Diyet

Dr Nowzaradan Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

27 Şubat 2018 - 08:01:56
Dr nowzaradan diyeti nedir? Nasıl yapılır?

Kilo probleminden dolayı operasyondan önce Dr. Nowzaradan tarafından hastalara uygulanan özel diyet listesine denir.

Dr Nowzaradan Diyeti Nedir, Ne Demek?

Dünyanın birçok yerinde büyük bir sorun haline gelen obezite insan sağlığını tehlikeye atmaktadır. Gün içinde tüketilen sağlıksız gıdalar kilo alımına neden olmaktadır. Sağlıksız beslenmenin yanı sıra sağlıksız bir şekilde yaşamak, uyumak gibi durumlar da şişmanlaya yol açan faktörlerdir. Alınan fazla kalorilerin etkisi ile bir süreden sonra kiloyu kontrol etmek zor bir noktaya gelmektedir. Hal böyle olunca insanlar mide küçültme ameliyatı olarak kilo verebilmektedirler. Dr Nowzaradan diyeti ise ameliyattan önce kişinin önerilen beslenme programını uygulaması ve hedeflenen kiloya inmesi haline operasyon işlemine onay verilmesidir. Özellikle iki yüz yetmiş kilonun üzerinde olan kişiler kilo verme sürecinde sürekli olarak motivasyon düşüklüğü yaşamaktadır. Bu durumlardan dolayı ameliyat yapılarak istenilen sonuca ulaşılmaktadır. Kişinin uyguladığı bu diyet ile beraber kilo kaybı gerçekleşmektedir. Dr nowzaradan diyeti ise kilo verme sürecini faydalı bir aşamaya getirmek adına diyetin öncesi ve sonrasını hazırlamıştır.

Dr Nowzaradan Diyet Programı

  • Diyet programını yazması gereken kişi uzman doktordur. Kişinin kilosu kontrol edilebilir veya herhangi bir hastalığı olup olmadığı tespit edilerek çıkan sonuca göre diyet listesi hazırlanmaktadır.
  • Hazırlanan diyet listesine operasyondan önce uyulması ve listeye sadık kalınmasının önemli olduğu belirtilmektedir. Diyete sadık kalınmaması ve istenilen kiloya inilememesi halinde kişinin operasyona girmesi onaylanmamaktadır.
  • Operasyondan sonra uygulanan diyette ise belirlenen yiyeceklerin tok hissettirme haline bakılmaktadır. Ameliyat sonrası diyeti, öncesi diyetine göre farklıdır.
  • Ameliyattan sonraki Dr Nowzaradan diyet listesinde genel olarak tahıllar, yağlar, şeker, süt ürünleri, lifler, meyve, sebzeler bulunmaktadır. Kişinin vücut yapısı ve çıkan sonuçlara göre detaylı diyet listesi uzman tarafından hazırlanmaktadır.

Dr Nowzaradan Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Uygulanan diyet kilodan dolayı kişinin duygularını etkilemektedir. Süreç psikolojik olarak kişileri zorlamaktadır. Fakat sürecin zorlamasına rağmen kişinin vazgeçmeden azimli ve kararlı bir şekilde devam etmesi ruhsal ve fiziksel güveni arttırmaktadır. Vücudun değişmesi ile beraber var olan ihtiyaçların yeni hayat tarzına göre ayarlanması gerekmektedir. Sosyal ortamlara dahil olunması ve bu ortamlardaki besinlerin lezzetli olması bireyin dirayetini düşürmemelidir. Sabırlı olmak, güçlü ve kararlı olmak psikolojiye ve davranışlara olumlu anlamda yansımaktadır. Alışkanlıkların ve yaşam tarzının hızlı bir şekilde değiştirilmesi sağlığa daha çabuk ulaşılmasını sağlamaktadır. Değişimin gerçekleşmesi ile psikolojide olumlu gelişmeler meydana gelmektedir. Kilo vermek veya kiloyu kontrol edebilmek hedeflenen bedene ulaşmayı sağlayacağı için bireyin özgüveni hızla artış göstermektedir.

Dr Nowzaradan Diyeti Ne İşe Yarar?

Diyet sayesinde stresli ve depresyonlu ruh hali yavaş yavaş kişinin hayatından uzaklaşmaya başlayarak mutlu bir zihne geçmeye olanak tanır. Bireyin bilinçli bir hayat sürmesi sağlıklı bir bedeni ve mutlu olmayı beraberinde getirmektedir. Dr Nowzaradan diyeti yapmak için karar vererek bilinçli bir şekilde uzman hekime gitmek gereklidir.

Yorumlar
Halime Temel 27 Şubat 2018 - 08:11:56 Dr nowzaradan diyeti yapanlar var mı? Bu diyet ne zaman yapılmalıdır? Bu diyeti kendi başımıza evde yapabilir miyiz? Doktor kontolünde mi olması gerekiyor? Listesinde hangi yiyeceklere yer veriliyor acaba?cevapla
Ayşe Kayalı 05 Mart 2018 - 16:24:55 Dr. nowzaradan TLC kanalında ağır yaşamlar programındaki doktor bey değil mi? akşamları bazen ben de izliyorum ibretlik ne yaşamlar var. yediğine içtiğine çok dikkat etmek lazım. O kadar kilolu değilim birkaç kilo vermek için araştırma yapıyorum nowzaradan diyet listesini deneyeceğim. tşk.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: