Yaşam 24 Aralık 2021 - 10:52:11

Basenlerim Erimiyor Diyenler İçin Basen Eritme Yöntemleri

Basenlerim Erimiyor Diyenler İçin Basen Eritme Yöntemleri

Basen eritme yöntemleri; bitkisel kürler, yağ yakıcı besinler ve aynı zamanda evye yapılabilecek egzersizler ile gerçekleşebilmektedir.

Basenlerim Erimiyor, Ne Yapmalıyım?

Vücudumuzda en fazla yağ depolanan yerlerden biri olan basen bölgesinde yağ toplanması, çoğunlukla genetik sebeplerden ötürü gerçekleşmektedir. Eğer sizin de basen bölgenizde yağlanma varsa, bu durum engellenmesi için yağ yakımını artıran egzersizlerden destek alınız. Basenlerim erimiyor diyorsanız eğer, şeker ve şeker içeren besinleri tüketmeyiniz.

Kilo vermek basenlerin erimesi anlamına gelmemektedir. Fazla kilolarınızı vermenize rağmen basenlerinizdeki fazlalıklar gitmiyorsa eğer, yağ yakıcı egzersizlerden yararlanmanız gerekmektedir. Ayrıca basen bölgesindeki yağ hücrelerinin küçülmesini sağlamalısınız. Bunun için de karbonhidratlardan uzak durulmalıdır. Rafine un ve şekerden elde edilen besinler, doğrudan basen meydana getirmektedir.

Basen Bölgesindeki Yağlar Nasıl Erir?

İdeal vücut ölçülerine kavuşmak istiyorsanız, basen eritme yöntemlerinden destek almanız gerekmektedir. Basen bölgelerindeki fazla yağların erimesi bölgesel zayıflama sağlanmalıdır. Basen eritmek için diyet yapabilirsiniz. Diyetinizde sağlıklı yağlar olmalı ve aynı zamanda lif bakımından zengin besinler tüketilmelidir.

Kilo vermek için diyet yeterli bir yöntem olurken bölgesel olarak fazlalıklardan kurtulmak için kişilerin sporu da hayatının bir parçası haline getirmesi gerekmektedir. Sindirim sistemini hızlandıran ve yağ yakan besinlerin haricinde aynı zamanda fazla yağların yakılmasını destekleyen egzersizleri de uygulayınız.

Basen Eritmek İçin Egzersiz Hareketleri

Basen bölgelerinin erimesi için en kolay yöntem her gün yapılan tempolu yürüyüşlerdir. Eğer gün içerisinde 1 saat tempolu bir yürüyüş yaparsanız, 1 ay içerisinde basen bölgelerinde erimeler başlayacak ve bu rahatlıkla görülebilecektir. Bu egzersizin yapılması için en doğru zaman sabah aç karınla yapılmasıdır.

Bunun yanı sıra evde yapılan egzersizler de bayanların basen bölgesindeki fazlalıklardan rahatlıkla kurtulmasını sağlamaktadır. Squat bunlardan biridir. Hem kadın hem de bacak kaslarını çalıştıran bu hareket aynı zamanda kalçayı sıkılaştırır ve basenlerin erimesini sağlar. Beraberinde plank da yapılabilmektedir. Plank vücutta tüm kasların çalışmasını sağlar. Bu iki egzersiz denenmiş basen eritme yöntemleri arasında yer almaktadır.

Basen eritme egzersizleri direkt olarak basen bölgesinin çalışmasını sağlarken bu bölgedeki yağları hedef almaktadır. Bu egzersizlerin her gün yapılması çok doğru değildir. Vücudun bu aşamada dinlenmesi de verim alınması için çok büyük önem taşır. Bu sebeple de kişilerin hafta 3-4 defa egzersizleri uygulaması yeterlidir. Herhangi bir ekipmana gerek olmadan bu egzersizler evde rahatlıkla yapılabilirken yalnızca bir egzersiz minderi almak yeterli olacaktır.

Basen Eritmek İçin Ne Yemeliyiz?

Basen bölgelerinin erimesi için kadınların ilk olarak beslenme düzenlerinin net bir biçimde değiştirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda hayatlarından karbonhidratların, şekerli ürünlerin ve yağlı yiyeceklerin çıkarılması gerekmektedir. Kahvaltıda protein ağırlıklı beslenmeleri gereken bayların ekmek tüketiminin minimuma indirmesi gerekir.

Günün hiçbir aşamasında şeker tüketmemesi gereken kadınların çay tüketimini de dengelemesi gerekmektedir. Ara öğünlerde bitki çayları çok doğru bir tercih olurken abur cubur tüketiminin tamamen kesilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte yoğurt, pul biber, limon ve maden suyundan elde edilen basen eritme küründen yararlanılabilir.

Basen Eritmek İçin Nasıl Beslenmeli?

Basen eritmek için ana öğünlerde sebze ve hayvansal gıdaların tüketimine devam edilirken tatlının tercih edilmemesi çok önemlidir. Bu şekilde bir beslenme düzeni kişilerin metabolizma hızlarını artırırken basenlerdeki yağların yakılması için çok daha müsait bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır. Metabolizma hızının artırılması için bol su tüketimi de gereklidir.

Basen eritme sürecinde her ne kadar çok sayıda özel aktivitesi ortaya çıksa da kişilerin bir yandan uykularına da çok fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Eğer uyku düzenleri olmazsa bir kişinin kilo vermesi oldukça zor olacaktır. Uyku döneminde vücudun çok iyi dinlenmesi ve yapılan işlemlere en iyi şekilde karşılık vermesi gerekmektedir. Basenlerim erimiyor diyorsanız bu yöntemleri deneyerek basen bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

  • basenlerim erimiyor
  • basen nasıl erir
  • basen eriten diyet
  • basen eriten egzersizler
Yorumlar
Nurcan Yağcıoğlu Basenlerimi nasıl inceltebilirim nasıl eritebilirim? Ben yapı olarak biraz basenli bir kadınım. Yani zayıfken çok göze batmıyor ama şu ara biraz kilo aldığımdan geniş duruyor. Basen eritmek için ne yapmalı? Hangi egzersizler işe yarar? cevapla
Suna Demir Basenlerimin gitmesi ve incelmesi için ne yapmam gerekiyor diye araştırıyorum. Yani çok çıkık duruyor ve bu yüzden fiziğim düzgün gözükmüyor. Kilo aldığımda direkt basenlerden alıyorum. Bu bölgeyi eritmek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım? cevapla
Neriman catak Bende basenden aliyom çok çirkin görünüyor banada yardım edermisiniz cevapla
yorum yaz
Beyazlatıcı Krem ile Cilt Beyazlatma