Yaşam

Basenlerim Erimiyor Diyenler İçin Basen Eritme Yöntemleri

30 Ekim 2017 - 19:09:50
Basenlerim erimiyor diyenler için basen eritme yöntemleri

Basen bölgesi, bayanların fiziğinin göstergeleri arasında yer alan ve genel olarak kilo vermekte güçlük çekilen bir bölge olarak kabul edilmektedir.

Basen Bölgesinde Kilo Verme

Basen bölgesi fazlalıkları bulunan bayanların, fiziklerini güzel olarak nitelendirmesi oldukça zor oluyor. Bu sebeple de basenlerinde fazlalıkları bulunan bayanlar hemen bu bölgelerin erimesi ve normal halini alması için çalışmalara başlıyor. Basenlerim erimiyor diye şikayet eden kadınların bazı yöntemler sayesinde bu duruma çözüm bulmaları mümkün olmaktadır.

Basen Bölgesindeki Yağlar Nasıl Erir?

Basenlerim erimiyor diye şikatet ediyorsanız bunun için birtakım şeylere dikkat etmelisin. Bilindiği üzere bölgesel olarak zayıflamak oldukça zor olduğundan birçok aktivitenin bir arada yapılmaya başlanması gerekiyor. Özel olarak diyetler ve egzersizlerin hayata katılması mecburiyet olarak görülüyor. Kilo vermek için diyet yeterli bir yöntem olurken bölgesel olarak fazlalıklardan kurtulmak için kişilerin sporu da hayatının bir parçası haline getirmesi gerekmektedir.

Basen Eritmek İçin Egzersiz Hareketleri

Basen bölgelerinin erimesi için en kolay yöntem her gün yapılan tempolu yürüyüşlerdir. Eğer kişiler gün içerisinde 1 saat tempolu bir yürüyüş yaparlarsa 1 ay içerisinde basen bölgelerinde erimeler başlayacak ve bu rahatlıkla görülebilecektir. Bu egzersizin yapılması için en doğru zaman sabah aç karınladır. Bunun için de çalışan bayanların çok daha erken kalkması gerekirken gösterdikleri bu azim onlara büyük bir başarı olarak geri dönmektedir. Bunun yanı sıra evde yapılan egzersizler de bayanların basen bölgelerindeki fazlalıklardan rahatlıkla kurtulmasını sağlamaktadır. Bu egzersizler direkt olarak basen bölgesinin çalışmasını sağlarken bu bölgedeki yağları hedef almaktadır. Bu egzersizlerin her gün yapılması çok doğru değildir. Vücudun bu aşamada dinlenmesi de verim alınması için çok büyük önem taşır. Bu sebeple de kişilerin hafta 3-4 defa egzersizleri uygulaması yeterlidir. Herhangi bir ekipmana gerek olmadan bu egzersizler evde rahatlıkla yapılabilirken yalnızca bir egzersiz minderi almak yeterli olacaktır.

Basen Eritmek İçin Diyetler Nelerdir?

Basen bölgelerinin erimesi için bayanların ilk olarak beslenme düzenlerinin net bir biçimde değiştirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda hayatlarından karbonhidratların, şekerli ürünlerin ve yağlı yiyeceklerin çıkarılması gerekmektedir. Kahvaltıda protein ağırlıklı beslenmeleri gereken bayların ekmek tüketiminin minimuma indirmesi gerekir. Günün hiçbir aşamasında şeker tüketmemesi gereken bayanların çay tüketimini de dengelemesi gerekmektedir. Ara öğünlerde bitki çayları çok doğru bir tercih olurken abur cubur tüketiminin tamamen kesilmesi gerekmektedir.

Basen Eritmek İçin Beslenme

Ana öğünlerde sebze ve hayvansal gıdaların tüketimine devam edilirken tatlının tercih edilmemesi çok önemlidir. Bu şekilde bir beslenme düzeni kişilerin metabolizma hızlarını artırırken yağların yakılması için çok daha müsait bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır. Metabolizma hızının artırılması için kişilerin bol su tüketimi de önerilirken hayat tarzlarını bu şekilde bir beslenmeye göre dizayn eden kişiler istedikleri bölgelerinden rahatlıkla kilolarını vereceklerdir. Her ne kadar çok sayıda özel aktivitesi ortaya çıksa da kişilerin bir yandan uykularına da çok fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Eğer uyku düzenleri olmazsa bir kişinin kilo vermesi oldukça zor olacaktır. Uyku döneminde vücudun çok iyi dinlenmesi ve yapılan işlemlere en iyi şekilde karşılık vermesi gerekmektedir. Basenlerim erimiyor diyorsanız bu yöntemleri deneyerek basen bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar
Nurcan Yağcıoğlu 30 Ekim 2017 - 19:19:50 Basenlerimi nasıl inceltebilirim nasıl eritebilirim? Ben yapı olarak biraz basenli bir kadınım. Yani zayıfken çok göze batmıyor ama şu ara biraz kilo aldığımdan geniş duruyor. Basen eritmek için ne yapmalı? Hangi egzersizler işe yarar?cevapla
Suna Demir 11 Eylül 2018 - 13:05:05 Basenlerimin gitmesi ve incelmesi için ne yapmam gerekiyor diye araştırıyorum. Yani çok çıkık duruyor ve bu yüzden fiziğim düzgün gözükmüyor. Kilo aldığımda direkt basenlerden alıyorum. Bu bölgeyi eritmek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım?cevapla
Neriman catak 31 Aralık 2020 - 16:55:50 Bende basenden aliyom çok çirkin görünüyor banada yardım edermisinizcevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: