Sağlık

Hipnozla Doğum Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

22 Temmuz 2020 - 20:44:12
Hipnozla Doğum Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Hipnozla doğum; normal doğum yapmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen, nefes terapisi, gevşeme ve bağ kurma teknikleri ile uygulanan bir yöntemdir.

Hipnozla Doğum Nedir? Nasıl Olur?

Son zamanlardan en fazla araştırılan ve merak edilen konusu haline gelen hipnozla doğum, dünya üzerinde ve ülkemizde pek çok ünlü ismin tercihi olmuş bir yöntemdir. Özellikle normal doğuma yönelimin artması ile birlikte pek çok anne adayı korku ve kaygılarını yenmek için bu doğum yöntemini uygulamaktadır. Genel olarak hamile kadınlarda normal doğum için bir korku hakimiyet sürmektedir. Gerek izlenimler gerekse duyulan birtakım söylemler neticesinde doğum yapmaktan korkulmaktadır. Hipnozla doğum yönteminin temel amacı bu olumsuz düşüncelerin her birini kafan silmektir. Korkunun yerini bilgi alır ve böylece anne adayı daha sağlıklı bir doğum yapar.

Hipnozla doğum yöntemi asıl olarak anneyi doğuma hazırlamak ve tüm olumsuz düşüncelerden kurtulmasını sağlamaktır.

Hipnotik doğumda asıl olarak anne adayının sağlıklı bir şekilde çocuğunu dünyaya getirmesi için gerekli olan psikolojinin hazırlanması sağlanmaktadır. Kadın yaradılış itibariyle asıl olarak doğum yetisi bulunan bir canlıdır. Vücudu ona göre bir işlevsellik sağlamaktadır. Fakat bazı durumlarda normal doğum gerçekleştirilemez ve sezaryen yöntemi ile bebek alınır. Fakat çoğunluk olarak kadınlar korku dolayısı ile normal doğum yapamamaktadır. Bu doğum yönteminde korkuların yenilmesi sağlanır ve herhangi bir sağlık problemi olmayan anne adayların normal doğum yaptırılması odaklanır.

Hipnozla Doğum Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde asıl olarak kadınların doğum konusunda merak ettiği, bilmediği ya da yanlış bildiği durumlar düzeltilir. Onlara doğumun ne kadar normal bir durum olduğu ve korkulacak herhangi bir şeyin olmadığı tanımlanır. Hipnoz asıl olarak öze dönüş ve içsel yolculuk olarak nitelendirilmektedir. Kadınların düşüncesinde yer alan negatif kalıpların yıkılması ve bu sürecin doğal, sağlıklı normal bir şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenir.

Eski zamanlarda doğum yöntemleri çok ilerlemediği için kadınlar genel olarak normal doğum yapmaktaydı. Günümüzde bu durum oldukça azalmıştır. Genel olarak anne adayları korktukları için bu yöntemi tercih etmemektedir. Halbuki normal doğum sonrasında vücut daha kolay toparlanır ve kısa süre içerisinde eski haline döner. Sezeryan doğumda bu çok da fazla zaman alır. Hipnozla doğum herhangi bir sağlık problemi olmayan anne adaylarının normal doğuma hazırlanma süreci şeklinde tanımlanmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

Hipnozla Doğum Yapanlar ve Yorumlar

Günümüzde birçok kadın son zamanlarda adını sıklıkla duymuş olduğumuz hipnozla doğum yöntemini uygulamaktadır. Bilinçaltımız devamlı olarak bilgi depolayan bir yerdir. Yanlış ya da doğru olması önemli olmadan her türlü bilgi beynimizde yer edinir. Bu da bazı korkuların oluşmasına neden olur. Doğum korkusunu yenmek ne normal doğum yapmak isteyen pek çok kadın bu doğum yönteminden yararlanmaktadır. Hipnozla doğum yorumlarını incelediğimizde genel olarak birçok sağlıklı doğumun gerçekleştiğini belirtebiliriz. Ayrıca dünya genelinde de uygulanan bir yöntemdir.

Hipnozla Doğum Fiyatları Ne Kadar?

Her anne adayı için uygun olmayan hipnozla doğum yöntemi bir nevi psikolojik olarak anneyi doğuma hazırladığı için diğer yöntemlere göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Anne adayının normal doğum yapması için bir engeli yoksa bu yöntemi uzman kişiler eşliğinde uygulayabilir. Fakat mutlaka doktorunuza danışınız.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: