Bronzer nedir? Nasıl kullanılır? Nasıl sürülür? Fiyatları ne kadar?
Sağlık

Bronzer Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Sürülür? Fiyatları Ne Kadar?

26 Aralık 2017 - 16:59:04

Makyaj ürünleri arasında çok önemli bir yere sahip olan bronzer, son dönemin en çok kullanılan ürünlerinden birisi olarak gösteriliyor.

Bronzer Nedir, Ne Demek?

Bayanlar, yüzlerini her zaman daha canlı ve sıcak göstermek isterler. Bu istekleri, makyaj malzemelerin en iyi şekilde kullanımını ön görürken bronzer adı verilen ürünler bu amaç için üretilmiştir. Solgun bir ten rengine sahip olan bayanlar, yüzlerine uyguladıkları bu makyaj malzemesi ile birlikte ten renklerini daha sıcak bir tona getirebilirler. Özellikle kış aylarında bu bu ürünler çok sıklıkla tercih edilir. Yaz aylarında güneş ışınları ile belirli düzeyde bir bronzluk elde etmek mümkün olduğundan kış aylarında talep her zaman daha fazla olacaktır.

Bronzer Nasıl Sürülür? Nasıl Kullanılır?

Bronzer uygulamaya başlayacak olan bayanlar, allık yerine bu ürünü kullanıp kullanamayacaklarını merak ederler. İlk olarak bilinmesi gereken bu ürünün allık yerine kullanılmasının doğru olmadığıdır. Yalnızca istisnai durumlarda allık yerine tercih edilebilir. Doğru kullanım, allık ile birlikte belirli miktarlarda ve doğru bir biçimde uygulanmasıdır. Bu uygulama için yuvarlak uçlu, doğal ya da sentetik tüylü büyük bir fırça çok uygun olacaktır. Bu ürün, alnın kenarlarına, şakaklara ve çenenin etrafına uygulanmaktadır. Bu noktalara uygulanan işlemler ile belirli bir gölgeleme işlemi uygulanırken vücudun tamamının daha sıcak bir görüntüye kavuşması sağlanmaktadır. Bazı bayanlar, doğru bir şekilde bu ürünü kullanarak burunlarını olduğundan daha ince de gösterebilirler.

Doğru Bronzer Seçimi Nasıl Yapılır?

Bu makyaj malzemesinin kullanımında doğru ürünlerin seçilmesi çok büyük önem taşır. Bronzerler, tamamen farklı renklerde üretilebildiğinden kişilerin kendi ten renklerine göre karar vermeleri gerekmektedir. Bu aşamada açık renk bir tene sahip olan bayanların şeftali tonlarına yönelmeleri en doğru karar olacaktır. Sarışın bayanlar ise daha çok bal rengine ya da pembemsi tonlara yönelim gösterebilirler. Hali hazırda buğday tenli olan bayanların bu ürün için toprak tonlarını tercih etmeleri doğru olacaktır. Hangi ten rengine seçiliyorsa seçilsin çok parlak ya da koyu renklerin seçilmemesi çok önemlidir. Bu ürünün uygulamasında birçok etmene dikkat edilirken yaygın bir şekilde gerçekleştirilen hatalar da mevcuttur. Tene uygun rengin seçilmemesi bayanların genel olarak en çok yaptıkları hata olarak gösterilirken bunun ardından yüzün tamamına bu ürünün kullanılması gelmektedir. Ürünü, gerekli bölgelere çok iyi bir şekilde dağıtmamak ya da gereğinden çok daha fazla bu üründen kullanmak kişilerin sıklıkla yaptıkları hatalardır.

Bronzer Fiyatları Ne Kadar?

Makyajlarını kış aylarında en iyi biçimde tamamlamak adına bronzer kullanmayı düşünen kişiler rahatlıkla farklı markaların ürünlerine ulaşabilirler. Ağırlıklı olarak bu ürün 20 TL ile 40 TL aralığında değişen fiyatlara satılmaktadır. Ancak her kozmetik ürününde olduğu gibi markaya göre fiyatlar çok daha yüksek düzeylere de çıkabilmektedir. Satın alırken sürüşünün kolay olması ve kaliteli bir görüntü sunmasına dikkat edilir.

Yorumlar
Merve Çelen 26 Aralık 2017 - 17:09:04 Bronzer fırçası nasıl kullanılır? Bronzer önerisi olan var mı? Hangi markalar daha iyi olur? Daha önce hiç kullanmadım. Nasıl kullanılır nasıl sürülür bilmiyorum. O yüzden biraz araştırıyorum:) Kullananlar bilgi verirse sevinirim:)cevapla
Serap Şahin 15 Ekim 2018 - 12:50:00 Arkadaşlar ben yeni yeni makyaj yapmaya başlıyorum. Beyaz tenli olduğum için biraz bronzer kullanmak istiyorum. Fazlası abartı durur diye düşünüyorum. Öneriler nelerdir ve bunların genelde fiyatları ne kadar?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: