Yaşam 05 Ocak 2021 - 18:23:32

Arı Poleni Bozulur mu? Faydaları, Zararları ve Fiyatları

Arı Poleni Bozulur mu? Faydaları, Zararları ve Fiyatları

Böcekler aleminde en önemli üyelerden olan arıların ürettiği birçok ürün insanlar tarafından tüketilirken arı poleni de bunlardan birisi olarak gösterilebilir.

Arı Poleni Bozulur mu?

Arı denildiğinde akla ilk olarak bal geliyor olsa da aslında arılar bizlerin tüketimi için çok sayıda farklı malzeme üretebilirler. Arı poleni de bu malzemelerden birisidir. Normal şartlarda arılar çiçeklerden çiçeklere uçarak polenleri taşırlar. Bu işlem hem bal üretimini sağlarken hem de çiçeklerin çoğalmasında etkilidir. Bu işlemler yapılırken arıların kanatlarında bazı malzemeler birikir. Sonrasında arılar bu malzemeleri alarak kendileri için bir gıda elde ederler. Elde edilen bu gıdaya arı poleni ismi verilmektedir. Genel olarak sarı renkli olan bu ürün mor ya da siyah gibi farklı renklerde de olabilmektedir. Balın bozulmadığı bilindiği için bu ürünün bozulup bozulmadığı da merak edilir. Bala göre farklı bir yapıda olan bu ürün bozulabilir.

Arı Poleni Faydaları Nelerdir?

Sürekli olarak kendilerini yorgun hisseden kişiler için muhteşem ürünlerden birisi olarak arı poleni gösterilebilir. Özellikle yoğun bir iş temposuna çalışan ve kimi zaman kendisini halsiz hisseden kişilerin bu ürünü kullanması kısa vadede yarar görmelerini sağlayabilir. İçeriğinde amino asitler yer aldığında cildin çok daha parlak gözükmesini sağlamaktadır. Bu sebeple de bazı kozmetik ürünlerinin içerisinde de kullanılır. Bağışıklık sistemine direkt olarak etki eden ürünlerden birisidir. Çok daha kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahip olmak isteyen kişiler için çok önemli bir üründür. Sedef hastalığı ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde tercih edilebilir. Bazı bölgelerde mantar tedavisinde destek ürünü olarak da kullanılmaktadır.

Arı Poleninin Zararları Nelerdir?

Bu ürünün kullanımında insanlar herhangi bir şekilde zarar görmezler. Ancak insanlar arılar tarafından üretilen ürünlere karşı alerjik reaksiyon gösteriyorlarsa bu durumda sorunlar meydana gelmeye başlayabilir. Bu sebeple de insanların tüketmeden önce alerjilerinin olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir. Eğer bu kontroller gerçekleştirilirse ve herhangi bir sorun olmazsa insanlar gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayabilirler.

Arı Poleninin Fiyatları Ne Kadar?

Aynı balda olduğu gibi arı poleninde de kaliteye göre fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilmektedir. Genel olarak insanlar internet siteleri üzerinden bu ürünleri kolayca alabilirler. Çoğu kişi yüksek miktarlarda almadığı için alış fiyatı alınan miktara göre değişiklik göstermektedir. İnternet sitelerinde 100 gramı 20 TL seviyesinde olurken 1 kilogramı 145 TL seviyesinden satışa sunulmaktadır. Bu ürünü fabrikalarda üreten ve paketlenmiş özel bir halde kullanıcılara satan firmalar çok daha yüksek seviyelerde ücretler talep edebilirler. Bu firmalar 100 gram arı poleni için 60 TL talebinde bulunmaktadırlar. Arıların hayatımıza olan faydaları her aşamada devam ederken vücut için onlarca faydası olan arı poleni de buna en güzel örneklerden birisi olarak gösterilebilir.

  • arı poleni
  • arı poleni bozulur mu
  • arı poleni faydaları
  • arı poleninin zararları
  • arı poleninin fiyatı
Yorumlar
Emre Demir Arı poleni kullanmak istiyorum ama alerjim var mı yok mu bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim? Stresli ve yoğun çalışıyorum. Bu tarz durumlar için faydalı olduğunu belirtiyorlar. Kullanımı hakkında da çok fazla bilgim yok açıkçası. cevapla
yorum yaz
İhair Saç ve Sakal Serumu Nedir? Kullananlar, Fiyatı, Kullanımı, Faydaları ve Zararları