Sağlık

Buz Maskesi Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

05 Kasım 2020 - 08:50:38
Buz Maskesi Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Buz maskesi; cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayan, sivilce ve akne problemlerinin giderilmesi konusunda etkili olan, cildin daha pürüzsüz gözükmesini sağlayan bir uygulamadır.

Buz Maskesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Cildimiz yıllara göre farklı değişikliklere tabi olan en güzel giysimizdir. Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için birtakım bakım yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak hücre yenilenmesinde meydana gelen azalma, yetersiz kolajen üretimi kırışıklık yanı sıra ciltte lekelenme gibi etkiler meydana getirmektedir. Bunun yanı sıra özellikle ergenlik döneminde sık yaşanan sivilce problemleri sonrasında iz bırakabilmektedir. Cildimiz her yaşta bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bunun için doğal yöntemlerin uygulanması faydalı olacaktır. Buz maskesi cildin sıkılaşması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi konusunda oldukça etkili olan bir bakım uygulamasıdır.

Cilde etkileri ve uygulama kolaylığı sayesinde buz maskesi oldukça tercih edilen bakım yöntemleri arasında yer almaktadır. Yüze buz sürmek yüzün daha canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olan buzun soğukluğu ve suyun nemlendirici özelliği sayesinde, sivilcelerin giderilmesi, kızarıklıkların geçmesi, güneş lekelerinin temizlenmesi, gözaltı morluklarının kapatılması ve daha hafif görünür bir hale getirilmesi şeklinde etkileri bulunmaktadır. Cildin daha pürüzsüz bir görünüm kazanması için buz maskei uygulamasının faydalarından yararlanabilirsiniz.

Buz Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Cildin sıkı ve gergin gözükmesini sağlayan buz maskesi ciltte sarkma problemlerinin engellenmesine yardımcı olur. doğal tonik etkisi bulunan buzlar, gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Büyük gözenekler, sivilce, akne ve siyah nokta problemlerinin giderilmesi için etkili olmaktadır. Buzun içerisinde bulunan mineraller cilt yüzeyinin onarılmasını sağlarken daha canlı ve genç bir görünüm meydana getirmektedir. Buz masajı sayesinde cilt yüzeyindeki kırışıklıkların azalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yeni kırışıklık oluşumlarının da önlenmesi sağlanır.

Yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesini ve belirtilerin giderilmesini sağlayan buz maskesi, göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Cildinizi nemlendirdikten sonra buz maskesi yaptığınızda daha hızlı bir şekilde etki görebilirsiniz. Cildinizin anında canlandığını fark edebilirsiniz. Gözaltı şişkinliklerinin giderilmesini sağlayan bu bakım uygulaması yüzünüzdeki yorgun görünümü ortadan kaldırır. Ciltteki kırmızı lekeleri gidererek daha pürüzsüz bir görünüm meydana getirir.

Buz Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildin güzelleşmesi için pahalı bakımlara gerek yoktur. Buz maskesi ile cildinizde yenileyici etki meydana getirebilirsiniz. Günde iki defa buz uygulaması ile cildinizin gençleşmesini, canlanmasını sağlayabilirsiniz. Dolaptan çıkardığınız buzları direkt olarak yüzünüze uygularsanız damarlarda çatlama gibi yan etkiler görebilirsiniz. İlk soğunun geçmesini bekleyip sonrasında yüzünüze uygulayabilirsiniz. Doğal tonik etkisi bulunan buzları, masaj yaparak cildinize uygulamanız yeterlidir.

Yüze Buz Sürmek Zararlı mı? Yapanlar ve Yorumlar

Cilt yüzeyinde biriken yap ve kir parçalarının giderilmesini sağlayan, cilt renginin eşitlenmesi, sivilce problemlerinin giderilmesi gibi pek çok etki meydana getirmektedir. Fakat cildinizle ilgili sorunlar varsa öncesinde uzman bir doktora gitmeniz faydalı olacaktır. Herkes bu maskeden aynı etkiyi alamayabilir. Buz maskesi yorumları genel olarak olumludur. Fakat uygulamadan önce mutlaka uzman bir doktora başvurunuz.

Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: