Yaşam 24 Kasım 2021 - 15:39:16

Düşük Kaşlar İçin Ne Yapılmalı? Makyaj ve Egzersiz Önerileri

Düşük Kaşlar İçin Ne Yapılmalı? Makyaj ve Egzersiz Önerileri

Düşük kaşlar için; estetik işlemlerin yanı sıra kaşa kontür yaptırma ve bazı doğal uygulamalar bulunmaktadır.

Düşük Kaşlar İçin Ne Yapılmalı?

Yüzün daha yorgun gözükmesine neden olan düşük kaş, aynı zamanda kişinin olduğundan daha yaşlı gözükmesine de neden olmaktadır. Kaş şekli yüz hatlarının desteklenmesini sağlarken aynı zamanda mimikleri, ifadeyi ve bakışları da etkilemektedir.

Eski çağdan bu yana kadar geliştirilen makyaj teknikleri, yüz yapısın baştan aşağı değiştirebildiği gibi düşük kaş çözümü için de uygun olmaktadır. Kaş kaldırma teknikleri doğal olarak uygulanabildiği gibi aynı zamanda birtakım estetik işlemler ile de gerçekleştirilebilir.

Evde Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal yöntemler düşük kaşlar için oldukça etkili olmaktadır. Fakat estetik yöntemini tercih edenler de bulunmaktadır. Eğer kaşlarınızın daha yukarıda olması için doğal bir çözüm arıyorsanız kaşlarınıza her gün düzenli olarak ince bir tarak yardımıyla masaj yapabilirsiniz. Eğer ince bir tarağınız yoksa kuru bir rimel fırçası kullanarak da tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kaş kökleri tarandığı zaman uyarılacağından bu durum kaşlarınızın dökülmesine engel olacaktır. Bu şekilde hem amacınıza ulaşmış olacak hem de sağlınız için doğru bir şey yapmış olacaksınız.

Evde bakım yapan kadınların en çok yaptığı hatalardan biri kaşların en üstten alınmasıdır. Bu oldukça yanlış olduğu gibi, yukarıdan alındığı zaman geriye kalan tüylerin aşağı sarkmasına neden olmaktadır. Bu durumda temizleme işlemini aşağıdan yapmaya özen göstermelisiniz. Tek taraflı kaş düşüklüğü varsa, diğer kaşınıza yapmanız gerekmemektedir.

Düşük Kaş Tedavisi

Düşük Kaş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda kadınların oldukça tercih ettiği botoks yöntemi, ameliyata gerek kalmadan yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde kaş düşüklüğü sorununu ortadan kaldırmaktadır. Bu yöntem ile ağrı ve acı duymadan bakışlarınıza netlik kazandırmanın zor olmadığını söyleyebiliriz.

Eğer düşük kaş sorunu yaşıyorsanız, botoks dışında ameliyat yöntemini de tercih edebilirsiniz. Lokal anestezi yönteminin kullanıldığı ameliyat sonrasında kaş yapınız en fazla 2 sene boyunca düzeltilmiş haliyle kalabilir. Bu nedenle kalıcı çözümler arasında yer almaz. Düşük kaş ameliyatı için özel ve devlet hastanelerinden yararlanabilirsiniz. Fiyatlar her iki tür hastaneye göre farklılık gösterecektir.

Düşük Kaşlar İçin Makyaj Önerileri

Kaş kaldırma makyajı, botoks ve ameliyat yöntemini tercih etmeyen kadınlar tarafından kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Elinizdeki makyaj malzemelerini kullanarak bu işlemi beş dakika gibi kısa bir süre zarfında çözümleyebilirsiniz.

Bakışlarınızın daha etkili olması için kaş kaldırma makyajı uygulayabilirsiniz. Eğer makyaj malzemelerinizin arasında aydınlatıcı varsa kaşınızın bittiği kısımlar ile kemik bölümü arasına sürebilirsiniz. Bu şekilde hem daha iri hem de eskisinden daha yukarıda olacaktır. Aydınlatıcının yanı sıra özel makyaj boyama kalemleri yardımıyla boşlukları doldurarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bu durumda hem maliyetten kazanç sağlamış olacak hem de istediğiniz zaman bu işlemi uygulayabileceksiniz.

Düşük Kaş Kaldırma Egzersizleri Nelerdir?

Eğer evde doğal kaş kaldırma yöntemleri uygulamak isterseniz, kaş kaldırma egzersizi önerilerinden faydalanabilirsiniz. Bu koda tavsiye verecek olursak öncelikle kan dolaşımını hızlandırmak için tarama yönteminden bahsetmek mümkündür.

Sarkma probleminden kurtulmak istiyorsanız kaşınızı germe veya çatma gibi yanlış hareketlerden uzak durmanız gerekir. Avuç içinize alnınızı alarak hafif bir şekilde yukarı çekmelisiniz. Bu şekilde kan dolaşımına yeni bir hız kazandırmış olacaksınız. Her gün tekrarladığınız taktirde olumlu sonuç alabilirsiniz.

Genel olarak yüz yogası kaş kaldırma için etkilidir. Buna rağmen derinizde sarkma meydana gelmişse ve egzersiz sonuç vermiyorsa hemen bir estetik uzmanına başvurarak botoks gibi kalıcı olmayan fakat bir süre düzelmesini sağlayan yöntemlerden faydalanmak mümkündür.

  • düşük kaşlar
  • düşük kaşları kaldırma
  • kaş kaldırmak
  • kaş kaldırmak için egzersiz
Yorumlar
Begüm Demirtaş Kaşlarım düşük olduğu için kavis bölgelerine aydınlatıcı sürerek biraz daha kalkık durmasını sağlıyorum ve işe yarıyor:) cevapla
Fatma Yücel Düşük kaş nasıl kaldırılır? Kaldırmak için ne yapmalı? Botoks yaptırmak yerine doğal yöntemleri tercih etmeyi düşünüyorum. Sağ kaşımda bu problem var makyajla filan kapatıyorum da başka türlü nasıl olabilir? cevapla
yorum yaz
Adetliyken Denize Girilir mi? Nasıl Girilir? Zararlı mı?