En etkili adet söktürücü şeyler
Sağlık

En Etkili Adet Söktürücü Şeyler

04 Eylül 2017 - 06:52:11

Adet söktürücü bitkiler sayesinde adet gecikmesi gibi durumlarda adet düzeninin tekrar sağlıklı bir şekilde normale dönmesini sağlayabilirsiniz. Peki adet söktürmek için ne yapmalı?

Adet Dönemi (Regl) Nedir? Adet Söktücü Ne İşe Yarar?

Adet veya Regl, kadınların her ay vücutlarında meydana gelen hormonal bir işlevdir. Her ay olmaısna rağmen bazen birkaç gün gecikme olabilir. Bu durum normal olmasına rağmen, en fazla 35 gün sonra adetin gerçekleşmesi beklenir. Kısacası, 1 haftadan uzun süren gecikmelerin geciktiği kabul edilir. Stres, iş değiştirme, ev değişikliği, duygusal değişiklikler vb. regl dönemini etkileyebilmektedir. Çünkü rahim ve beyin arasında çok hızlı bir iletişim var. Bazı kadınlarda gecikme şikayeti 1 ay, 2 ay hatta 3 ay da olabilir. Bu gecikmelere neden olan birçok sebep var. Bu yazıda, tüm endikasyonlara rağmen menstrual olamadığınızda pestisit veya iğne yerine yapabileceğiniz adet söktürücü doğal, bitkisel formüllerden bahsedeceğiz.

En Hızlı En Etkili Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Kadınların hormonal düzenini dengelemeye yardımcı olan, kadın hastalıklarına karşı koruyucu olarak gösterdiği hemen hemen her programda gösterilen soğan tedavisi, menstrüel gecikme ve düzensiz adet döngüsü için uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Aynı zamanda, adet sökme kabiliyeti de vardır. Soğan kürünü yapmak için, orta boy kahverengi kabuklu soğanların yarısı iki veya dört bölünür, daha sonra 1.5 fincan içme suyu ile 5 dakika kaynatılır ve soğan suyu sıcak olarak tüketilir. Bunu günde iki kez, bir sabah bir akşam olarak tüketmek ve bu formülün 15 gün süreyle uygulanması gerekiyor.

Civanperçemi Adet Söktürür mü?

Belki de çoğunluğun adını duyduğu ilk bu bitki, tüm kadın hastalıklarına karşı bir önlem olarak tüketilebilecek bir bitkidir. Civanperçemi; menstrüel ağrı ve migren baş ağrısı ve diş ağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir. Bunların haricinde, kullananların önemli bir kısmı sayıda civan perçimi çayının iyi bir adet söktürücü olduğunu söylüyor. Günde iki defa aç karnına içmek önerilir.

Adet Söktürücü Kür Nedir?

Bu üçlü, yumurtaların çatlaması ve daha hızlı gelişimi için önerilmektedir. Bir çay kaşığı bal 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı susam tohumları çiğneyerek tüketin. Günde 3 kez tüketebilirsiniz. Bu üçlü formül, en bilinen ve en etkili doğal yöntemler arasındadır.

Papatya Çayı Adet Söker mi?

Aktarlardan papatya çiçekleri satın alabilirsiniz. Bu papatyaları bir fincan haşlanmış suya atın ve 5 dakika kadar demlenmesine izin verin. Tadı sevmiyorsanız, ballı sıcak suları içebilirsin. Menstrüel ağrınız iyi olacaktır. Pelvik ve rahimdeki kan akışı üzerine etkide bulunur ve parçaları çıkarmaya yardımcı olur. Menstrüel dezenfektanlar arasında en etkili etkendir. Hızlı etki sağlamak için; papatya ve biberiye karışımı da etkili olacaktır. Aynı miktarda, 3 gram bardak suda 30 gram papatya ve 30 gram nane nane kaynatın. Filtrasyonu bekleyin ve sıcak olarak tüketin.

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Kekik bitkisinin hem çayı hem de suyu adeti geçirecektir. 1 bardak su kaynar. Sonrasında kekik koyulur ve 4 dakika kaynatılır. Fermente edildikten sonra günde 2 defa tüketilir.1 çay kaşığı kekik ve reyhan otunu kaynar suda 5 dakika bekletin; günde 3 kez kaynatın. Menstruasyonu sökmek için etkili bir bitkisel karışımdır. Menstrüel dönemden kurtulmak için dereotu tavsiye edilir. Adet için oldukça etkili olacaktır. Dereotu çayı ve mekonyum özütü adet söktürmeye yardımcı olmaktadır. Üzerine 2 çay kaşığı dereotu dökünüz. İçine 1 su bardağı su kaynatın. Bardak demlemek kapalı olsun. Günde 3-4 defa için. Bu bitkisel adet söktürücü şeyler sayesinde regl döneminiz daha sağlıklı geçer. Hızlı regl söktürücü yöntemler gerektiği gibi uygulayarak regl döneminizi ağrısı geçirebilir ve düzene sokabilirsiniz.

Yorumlar
Irmak Atar 28 Ağustos 2017 - 18:12:42 Bu ay adetim 10 gün gecikti. Adet söktürmek için hangi bitki daha iyi olur? Adet söktürmek için ne yapılmalı? Normalde adet döngüm çok düzenlidir ama bu ay nedense çok gecikti bekarım hiçbir ilişki yaşamadım neden böyle oldu çok korkuyorumcevapla
Emine Özkan 26 Ekim 2017 - 11:31:58 Adet söktürücü bitki çayı tarifi nedir? 2 haftadır adet olamıyorum karnım ağrıyor ve çok rahatsız oluyorum. Hiç böyle olmazdı neden sökülemiyorum anlamıyorum. Soğan suyu işe yarar diyorlar kullananlar var mı? Denesem etkili olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: