Sağlık

Akciğer Temizleme Kürü Tarifleri

25 Ocak 2019 - 09:50:17
Akciğer temizleme kürü tarifleri

Akciğer, vücudun solunum sisteminin sağlıklı işlemesini sağlayan ve vücuttaki diğer organlara oksijen ulaştırılmasını sağlayan en önemli organımızdır. Akciğerlerin zaman içerisinde yıpranması sağlıklı solunum alamamaya ve bunun yanında diğer organların hasar görmesine akciğer temizleme kürü ile engel olunabilir.

Akciğer Neden Kirlenir? Sebepleri Nelerdir?

Akciğer, vücudun sağlıklı olması için önem arz eden bir organdır. Birtakım alışkanlıklar ya da hastalık gibi durumlar akciğerde hasar meydana getirebilmektedir. Özellikle sigara içmek, gün boyunca havası pis olan bir yerde nefes alıp vermek gibi durumlar akciğer katranının kirlenmesine neden olmaktadır. Özellikle sigara içen insanlarda bu durum çok fazla yaşanmaktadır. Çünkü sigaranın içerinde binlerce zehir bulunmaktadır ve her duman çekildiğinde o zehirler akciğere nüfuz etmektedir. Bu durum sonucunda bu solunum organında kirlenmeler meydana gelir. Dumanı adeta bir sünger gibi çeken akciğer zaman içerisinde tıkanır ve solunumda yetersizlik meydana getirir. Bunun sonucunda öksürük, rahat nefes alamama, nefes almakta güçlük çekme meydana gelir. Zaman içerisinde ise damarlarda tıkanma oluşur ve bu durum kalp rahatsızlıklarına neden olur.

Akciğer Nasıl Temizlenir? Bitkisel Yöntemleri Nelerdir?

Akciğer temizlemek için birçok kür tarifi bulunmaktadır. Bitkisel kürler genel olarak akciğerde meydana gelen hasarı onararak daha rahat nefes almaya yardımcı olmaktadır. Akciğer temizlemek için bitkisel kür tariflerinden bir tanesi keçiboynuzu kürüdür. Bu kürü yapmak için keçiboynuzlarını küçük küçük kırınız. Daha sonra bunları yarım litre kadar suyun içerisine atarak kaynamasını sağlayınız. 7-8 dakika boyunca kaynamasını bekleyiniz. Kaynama işlemi sonrasında 20 dakika boyunca suyun soğumasını bekleyiniz. Bu süre sonrasında içindeki parçaları çıkarak suyu ayrı bir kaba koyunuz. Hazırlamış olduğunuz kürü sabah ve akşam içiniz. Akciğerler üzerinde olumlu etkilerinin meydana gelmesi için 1 ay boyunca düzenli olarak tüketin. Her gün taze olarak tüketmeniz faydalı olacaktır. Bir diğer doğal kür için gerekli malzemeler 1 tatlı kaşığı kadar sığırkuyruğu yaprağı, 3.5 çay bardağı ile su, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı kuru nane ya da varsa 5-6 adet taze nane yaprağı. Bu kürü hazırlamak için öncelikle suyu kaynatınız ve kaynamış suyun içerisine demlenmesi için nane ve diğer yaprakları atınız. 15 dakika boyunca demlenmesini bekleyiniz. Demlenme işlemi sona erdiğinde içerisine ağır tadına uygun bal ekleyiniz ve içiniz. Bu kür de aynı şekilde akciğerin onarılmasına yardımcı olmaktadır. Dilerseniz hazır olarak satışa sunulan bitkisel macunları da deneyebilirsiniz. Bu bitkisel macunlar hem sigara bırakmaya hem de akciğerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Akciğer Detoksu Evde Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok insan farklı nedenlerden dolayı yıpranmış ve kirlenmiş olan akciğerini temizlemek ve eski haline döndürmek için doğal detoks yöntemleri aramaktadır. Bu yöntemler arasında pek çok bitkisel tarif bulunmaktadır. Özellikle sigara içenlerde akciğer hasarı yüksek derecede görülmektedir. Bitkisel yöntemler sayesinde akciğerde temizlenme meydana getirebilirsiniz. Bitkisel kürler sayesinde evinizde akciğer detoksu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu kürleri dilerseniz kendiniz yapabilir, dilerseniz hazır olarak satılan ürünlerden destek alabilirsiniz.

Akciğer Temizleme Kürlerinin Faydaları Nelerdir?

Solunum sisteminin en önemli parçası olan akciğer, vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için oldukça önemlidir. Bu konuda akciğer temizleyen bitkisel kür tarifleri oldukça etkili olmaktadır. Bitkisel tarifler akciğer katranının temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda mukusu da temizler ve böylece balgam ve kuru öksürük gibi sorunlarda ortadan kalkmaya başlar. Bunun yanı sıra sigaraya bırakmaya yardımcı olan kürler de bulunmaktadır. Macun kıvamında olan bu tarifler hem sigara bırakmaya hem de akciğer temizlemeye destek olmaktadır. Bu tarifleri uygulayarak rahat bir nefes almaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar
Demirhan güneş 25 Ocak 2019 - 10:00:17 Akciğer temizleme kürleri arasında siyah havuç ve keçiboynuzu duymuştum. Ayrıca doğal içerikli bazı hazır olarak satılan detoks macunları da bulunuyormuş. Ben hem sigarayı bırakmak istiyorum hem de akciğerimin temizlenmesini istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: