Sağlık 23 Temmuz 2021 - 05:50:17

Badem Göz Estetiği Nedir? Ne Kadar? Kalıcı mı?

Badem Göz Estetiği Nedir? Ne Kadar? Kalıcı mı?

Badem göz estetiği; çekici gözlere sahip olmak isteyenlerin tercihi haline gelen ve son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir operasyondur.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Günümüz dünyasında görsellik çok daha fazla önem kazanmıştır. İnsanlar aha çok dış görünüşlerine odaklanmaktadır. Gözler yüzde direkt olarak dikkat çeken organlarımızdır. Daha çekici bakmak, daha güzel ve alımlı gözükmek için gözlerin güzel olması pek çok kişi tarafından estetiksel kaygı niteliği taşımaktadır. Badem göz estetiği daha etkili ve çekici gözlere sahip olmak için yapılan bir ameliyattır. Bu estetikte amaç, yaşı belli eden gözlerin daha genç ve dinamik bir görünüm oluşturmasıdır. Gözün yeniden şekillendirilmesi olarak tanımlayabileceğimiz bu estetik ameliyat son zamanların trendi haline gelmiştir.

Uzman hekimler tarafından uygulanan badem göz estetiğinde gözün dış kantusunun daha yukarı ve dışarı çekilmesi sağlanır. Bu şekilde göze yeni bir şekil verilir. Göz dışı kantusu aşağı doğru olduğu zaman kişinin yüz ifadesinde yorgun ve düşük enerji etkisi meydana getirmektedir. Gözlerinin ve yüz ifadesinin bu şekilde gözükmesini istemeyen, bunu değiştirmek isteyen pek çok kişi ameliyat ile bu durumu düzelttirmektedir. Etkileyicilik için gerekli olan gözler, herhangi bir dokuya zarar vermeden badem göz estetiği ile daha belirgin ve dikkat çekici olmaktadır.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mı?

Cerrahi bir işlem olan badem göz estetiği, göze herhangi bir zarar vermediği için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Güzellik anlayışı herkes için farklıdır. Bazı kişiler gözlerinin yorgun gözükmesini istemez. Vücudu yorgun olmamasına rağmen özleri bu şekilde gözüken kişiler badem göz estetiği ile kalıcı olarak gözlerde şekil değişikliği meydana getirebilmektedir. Göz çevresinde yer alan problemlerden ömür boyu kurtulmayı hedefleyen birçok kişi daha çekici olabilmek için bu yöntemi uygulamaktadır.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyathane koşullarında uygulanan bu ameliyat genel anestezi ile yapılmaktadır. İşlemde gözün dış kantusunda yer alan fasya ve kaslar dışarı doğru gerilir. Daha sonra kemik zarına asılır. Badem göz estetiği yaklaşık olarak 1 saat civarı sürmektedir. Kalıcı olarak yapılan ve ömür boyu bunu koruyan bu estetik ameliyat yaşlanmaya bağlı olarak ilerleyen yıllarda tekrarlanabilmektedir. Çünkü yaşlanma sonucunda vücutta ve yüzde sarkma meydana gelmektedir. Bu durum gözlerin tekrardan az da olsa eski haline dönmesi gibi bir durum meydana getirebilir. Bu tarz durumlarda tekrardan ameliyat yapılabilir. Herhangi bir göz rahatsızlığı olmayan kişiler bu ameliyatı yaptırabilmektedir. Ameliyat bitince hasta yaklaşık 1-2 saat sonra taburcu edilebilmektedir. Bu estetik operasyon kişinin güçlük yaşamını etkilememektedir.

Badem Göz Estetiği Ne Kadar?

Kişilerin özgüvenini tazeleyen ve bakışlarını yenileyen badem göz ameliyatı fiyatı yapılan hastaneye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyat öncesinde herhangi bir göz rahatsızlığının olmamasına dikkat edilmesi ve uzman doktorun kişinin bu estetik için uygun olmasına karar vermesi gerekmektedir. Bakışlardaki derinliğin ve yüzdeki enerjinin artmasını sağlayan badem göz ameliyatı ile sizler de dilerseniz bakışlarınızdaki yorgunluğu kaldırabilirsiniz.

  • badem göz estetiği
  • badem göz estetiği nedir
  • badem göz estetiği kalıcı mı
  • badem göz ameliyatı
  • badem göz ameliyatı nasıl yapılır
  • badem göz estetiği ne kadar
  • badem göz ameliyatı fiyatı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Ayçiçeğinin Faydaları Nelerdir? Zararları Var mı? Nerede Yetişir?