Sağlık 18 Nisan 2021 - 21:40:20

Aloe Vera İle Cilt Bakımı ve Cilt Beyazlatma

Aloe Vera İle Cilt Bakımı ve Cilt Beyazlatma

Ciltlerinin çok daha iyi bir görünüme ve vücutlarının belirli bölgelerinin daha açık bir renk tonuna sahip olmasını isteyen kişiler aloe vera ile cilt beyazlatma ve cilt bakım işlemlerini uygulayabilirler.

Aloe Vera Nedir? Ne İşe Yarar?

Afrika kökenli bir bitki olan aloe vera kaktüse benzer bir yapıda ve insan sağlığı için son derece faydalı olan bir üründür. aloe vera üzerinde gerçekleştirilen araştırmalarda her zaman bu ürünün farklı faydaları keşfedilmiş ve uzmanlar tarafından şifalı bitkiler kategorisine alınmıştır. Günümüzde birçok kozmetik ürünün ve cilt bakım ürününün yapısında bulunan aloe vera tüm faydalarını kısa süre içerisinde gösterebilmektedir. Özel bir yapısı olan bitki günümüzde evlerde süs bitkisi olarak da tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Aloe Vera İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Vücut için çok sayıda farklı faydası bulunan aloe vera özellikle cilt ve saç üzerinde büyük etkiler ortaya çıkarmaktadır. İçeriği incelendiğinde çok sayıda vitamin ve minerali bir arada barındırdığından insanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir üründür. Genel olarak aloe vera bitkisinin içerisinde bulunan jel insanların ciltlerine fayda göstermektedir. Bu jel direkt olarak cilde uygulanabilecek bir yapıda olurken buna ek olarak cilt için faydalı diğer ürünler ile bir araya getirilerek de kullanılabilmektedir. Hazırlanan maskeler sayesinde rahatlıkla cilt bakım işlemi tamamlanabilmektedir.

Aloe Veralı Maske Yapımı Nasıl Olur?

İçeriğinde aloe vera olan bir cilt bakım maskesini kullanmak isteyen kişiler bunun yanında bal, badem yağı ve gül yağını kullanabilmektedir. İlk olarak aloe vera yapraklarını alıp kıran kişilerin içerisinde yer alan jeli bir kaba boşaltmaları gerekmektedir. Yaprağın iriliğine göre içerisinde yer alan malzemenin miktarı da değişiklik gösterir. Bu miktar arttıkça karışıma katılan balın ve badem yağının miktarı da artış göstermektedir. Aloe vera jelinin içerisine 1-2 yemek kaşığı bal ve aynı miktarda badem yağı katılması gerekmektedir. Sonrasında da bir çay kaşığı kadar gül yağı kullanması gerekmektedir. Tüm malzemeleri karıştıran kişiler maske halinde yüzlerine uygulayarak yüzlerinde 15-20 dakika kadar bu maskeyi tutarak cilt bakımlarını gerçekleştirebilmektedir.

Aloe Vera Bitkisi ile Cilt Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Aloe vera içerisinde yer alan jel, vücutta koyulaşmalara sebep olan renk pigmentlerine karşı muhteşem etkiler göstermektedir. Bu sebeple de ciltte koyulaşma olan koltuk altı, parmaklar ya da dirsek kısımları gibi bölgelerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bunun için aloe vera içerisinden çıkarılan jele herhangi bir malzeme eklenmesine gerek olmamaktadır. Bu jeli çıkaran kişiler koyulaşma olan bölgeye sürerek 30 dakika kadar beklemek zorundadır. 30 dakika sonrasında su ile temizlenirken haftada 2 defa bu uygulamanın yapılması yeterli olur. İnsanlar aloe vera ile cilt bakımı ve cilt beyazlatma işlemlerini çok kolay bir şekilde uygulayabildiği gibi başka bir ürüne de ihtiyaç duymamaktadır.

  • aloe vera ile cilt bakımı
  • aloe vera ile cilt beyazlatma
  • aloe veralı maske
Yorumlar
Gizem Çelebi Cildimin gerilmesi ve gözeneklerin kapanması için evime aloevera aldım. Yaprakları büyüdükçe kopartıp cildime sürüyorum. Çok da etkili oluyor gerçekten. Aynı zamanda sivilceleri ve akne lekelerini de iyileştirme konusunda faydalı oluyor. Aloe vera jelini bence doğal kullanmak en sağlıklısı. cevapla
yorum yaz
Cv Nasıl Yazılır? Nasıl Hazırlanır? Nasıl Olmalıdır?