Amla yağı nedir? Saç uzatırmı? Amla yağının faydaları, zararları, kullanımı, fiyatı
Sağlık

Amla Yağı Nedir? Saç Uzatırmı? Amla Yağının Faydaları, Zararları, Kullanımı, Fiyatı

26 Ağustos 2018 - 22:47:07

Dünya üzerinde birçok kişinin kullandığı ve verim aldığı ürünler en kısa sürede ülkemizde olurken amla yağı da bu ürünlerden bir tanesidir.

Amla Yağı Nedir? Nasıl Olur?

Hindistan'da bazı rahatsızların tedavisinde kullanılan geleneksel yöntemlerin başrolünde amla yağı bulunmaktadır. Bizde bektaşi üzümü olarak isimlendirilen meyve, Hindistan'da amla olarak isimlendirilmiş ve bu şekilde tüm dünyaya yayılmıştır. Bu şifalı ürün, hem toz halinde hem de taze şekilde rahatlıkla kullanılabilirken vücudun birçok farklı kısmı üzerinde olumlu etkile bırakabilmektedir. Bektaşi üzümü ile hindistan cevizi yağının beraber kaynatılması ile ortaya çıkan yağ amla yağı olarak isimlendirilmektedir. Özellikle saçlar için çok büyük faydalarının oluşu insanlarının bu ürüne karşı merak duymasına sebep olmaktadır.

Amla Yağının Faydaları Nelerdir? Saçı Uzatır mı?

Amla yağı, içeriğinse esansiyel yaş asitleri barındırmaktadır. Bu özelliği sebebiyle de saçların köklerinden uçlarına kadar en iyi şekilde güçlenmesini sağlar. Bunun yanı sıra, saçlar üzerinde kullanılan diğer yağlar gibi saç diplerindeki kuruluğu alır ve kaşıntının sonlanmasını sağlar. Kaşıntının sonlanması da döküntülerin en düşük seviyelere inmesinde etkili olmaktadır. Amla yağının içerisinde protein, karbonhidrat ve çeşitli mineraller yer almaktadır. Bu ürünler sayesinde saçı en iyi şekilde besleyen yağlardan birisidir. Saçları uzatma üzerinde yapılan araştırmalarda olumlu sonuçlar görülmüştür. Saçları çok iyi seviyede güçlendirdiği için uzatma imkanını da sağlamaktadır.

Amla Yağının Zararları Nelerdir?

Bu ürün üzerinde yapılan araştırmalar, normal kullanım şartları altında ürünün saçlara herhangi bir zarar vermediğini göstermektedir. Ancak bu yağın çok fazla kullanımı saçların sürekli olarak yağlı bir yapıda kalmasına sebep olur. Eğer insanların kendi saç yapıları da belirli oranda yağlı ise bu durum ciddi sorunlar yaratabilir. İlk olarak saçların yağlı olması görüntü açısından insanları zorlayan durumlardan birisidir. Saçlara daha rahat şekil veriliyor olsa da güzel bir görüntü oluşmaz. Bunun yanı sıra yağlı saçlarda kepek problemleri daha sık görülmekte ve insanları zorlamaktadır.

Amla Yağının Kullanımı ve Fiyatı Nedir?

Amla yağı, saç için kullanılacaksa çok rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Direkt olarak yağı saç diplerine doğru hafifçe döken kişiler, sonrasında masaj ile birlikte saç diplerini güçlendirecektir. Saç diplerine iyice yayılan amla yağının 1-2 saat kadar burada kalması gerekir. Daha uzun sürelerde saç diplerinde kalması da herhangi bir sorun yaratmayacağından insanlar gece yatmadan önce bu işlemi uygulayıp yatabilirler. En az 1-2 saat bekledikten sonra saçın ılık su ile yıkanması gerekmektedir. Bu ürünü satın almayı düşünen kişiler, 200 ml. amla yağı içeren paketleri 20 TL ile 30 TL arasında değişen fiyatlara satın alabilirler. Birçok farklı hastalığa şifa olarak kullanılan amla yağı, aynı zamanda saçların da uzamasını sağlayan mucizevi ürünlerden birisidir.

Yorumlar
Bihter Kaya 26 Ağustos 2018 - 22:57:07 Amla yağı saçı uzatır mı? Satın almak istiyorum nereden sipariş verebilirim? Faydaları nelerdir? Bu yağı kullananlar var mı? Fiyatları çok yüksek mi acaba? Bide kullanım sonucunda herhangi bir yan etki oluyor mu acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: