Sağlık

Beyaz Saç Nasıl Kapatılır? Tedavisi Mümkün mü?

29 Ağustos 2017 - 03:20:36
Beyaz saç nasıl kapatılır? Tedavisi mümkün mü?

Beyaz saç tedavisinde umut verici gelişmeler ile saç beyazlaması sorunuyla baş edilebilir. Beyaz renk saça yönelik kesin çözümler tedaviye bağlı olarak değişebilir.

Saç Neden Beyazlar? Sebepleri Nedir?

Saç beyazlaması vücudun melanosit olarak adlandırılan pigment azalmasına neden olan bir durumdur. Bunun nedeni hidrojen peroksit birikimi. Hidrojen peroksit birikimi melanin element sentezini ve saçını kendi rengini korumaktan alıkoyar. Saçların beyazlaması durumunda eğer tedaviler doğru uygulanırsa beyazlamış saçlar da dahil olmak üzere saç siyahlaştırmak için kesin çözüm tedavileri uygulanabilir.

Beyaz Saç Tedavisi Mümkün mü?

Beyaz saç tedavisi, uzmanların yıllardır üzerinde çalıştığı bir konudur. Bu konuda önemli adımlar atılmıştır. Son gelişmeler iki yönlü bir süreç olduğuna işaret ediyor. İlk cevap tedavi için mümkündür. İkinci cevap, saç beyazlatmayı durdurmak veya yavaşlatmaktır. 2017'de tedavinin mümkün olması daha net cevaplar üreten bir konudur. 2017 yılına kadar bu durumun tedavisi geliştirildi. Bu konuda en yeni gelişme, saç beyazlatmayı durduran FASEB (Amerikan Deneysel Biyoloji Derneği) tarafından yapılan formüldür. Formül, hidrojen peroksit birikimini önleyerek saç beyazlatmayı durdurur. Formülü ticari bir ürün haline getirmek için çalışmalar devam etmektedir.

Saç Beyazlamasının Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

  • Haplar saç beyazlatma durdurma veya yavaşlatma, saç beyazlatma tıbbı
  • Siyah saç ekimi, prp saç beyazlatma tedavisi ile PRP
  • Organik beyazlatma ürünleri
  • Bitki tedavisi
  • B12 vitamini ve B12 bakımından zengin beslenme kullanma
  • Biyotin içerikli ürünleri kullanma
  • Saç beyaz şampuan

Beyaz saçlı sakal tedavisinde yukarıdaki yöntemlerden biri tercih edilebilir. Bilimsel gelişmenin sağlayacağı belli beyaz saç tedavisi yaygınlaşıncaya kadar bu yöntemler tedavi sağlar. Tedaviler arasına, bu amaçla üretilen saç serumunu da ekleyebiliriz.

Beyaz Saç Nasıl Kapatılır?

Saç beyazlatmayı durduran haplar, saç beyazlatma tedavisinde kullanılabilir. Beyaz saçlı pigment tedavisi olarak tanımlanan bu haplar beyazlatılmış saçları geri yüklemez ancak saç beyazlığını yavaşlatabilir. H vitamini, hapların içeriğinde bulunan B7 vitaminleri. Biyotin olarak bilinen bu vitamin saçın beyazlatılmasını geciktirmek için kullanılabilir. Biyotin içeren saçtan beyazlatma ilacı kullanarak, sizi psikolojik açıdan rahatlatacak sonuçlara ulaşmaya doğru uzun bir yol kat edebilirsiniz. Bu tedavi ile uzun yıllar saç dökülme sürecinizi yayabilirsiniz. Saçın beyazlaması, Biotin desteği ile önemli derecede yavaşlatılabilir. Saç beyazlatma başlangıcında, 1 mg / gün ve 2-5 mg / gün kullanılabilir. Bu ürünlere internet veya eczaneler aracılığıyla erişilebilir. Saç dökülmesini önlemek için biyotin ürünleri de kullanılmaktadır.

Yorumlar
Fidan Zeki 25 Ağustos 2017 - 17:43:28 Beyaz saç tedavisi 2017 avantajları ve imkanlası nelerdir acaba?cevapla
Şaziye Keser 11 Nisan 2018 - 16:59:35 Saç beyazlaması için hangi doktora gitmeliyim? Ailede genetik olduğu söyleniyor genelde ama bu doğru mu bilmiyorum. Henüz 35 yaşındayım ve saçımda bariz beyazlar var. bunları nasıl engelleyebilirim? Doğal çözümü var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: