Ceviz suyu neye yarar? Faydaları nelerdir? Ceviz suyu ile zayıflayanlar
Sağlık

Ceviz Suyu Neye Yarar? Faydaları Nelerdir? Ceviz Suyu ile Zayıflayanlar

12 Haziran 2018 - 12:39:23

Ceviz suyu tek başına vücut sağlığı için son derece önemli bir gıda olması içerdiği omega yağ asidinden kaynaklanmaktadır.

Ceviz Suyu Neye Yarar?

Ceviz suyu birçok vitamin ve mineraller hem beyin sağlığı açısından hem de diğer organlar için önemlidir. Ceviz ile uygulanan bitkisel zayıflama yöntemi kısa sürede kilo vermeyi hızlandırarak kişinin daha fit bir görünüme kavuşmasını sağlar. Güçlü bir lif kaynağı olan ceviz bağırsakların düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Böylece diyet esnasında kabızlık sorununun ortadan kalkmasını sağlar.

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir?

  • Akşamdan su içerisinde bekletilen cevizin sabah kalkıldığında suyunun içilmesi ve ceviz tanelerinin yenmesi öncelikli olarak kabızlığı giderici etkiye sahiptir. Kan şekerini dengelediğinden dolayı uzun süre tokluk hissi vererek kişinin çok çabuk acıkmasına engel olmaktadır.
  • Düzenli olarak her sabah içilen ceviz suyu ödemin vücuttan gün içerisinde atılmasını da sağlayarak vücutta su toplamasını engeller. Diyet esnasında vücudun ödem toplaması ve şişlik olması kişiyi oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu nedenle vücuttaki fazla suyun atılması gerekir. El ve ayaklarda şişliğe neden olan ödem ceviz suyu ile beraber vücuttan doğal yollarla atılmaktadır.
  • Ceviz suyu bölgesel yağların parçalanmasında da etki göstermektedir. Özellikle basen bölgesinde birikmiş olan kalıcı yağların vücutta parçalanmasını sağlar. Bu sayede vücut yağlarının depolandığı bölgelerde daha hızlı bir şekilde erime sağlar.

Ceviz Suyu Kilo Verdirir mi?

Vücutta detoks görevi gören ceviz suyu vücuttaki zararlı maddelerin dışarıya atılması için tercih edilebilmektedir. Toksinlerin vücuttan atılarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olmaya yardımcı olur. Vücuttaki zararlı maddeler atıldıkça kilo vermek daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Cevizin uzun süre tok tutması ve iştahı kesen etkisi ile çok fazla yemek yeme ihtiyacı önlenmiş olur. Sağlıklı kilo vermek isteyenler için ceviz suyunun düzenli olarak tüketilmesi kısa sürede kilo vermeye başlanabilmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin çok sık hastalandığı görülmektedir. Bu nedenle kilo kaybı dışında vücut sağlığı açısından da düzenli kullanılması bağışıklık sistemini güçlendirecektir.

Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Günlük hazırlanan ceviz suyu vücutta toksinleri atmak ve sindirim sistemini düzenli çalıştırmak için etkili olacaktır. Kilo vermeye yardımcı olduğu için her sabah içilmesi gerekmektedir. Kabukları ayıklanmış olan ceviz akşamdan su içerisine bırakılır. 1 adet cevizin su içerisine atıldığında tüm vitamin ve mineralleri su içerisine geçmektedir. Sabah kalkıldığında aç karnına bekletilen ceviz suyu içilir. Kalan ceviz tanesi de tüketilerek bol su içilir. Birkaç gün içerisinde etkisini gösteren ceviz suyu sık tuvalete çıkma ihtiyacının olmasına neden olabilir. Ödem söktürücü olduğundan sıkça idrara çıkartabilmektedir. Daha sonra vücut alıştığından bu durum geçici olacaktır. Düzenli olarak bu şekilde tüketilmesi gerekir.

Yorumlar
Seren Bade 12 Haziran 2018 - 12:49:23 Ceviz suyu kürü kullananlar var mı? Kilo verme konusunda etkili olur mu? Kesin sonuçlar almamız mümkün mü? Tansiyona etkisi nedir bunu merak ediyorum birde. Ben tansiyon hastasıyım ilaç kullanıyorum. Bir yan etkisi olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: