menü

Erkekler nasıl kilo alır? Kilo almanın yolları

Erkekler nasıl kilo alır? Kilo almanın yolları

Etrafımıza baktığımızda kimileri kilolarından şikayet ederken, kimileri ise zayıf olmaktan ve kilo alamamaktan dolayı şikayetçi olmaktadırlar. Bu nedenle herkesin kendine as derdi ve sıkıntısı vardır. Zayıf olan biri kilo almak istiyorum ancak alamıyorum, dediğinde az ya da fazla kilosu olanlar ne gerek var kilo almana derler, fakat işin özü asla bu şekilde değildir. Zayıf olanlar kilo almak isterken, kilolu olanlar ise zayıflamak istemektedirler. İnternetten araştırma yaptığımızda genellikle de kilolu olanların nasıl zayıflayacağı anlatılırken, zayıf olanların nasıl kilo alabileceği ile ilgili pek bilgi bulamayız. Özellikle de erkekler bayanlara göre zayıf olmaktan daha fazla şikayetçi olmaktadırlar. Erkekler nasıl kilo alır ve kilo almak için nasıl bir yol izlemelidir? Erkekler için kilo almanın yolları bu yazımızda...

Kilo almak için yapılması gerekenler

  • Zayıf olan erkekler öncelikle uzman doktora görünerek belli testleri yaptırması gerekiyor.
  • Daha sonra ise uzman tarafından yapılan açıklama ve tavsiyeler üzerine kilo almak için uzmana harfiyen uymak gerekiyor. Eğer uzmana gitmek istemiyor ya da zamanınız yoksa şu önerilere mutlaka kulak vermeniz gerekiyor.
  • Fazla yemek ve ağır yemek yiyerek kilo alırsanız, sağlıksız bir şekilde kilo almış olursunuz. Kilo alırken sağlıklı kilo almak son derece önemlidir. Kalp sağlığı için geç yememeye dikkat etmeli ve kalp sağlığınızı korumalısınız.
  • Bol bol sıvı tüketmek çok önemlidir. Sadece zayıflamak için değil kilo almak isteyenlerde bol bol sıvı tüketmeleri gerekiyor.
  • Çok yemek yiyeceğinize az ama sık sık yemek yiyerek günü bitirin.
  • Yemek yeme saatleriniz olsun ve düzenli olarak öğünlerinizi atlamadan yemeye özen gösterin.
  • Yanlış beslenme ile kilo almak yerine doğru beslenme ile sağlıklı kilo almaya çalışın.
  • Yağlı yiyecekler kilo almanıza yararı olacaktır, ancak sağlıklı olan yağlı gıdaları tüketmeniz gerekmektedir.
  • Protein ağılık beslenmeye çalışın.
  • Tüm yumurta çeşitlerini sabah ve yatmadan önce tüketmek oldukça sağlıklı olacaktır. Normal market yağları yemektense tereyağı yemeye özen gösterin. Kalorisi yüksek besinler tüketerek kilo alabilirsiniz.

Zayıf olanların en büyük sorunu kilo alamamaktır. Bunu ancak zayıf olan ve kilo almak isteyip de alamayanlar anlamaktadır. Zayıf ve kilo alamayan bayanlar için çok fazla sorun olmamakta, fakat bu durum erkekte olunca sıkıntı oluşturabilmektedir. Bu nedenle erkekler kilo almak isteyip de alamadığı zaman bunu dert etmektedir. Bu gibi durumla karşı karşıya kalan kişiler mutlaka uzmana gitmesi gerekiyor. İşin uzmanı olan doktorlar kişiye özel inceleme ve testler ile ne yemesi gerekir araştırması yaparak kilo almasına yardımcı olmaktadırlar. Ancak takviye gıdaları uzman önerileri dışında almak kilo almak yerine sağlığınıza zarar vereceğinden bu konuda da uzmandan destek almak oldukça yararlı olacaktır. Erkekler kilo almak için ne yapmalı sorusuna bu yazımızla cevap vermiş olduk. Yorumlarınızı bizden eksik etmeyiniz...