çayı kilo vermek isteyen kişiler tarafından kullanılırken papatya çayı da bunlardan birisidir.

Papatya Çayı Zayıflatırmı?

Bayanların en sevdiği çiçekler arasında gösterilen papatya, vücudun da oldukça sevdiği bitkilerden birisidir. Papatya kullanılarak hazırlanan çay, vücut için çok sayıda fayda göstermektedir. Bu faydalar arasında zayıflamaya olan olumlu etkileri de gösterilebilir. Tek başına kişilerin zayıflamasını sağlayamasa da diyet dönemlerinde tüketilen papatya çayı ile birlikte kişiler rahatlıkla fazla kilolarından kurtulacaklardır. Bu çayı tüketerek kilo vermek isteyen kişiler, ara öğünlerinde bu çayı kullanarak maksimum düzeyde verim alabilirler. Bunun dışında sabah uyandıktan sonra kullanım da oldukça etkilidir.

Papatya Çayı Nasıl Yapılır?

Papatya çayının hazırlanması için ihtiyaç duyulan tek ürün kurutulmuş papatyadır. Aktarlarda sürekli olarak buluna kurutulmuş papatya artık büyük marketlerde de satılmaya başlanmıştır. Bu sebeple de kullanıcılar rahatlıkla bu ürüne ulaşabilirler. Bir bardak papatya çayı hazırlayacak olan kişiler ilk olarak su kaynatarak hazırlıklara başlarlar. Suyun kaynamaya başlamasının ardından içerisine 1 tatlı kaşığı kadar kurutulmuş papatya atılmalıdır. Kaynar suya atılan papatya, 10 dakika kadar kaynar suyun içerisinde kalarak demlenir. Demlenmenin ardından süzme işlemi gerçekleştirilir ve kişiler rahatlıkla papatya çayını kullanmaya başlarlar. Tat konusunda farklı karayanlar içerisine limon suyu katarak daha farklı tatlar elde edebilirler.

Papatya Çayı Nasıl Kullanılır?

Gün içerisinde düzenli olarak papatya çayı kullanmayı düşünen kişiler bunun için her gün taze olarak çaylarını hazırlamalıdırlar. Kaynar suyu elde etmek hiç zor olmadığından yanlarında kurutulmuş papatya olduğu sürece çayı hazırlayabileceklerdir. Diyetlerini kusursuz bir biçimde uygulayan kişilere genel olarak ara öğünlerde bu çayı tüketmeleri önerilir. Bu doğrultuda gün içerisinde 2 defa kullanımı en uygunudur. Sabah kalktığında da kullanan kişiler günde toplam 3 bardak tüketmeye başlar. Eğer bu tüketimde zararını görürlerse tekrar günde iki bardağa indirmeleri uygun olacaktır.

Papatya Çayının Faydaları Nelerdir?

Papatya çayının zayıflama üzerinde olumlu etkileri bulunurken bu tek faydası değildir. Birçok kişi papatya çayını sakinleştirici etkisi sebebiyle kullanmaktadır. Özellikle stresli işlerde çalışan kişiler gün içerisinde düzenli olarak bu çayı tükettiklerinde sakin kalarak sorunsuz bir biçimde iş hayatlarına devam ederler. Bunun yanı sıra gün içerisinde gazlı içecekler tüketen kişiler papatya çayını tükettikleri takdirde vücutlarında şişkinlik ve sindirim problemleri olmayacaktır. İnsanların uyku düzenlerini kurmalarında da papatya çayının çok ciddi etkisi bulunur. Sabahları erken kalkmakta zorlanan kişiler, akşam erken saatlerde yatamıyorlarsa papatya çayı tüketerek çok rahat bir biçimde uyuyabilirler. Bir süre bu şekilde devam ederek kendilerine uygun bir uyku düzeni kuracaklardır. Sonrasında bu uyku düzeni ile daha rahat bir yaşam sürebilirler. Aktarlardan satın alınan kurutulmuş papatya ile hazırlanan papatya çayı vücuda çok sayıda fayda sağlayan bitkisel bir üründür.

Yorumlar
Hülya Akay 02 Haziran 2018 - 09:19:43 Papatya çayının kalorisi nedir? Faydaları ve zararları nelerdir? Zayıflamaya yardımcı olur mu? Nasıl demlemek gerekiyor? Tarifi hakkında bilgi almak istiyorum. Demleyerek mi içilir yoksa kaynatmak gerekir mi?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: