Yaşam 22 Ocak 2021 - 05:50:02

Ametist Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Anlamı Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Ametist Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Anlamı Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Ametist taşı; mor renge sahip, parlak, doğada nadir bulunan, içerisinde hem demir hem de yüksek enerji barındıran kullanımı yüzyıllar öncesinde dayanan doğal bir taştır. Göz alıcı bir renge sahip olan bu taş, yaymış olduğu enerji sayesinde diğer taşlardan farklı olarak kabul edilmektedir.

Ametist Taşı Faydaları Nelerdir?

Enerjinin yükselmesine yardımcı olan ametist taşı; mutluluk arttırıcı etkisi bulunan, bununla birlikte kaygı ve stres gibi çağımızda en çok rastlanan durumların giderilmesini sağlayan etkiler meydana getiren doğal bir taştır. İnsanlar için sağlamış olduğu özel enerji ile bilinen ametist taşı, hem fiziksel hem de manevi anlamda birçok faydaya sahiptir. Bunlara baktığımızda;

 • Öfke kontrolünün sağlanması konusunda yardımcı olan ametist taşı, aynı zamanda öfkeli durumunun tamamen son ermesine de destek olabilir. Özellikle öfke patlaması ve ani sinir atakları yaşayan kişiler için oldukça faydalı sonuçlar meydana getirebilmektedir.
 • Kişinin enerjisinin yükselmesine yardımcı olan bu doğal taş, mutluluk verici özelliğe sahiptir. Mutluluğu artırır ve stres, kaygı gibi düşüncelerin giderilmesini sağlar.
 • Göz sağlığının korunmasına yardımcı olan ametist taşının fiziksel etkileri de bulunmaktadır. Çift görme problemi olan kişiler için etkili sonuçlar meydana getirebilmektedir.
 • Vücutta kötü kolesterolün düşürülmesini sağlayan ametist taşı, kalp hastalıkları, hipertansiyon sorunları gibi yüksek kolesterole bağlı olarak meydana gelen hastalıkların önlenmesini ve giderilmesini sağlamaktadır. Bu doğal taş sayesinde kolesterolün dengede kalması sağlanabilir.

Faydaları ile kendinden sıklıkla söz ettiren ametist taşı kolye ya da yüzük gibi pek çok aksesuar ile kullanılabilmektedir. Yüzyıllar öncesinden bu yana kullanılır ve enerjiyi bünyesinde barındırma gibi özelliklere sahiptir.

Ametist Taşının Özellikleri

Ametist Taşının Özellikleri Nelerdir?

Milyonlarca yıllık bir oluşum süreci içerisinde yer alan ametist taşı, yaymış olduğu pozitif enerji sayesinde insan sağlığı için olumlu etkiler meydana getirir. Dikkat dağınıklığının giderilmesine yardımcı olan bu doğal taş, yoğunlaşma gerektiren durumlarda destek olur. Eğer ki dikkat dağınıklık probleminiz varsa bu doğal taştan yararlanabilirsiniz.

Kaygı arındırıcı etkisi bulunan ametist taşının özelliklerine baktığımızda gelecek kaygılarının yok edilmesi konusunda etkili olduğunu görmekteyiz. Kötü enerjileri uzaklaştırarak kısa süre içerisinde kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Tüm bu etkilere ek olarak bu doğal taş kişinin özgüveninin artmasını da sağlamaktadır. Kendinizi daha iyi ve verimli hissetmenizi sağlar.

Ametist Taşının Anlamı Nedir?

Rengi ve enerjisi ile pek çok kişide merak uyandıran ametist taşının anlamı sarhoş etmeyen olarak tanımlanmaktadır. Eski Yunan mitolojisine göre şarap kadehlerinin yapımında bu doğal taşlardan yararlanılmış ve içilen şarabın sarhoş etmediği söylenmiştir. Bunların haricinde uzun yıllar boyunca mühür olarak kullanıldığı da söylenmektedir. Rengini içerisinde bulunan demirden alan ametist taşı, milyonlarda yıl birçok doğa olayına şahitlik etmiş ve içerisinde yüksek oranda enerji barındırmaktadır. Gerek anlamı gerekse özelliği bakımından birçok insanın ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Ametist Taşı Fiyatı

Ametist Taşının Fiyatı Ne Kadar?

Doğal ve orijinal ametist taşının fiyatı çok yüksek olmamakla birlikte değişkenlik göstermektedir. Genel olarak ametist taşı bileklik, kolye ya da yüzük olarak tercih edilmektedir. Bu açıdan aksesuar olarak da fiyatında birtakım değişkenlikle meydana gelebilmektedir. Ayrıca büyük ve küçüklük olarak da fiyatında değişkenlik oluşabilmektedir.

Ametist Taşının Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Bu doğal taşın rengi mordur ve ısıya dayanıksızdır. Isıya maruz kaldığı zaman rengi sarımsı ve kahverengimsi bir hal almaktadır. Ametist taşı gerçek mi sahte mi olup olmadığını anlamak için taşı kırıp içerisindeki renk karışımına bakmak gerekir.

 • ametist taşı
 • ametist taşı faydaları
 • ametist taşı kolye
 • ametist taşının özellikleri
 • ametist taşının anlamı
 • ametist taşının fiyatı
 • ametist taşı bileklik
 • ametist taşı gerçek mi
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
İsot Diyeti Nedir? İsot Zayıflatırmı? İsot Diyeti Nasıl Yapılır?