Diyet 31 Mayıs 2021 - 08:47:19

Amerikan Diyeti Nedir? En Hızlı Zayıflama Nasıl Sağlanır?

Amerikan Diyeti Nedir? En Hızlı Zayıflama Nasıl Sağlanır?

Amerika'da ortaya çıkan ve binlerce kişinin kullandığı diyet, bizlere Amerikan diyeti olarak yansırken bu diyet ile birlikte kilo vermek mümkün olmaktadır.

Amerikan Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Şişmanlık ve obezite birçok ülkenin sorunları arasında yer alırken Amerika'da bu ülkelerin başında geliyor. Zararlı olarak gösterilen fast food tarzı ürünlerin anavatanı olarak görülen Amerika'da çok sayıda kişi fazla kilolarından şikayetçi olurken bunlarda kurtulmak adına diyetlerini uyguluyorlar. Amerika'da sıklıkla uygulanan ve dilimize Amerikan diyeti olarak geçen diyet seçeneğinde de kişiler haftanın üç günü bu diyeti uyguluyor. Bir gün aralıklı olarak uygulanan bu diyette kişiler çok fazla zorlanmamalarına rağmen haftada 5 kiloya kadar kilo verme şansı elde ediyorlar.

Amerikan Diyeti Nasıl Yapılır? En Hızlı Zayıflama Nasıl Sağlanır?

Amerikan diyeti uygularken kişiler diğer diyetlerde olduğu gibi bazı ürünlerden uzak durmak zorunda olurlar. Gün içerisinde 1500 kalorinin üzerine çıkmamak kaydıyla beslenmelerine devam etmeleri öngörülür. Diyeti uygulayacakları 3 gün ne yemeleri gerektiği liste halinde kendilerine verilirken kalan günlerde 1500 kaloriyi aşmayacak şekilde istedikleri gibi beslenme şansları olur. 1500 kalori de oldukça yüksek bir düzey olduğundan kişiler sağlıklı besinlerde rahatça kilo verebilirler. Burada karbonhidrat ve şekerin hiç kullanılmaması ya da çok düşük miktarlarda kullanımı önemli olmaktadır.

Amerikan Diyeti Kaç Gün Yapılır?

Haftada üç gün uygulanacak olan amerikan diyetinin tüm günlerinde 3 öğün yemek yenir. İlk günün sabahında kişiler çay ya da kahve tüketebilirken yanında yarım kase ton balığı ve 100 gram et tüketerek öğünlerini tamamlarlar. Öğlen yemeğinde yarım greyfurt ya da greyfurt suyu tüketmeleri gerekirken yanında bir dilim ekmek ve bir kase taze fasulye tüketmeleri gerekmektedir. Akşam yemeğinde ise kızarmış ekmeğin üzerine fıstık ezmesi sürerek tüketebilirler. Yanında çay ve bir kase kadar taze sebze tüketimi uygun olacaktır.

Amerikan Diyetinde Neler Yenir?

Sabah öğününde 1 çay ya da kahvenin yanında 1 kase eritme peynir ya da ton balığı tercih edilmelidir. Ayrıca 2 parça dana eti de sabah kahvaltısında kullanılır. Öğlen yemeğinde ise bir yumurtaya 8 adet tuzlu kraker ve 1 adet brokoli eşlik etmelidir. Eğer brokoli sevmeyen kişiler varsa onun yerine lahana da tercih edebilirler. Akşam ise 1 dilim kızarmış ekmek, yarım muz ve yarım kase dondurma ya da taze sebze tercih edilir.

Amerikan Diyeti Listesi Nedir?

Sabah kahvaltısında 1 adet haşlanmış yumurta, 1 kase havuç ve 1 kase ton balığı tüketilmelidir. Öğlen yemeğinde 5 adet tuzlu kraker, 1 kase karnabahar, 1 dilim kızarmış ekmek ve 1 kase kavun tüketilmelidir. Günün son öğününde ise 30 gram çedar peyniri, bir elma ve yarım kase dondurma kullanılmaktadır. Bu öğünü düzenli bir biçimde uygularken insanlar çok fazla yorulmadan fazla kilolarını verebilirler.

  • amerikan diyeti
  • amerikan diyeti nedir
  • amerikan diyeti listesi
  • amerikan diyeti nasıl yapılır
Yorumlar
Çağla akkuş En hızlı zayıflama yöntemlerinden biri olarak amerikan diyetini duymuştum. Bu diyet nasıl uygulanır? 5 günde kaç kilo verdirir? Yapanların yorumları neler acaba etki görüyorlar mı? Gerçekten işe yarıyorsa ben de denemek istiyorum. cevapla
yorum yaz
Yılan Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Saç Çıkartır mı?